Obchodní centra zavádějí rámy, které dezinfikují celé tělo. Mají vrátit lidi do nákupáků

Dezinfekční rámy v obchodních centrech Novinky.cz

Bezpečnost zaměstnanců a návštěvníků je prioritou všech obchodních center. V koronavirové době zejí nákupní střediska prázdnotou – a na to reagují velká centra speciálními bezpečnostními opatřeními, která bychom ještě před rokem označili za zcela nesmyslná, potažmo ze přehnané výstřelky připomínající sci-fi.

Přečtěte si také

Jak koronavirus ovlivnil nákupy? Mnoho zákazníků začalo dávat přednost samoobslužným úsekům
Jak koronavirus ovlivnil nákupy? Mnoho zákazníků začalo dávat přednost samoobslužným úsekům

Najdete jej na Chodově

Pokud navštívíte pražské nákupní centrum Chodov a přijdete do něj z metra směrem k prodejně Albert, uvidíte nový bezpečnostní rám, který slouží k dezinfekci celého těla.

Podle našich informací se v současnosti jedná o unikát, na který v jiných obchodních střediscích jen tak nenarazíte.

Dezinfekční rám v NC Chodov Kupi.cz

Výlety do „nákupáků“ už netáhnou

Těžké chvilky si právě teď prožívají obzvlášť nákupní centra, lidé do nich totiž nechodí. Koníček v podobě víkendového brouzdání po nákupech a bufetech zakončeného návštěvou kina mnohým koronavirus vzal – a jen tak jej nevrátí. 

Jakmile vláda přikázala nošení roušek, návštěvnost obchodních center začala rapidně klesat o 20–30 %. A podle analýzy firmy CPI Property Group Radovana Vítka (která tvoří cca 14 % veškeré plochy obchodních center v ČR) je nezájmem těchto návštěvníků postižena nejvíce právě Praha.

  • V pražských obchodech byla průměrná návštěvnost v lednu tohoto roku 700 tisíc lidí, v srpnu to bylo už jen 500 tisíc.
Návod na použití dezinfekčního rámu Kupi.cz

Dezinfekční rámy mají vrátit lidi do nákupních center

Nové zařízení by mělo být schopné zajistit celotělovou dezinfekci pro až 900 osob za hodinu, a to velmi rychlým a účinným způsobem. Centrum si od něj slibuje, že se lidé přestanou bát chodit nakupovat do několikapatrových obchodů a opět se tak zvýší počty zákazníků. 

Supermarkety též zavádí dezinfekční boxy – zatím jen na vozíky

Před několika dny představil i řetězec Albert novinku: Dezinfekční box na nákupní vozíky, který zákazníci přivítali s nadšením. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz