Jak zazimovat bazén? V šesti jednoduchých krocích to zvládne každý

Jak zazimovat bazén? V šesti jednoduchých krocích to zvládne každý

A je to tady – čas zazimovat bazén, aby byl připravený na příští sezónu, až skončí zima. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Směle do toho: přinášíme seznam o šesti jednoduchých krocích, díky kterému to hravě zvládne úplně každý.

Jak zazimovat bazén

Přečtěte si také

Mascarpone nepatří jen do dezertu. Zkuste ho s citronovými špagetami
Mascarpone nepatří jen do dezertu. Zkuste ho s citronovými špagetami

Čistý a připravený

Ještě než bazén správně zazimujete, je potřeba jej vyčistit pomocí vysavače a poté ošetřit vodu. Zbavte ji nečistot pomocí teleskopické síťky, následně očistěte stěny a podlahu bazénu. Po důkladném čištění přichází na řadu kontrola stavu vody – jejího pH (ideální je rozmezí 6,8–7,2). Pomocí testeru zjistěte aktuální hodnotu, pokud je potřeba, vodu upravte prostřednictvím vhodné chemie. Můžete také nechat naposledy běžet filtraci, aby se voda dokonale promíchala a rychle se tak upravily hodnoty pH.

Odpusťte vodu

Další nezbytný krok – uberte množství vody v bazénu. Neměla by sahat až ke skimmeru, odpusťte tedy vodu tak, aby byla její hladina cca 10 cm pod ním. U moderních nadzemních a rovněž zapuštěných bazénů musíte upustit vodu pod vratné trysky, ty poté uzavřít zátkami.

Čisté stěny

Krokem číslo tři je precizní očista stěn bazénu – i na tento úkon můžete použít speciální čisticí prostředky. Během očisty také můžete odpojit hadice a zbavit je vody. Když bude bazén dokonale čistý, je čas na další část jeho zazimování.

Čistič bazénu je potřeba zapojit i na podzim

Zimní bazénová chemie

Ani v zimě to bez chemie nepůjde – vyzbrojte se přípravkem, který je speciálně určen pro zimní období. Takový výrobek se postará o to, aby voda během zimy zůstala čistá a čirá. Zabraňuje růstu řas nebo vzniku zákalů – a pokud patříte mezi otužilce, budete mít jistotu, že se máte kde koupat, tedy v čisté a nezávadné vodě.

Tip: Pro nákup zimní chemie k úpravě bazénové vody mimo sezónu můžete zavítat do Mountfieldu. Prostředek Azuro Zima 1 l pořídíte za 240 Kč. V prodejnách UNI HOBBY zase koupíte Zazimovač Marimex 1 l za 239 Kč.

Ukliďte výbavu bazénu

Doplňky a nezbytná výbava bazénu potřebují také vaši pozornost. Začněte pískovou filtrací – je čas ji pořádně propláchnout. Pokud chcete, můžete písek vyměnit. Náplň se zpravidla mění co dva roky, záleží tedy na době jejího používání. Nyní můžete demontovat čerpadlo a hadice, nezapomeňte vypustit vodu z filtrační nádrže. Zazimujte rovněž čerpadlo a schůdky. Veškeré příslušenství uschovejte.

Zakryjte bazén

Bazén je dobré před začátkem zimy zakrýt krycí plachtou. Díky ní je voda chráněná před dalšími nečistotami, jako jsou jehličí a listí. Plachty různých tvarů a rozměrů najdete v hobby marketech, např. v Mountfieldu aktuálně za výhodné posezonní ceny. Dejte si také pozor na velkou sněhovou nadílku během zimy a nezapomeňte sníh pravidelně odstraňovat, aby plachtu zbytečně nepřetěžoval. 

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!