Vyznáte se v opalovacích krémech? Který vybrat proti pigmentovým skvrnám a vráskám

Vyznáte se v opalovacích krémech? Který vybrat proti pigmentovým skvrnám a vráskám

Chcete si užít letních dní naplno? Nezapomeňte se vyzbrojit kvalitním opalovacím přípravkem. Ten totiž neslouží pouze pro zachování krásné a zdravě opálené pokožky, ale rovněž jde o nezbytnou ochranu před škodlivým slunečním zářením. Jak vybrat ten pravý?

Přečtěte si také

Znáte svou velikost porce? Odměřujte jídlo pomocí dlaně a zhubněte
Znáte svou velikost porce? Odměřujte jídlo pomocí dlaně a zhubněte

Sluneční paprsky dokáží pohladit i poškodit křehkou lidskou kůži. Nepodceňujte riziko vzniku popálenin, vrásek, alergie nebo v nejhorším případě rakoviny kůže. Chraňte se pomocí správného kosmetického přípravku. Vyberte si takový, který vám bude vyhovovat.

Není opalování jako opalování

Ať už se chystáte celý den válet na pláži nebo sportovat, ochrana by měla být samozřejmou součástí každé činnosti. Na výběr bývají nejčastěji opalovací mléka, krémy a spreje. Hutnější krém se jednoduše aplikuje a poměrně dlouho drží na pokožce. Pokud toužíte po rychlém a praktickém nanášení ochranného přípravku, pak můžete využít opalovací sprej. V neposlední řadě máte na výběr z klasiky – opalovacích mlék. Ty mají tekutější konzistenci, ale snadno se roztírají. Vyberte si ideálně tu formu, která vám vyhovuje jak aplikací, tak na kůži. Prostě a jednoduše vyzkoušejte, která možnost je pro vás ta nejlepší, a tu kombinujte také s přípravky po opalování. Mějte při ruce Panthenol, který hojí a uklidňuje pokožku vystavenou slunci. (Dr.Max lekárna, v akci do 30.6 za 149 Kč)

TIP: Přestože na mnoha obalech opalovací kosmetiky naleznete informaci, že přípravek je voděodolný a působí klidně celý den, raději dbejte na obnovu nejen po každém pobytu ve vodě. Ideální je pravidelná aplikace ochranné vrstvy co dvě až tři hodiny.

opalování má svá pravidla, jak se vyznat v krémech není nic těžkého

Stupeň ochrany – SPF

SPF nesledujte při nákupech jen na sluneční kosmetice (Rossmann drogerie, tradiční sluneční kosmetika Astrid v akci s 20% slevou do 18.6.), ale také na běžných krémech nebo make-upu. SPF je zkratka pro UV faktor, tedy označení stupně schopnosti ochránit pokožku před škodlivým zářením. Největší ochranu nabízí SPF 50, který je vhodný také pro děti, světlé typy nebo tetovanou kůži. Faktor si vybírejte podle toho, jaký jste fototyp. Opalujete se snadno nebo máte sklon ke spálení? Udělejte si test fototypu a podle toho snadno zjistíte, který faktor je pro vás ten pravý, aby nedošlo k poškození pleti.

TIP: O citlivou dětskou pokožku se postará opalovací mléko v roll on provedení s SPF 50+ od Nivea. Překvapí nejen vysokým stupněm ochrany, ale především snadným nanášením. (Teta drogerie, v akci do 24.6. za 124,90 Kč)

opalovací krémy

Vyberte si filtr proti pigmentovým skvrnám 

O ochranu proti sluníčku se starají dva typy UV filtrů. Jsou to buď chemické filtry nebo minerální filtry. Chemické filtry pronikají do pokožky a po 30 minutách od aplikace působí a pohlcují UV záření. Přírodní minerální filtry jsou šetrnější k organismu – zůstávají na povrchu pleti a UV záření jednoduše orážejí. Navíc účinkují ihned po aplikaci.

Kromě těchto aspektů však je tu ještě jeden zádrhel – existuje UVA a UVB záření, což se často dočtete právě na obalech opalovací kosmetiky. Obě zkratky jsou součástí UV záření. To škodlivější je UVB záření, které sice krásně opaluje, ale také může pokožku poškodit. UVA záření není tak škodlivé, ale zato proniká také sklem a mraky. Tohle záření zase stojí za tvorbou vrásek nebo pigmentových skvrn. Proč je zmiňujeme? Ideální opalovací přípravek by vás měl chránit před oběma typy škodlivého záření – jedině tak bude vaše krásná pleť v bezpečí.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz