COOP spouští online prodej potravin. Plánuje výdejní boxy i rozvoz

COOP spouští online prodej potravin s vyzvednutím na prodejně. Chystá i výdejní boxy COOP / Facebook

Zákazníci maloobchodní sítě COOP se konečně dočkali možnosti objednávat si zboží přes internet. Potraviny, drogistické zboží i potřeby pro domácnost či domácí mazlíčky si mohou přes stránky E-Coop nyní vyzvednout v 500 prodejnách. Jak internetový prodej probíhá a jaké novinky se chystá COOP dále zavádět?

Přečtěte si také

Jak se přezouvají pneumatiky? S naším návodem krok za krokem to zvládne každý
Jak se přezouvají pneumatiky? S naším návodem krok za krokem to zvládne každý

Bezpečnější a pohodlnější nákupy pro lidi z menších měst a vesnic

Novou online službou společnost COOP reaguje na rostoucí trend pohodlného nakupování přes internet i na potřebu zajistit v době koronavirové krize co nejvíce bezpečnou a rychlou formu nákupů.

V tomto případě především pro lidi z menších měst a vesnic, kde nyní obdobný online prodej potravin chyběl – možnost vyzvednout si nákup v blízkosti bydliště by měla podle zástupců společnosti COOP omezit dojíždění na velké nákupy do větších měst.

Služba by měla do konce září fungovat v prvních 500 prodejnách sítě COOP – především na jižní a východní Moravě, ve středních, jižních a západních Čechách a na Vysočině. V brzké době ovšem COOP plánuje postupně pokrýt celou Českou republiku, tedy všech svých 2 500 prodejen.

Zákazníci si zboží z COOPu mohou nakoupit pohodlně a bezpečně online z domova a vyzvednout si jej na prodejně COOP / Facebook

Jak nákup přes E-Coop funguje?

Zákazníci si při otevření stránek E-Coop v počítači nebo na telefonu zvolí konkrétní prodejnu COOP, kde si budou chtít svůj nákup vyzvednout. Následně v e-shopu, kde najdou přes deset tisíc položek od potravin, drogerie až po vybavení pro domácnost, provedou nákup.

Objednávky uskutečněné do 12 hodin budou na prodejnách připraveny ještě v daný den, ostatní hned ten další. Celá služba je zdarma a za nákup je možné platit předem v e-shopu i přímo na prodejně při vyzvednutí.

COOP plánuje také výdejní boxy i rozvoz potravin

Kromě postupného celorepublikového pokrytí chystá síť COOP pro své zákazníky i řadu dalších novinek. Již brzy by měly přijít výdejní boxy s nepřetržitým provozem, kde si budou moci zákazníci vyzvednout svůj online nákup úplně kdykoliv, podle svých možností.

Boxy budou vybaveny platebními terminály a budou mít i vlastní chladicí části pro uskladnění nákupu s čerstvými potravinami. V souvislosti s aktuálním děním má skupina COOP v plánu zahájit také vlastní rozvoz objednávek.

Online nákup z COOPu můžete zaplatit přímo online kartou i na prodejně při vyzvednutí Freepik

Podobné služby nabízí také Tesco nebo Makro, v Praze Žabka nebo Globus

Z kamenných prodejen, podobně jako nová služba od COOPu, funguje již nyní v Česku online prodej potravin v Tescu. V červnu zahájil online prodej i velkoobchod Makro a zákazníci si mohou objednávky vyzvedávat v jeho síti prodejen Můj obchod.

Prodejny Žabka poté v Praze ve spolupráci se společností Bolt rozvážejí nákupy již do hodiny od objednání. A v Praze na Zličíně si také mohou lidé online objednávat a vyzvedávat nákupy v Globusu.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz