Jak správně připravit Matcha čaj aneb zelené zdraví. A proč je dobré ho pít

Matcha čaj aneb zelené zdraví (Foto: Pixabay.com)

Milovníkům zeleného čaje nebo zdravého životního stylu jistě v posledních pár letech neunikl trend japonského nápoje matcha. Jeho chuť si můžeme vychutnat i v pohodlí domova, ale čím dál častěji se již objevuje i v nabídce některých kaváren. Oblíbíte si ho také?

Přečtěte si také

Jak na přírodní barvení velikonočních vajíček?
Jak na přírodní barvení velikonočních vajíček?

Matcha Tea neboli japonský zelený čaj matcha je produktem čajovníku čínského (Camellia sinensis). V zásadě jde o stoprocentní zelený čaj, rozemletý na velmi malá zrníčka o velikosti 5 až 10 mikronů, díky čemuž nám může připomínat jemný pudr. Tato pro čaj až neobvyklá prášková podoba je pro naše tělo výhodná, neboť je jeho konzumací schopné využít veškeré blahodárné účinky a potenciál, jenž nám čajovník nabízí.

Nejpopulárnější japonský zelený čaj sencha, z něhož matcha pochází, se pěstuje na velkých čajových plantážích, které se měsíc před samotnou sklizní opatří speciální stínicí technikou, jež zabrání průniku slunečních paprsků až o celých 90 %. Nedostatek slunečního záření rostlina začne kompenzovat intenzivnější produkcí chlorofylu, což se následně projeví větším podílem aminokyselin a smaragdovou barvou.

Matcha čaj a jeho příprava (Foto: Pixabay.com)

K výrobě pravého matcha čaje se využívá pouze čajová dužina, která nepodléhá fermentaci ani žádnému „přikrášlení“ barvivy, různými přísadami či konzervačními látkami. Proto při jeho výběru a koupi dbejte na tři základní vlastnosti – barvu, chuť a certifikaci. Barva by měla být čistě zelená až smaragdová, určitě ne žlutá nebo hnědá. Typická je jemná chuť s minimálním náznakem trpkosti, ovšem ne zcela trpká. A díky certifikaci budete vědět, odkud čaj pochází. Další výhodou může být biokvalita, která ručí za čistě přírodní pěstování.

Jak připravit čaj matcha

Asi největší rozdíl mezi čajem matcha a tím klasickým zeleným je, kromě množství obsažených látek, v jeho přípravě. Nejjednodušší je použít shaker, přidat do něj cca 2 g čaje a přilít 300 ml vody (ideálně by měla mít kolem 65 °C, ale lze připravit i studenou verzi) a protřepat.

Klasický způsob přípravy je trochu zdlouhavější. Budete potřebovat bambusovou lžičku, metličku a misku na čaj. Nejdříve přidáte do misky pomocí bambusové lžičky matchu, přilijete trochu vody a metličkou prášek rozmícháte. Pak dolijete zbytek vody a našleháte na pěnu. Do čaje můžete přidat i med nebo sirup, vodu vyměnit za jakékoliv mléko, případně prášek použít k přípravě dezertů, zmrzlin apod. 

Tip: Napěňovač mléka Sage BMF600 ocení zejména milovníci kávy latté a cappuccino, skvěle však poslouží i lidem, kteří si připravují čaj matcha doma, protože umožňuje nastavit teplotu v rozmezí od 40–80 °C. Přístroj používá indukční technologii, která dokáže zahřívat mléko i vodu v konvičce rychle a rovnoměrně. Vy tak dostanete nejen perfektní pěnu, ale také ušetříte za energii. Cena od 3 400 Kč. 

Jak si správně připravit čaj Matcha v Sage pěniči mléka (foto: Linda Michalčíková)

Tip: Vyzkoušejte dmBio Matcha čaj specialitu z Japonska, která byla vyrobena ze sušených lístků zeleného čaje, koupit ji můžete ve všech dm drogeriích za 199 korun ( v 1 balení je 10 porcí). Pro milovníky kokosu máme dobrou zprávu, objevili jsme pod značkou Topnatur Matcha kokosový nápoj s příchutí kokosu. Neobsahuje laktózu ani lepek a za 49 korun máte až 2 litry nápoje. Koupíte v drogeriích dm a lékárnách. 

Tento japonský zázračný nápoj obsahuje draslík, vápník i železo, také vitamíny A a C či bílkoviny. Největší podíl aminokyselin tvoří L-theanin, který se přirozeně vyskytuje pouze v zeleném čaji a je známý jako přírodní ladič organismu – schopný navodit relaxační stav bez pocitu ospalosti a zvýšit aktivitu alfa vln přispívajících ke kvalitě spánku. Matcha posiluje paměť a koncentraci, jelikož obsahuje čajový kofein (thein), který se do těla uvolňuje, na rozdíl od kofeinu v kávě, postupně po dobu 3 až 6 hodin. Také podporuje imunitní systém a je zdrojem velmi prospěšného antioxidantu katechinu. Pomáhá se spalováním kalorií a detoxikací organismu. Doporučená denní dávka je 2 až 6 g.