5 vlasových trendů letošního roku. Které vám budou slušet?

Vlasovým trendem loňského roku byla růžová barva. Která to bude letos?

V loňském roce jsme experimentovaly s různými barvami a vyzkoušely super krátké ofiny, když jsme chtěly vypadat jako hvězdy stříbrného plátna. Co si pro nás ale připravil rok 2019? Jaké trendy účesy byste měly vyzkoušet a jak dosáhnout perfektního výsledku? Čtěte našeho průvodce letošními vlasovými trendy!

Přečtěte si také

Firmy trápí nedostatek čipů napříč trhem. Zdraží se lednice i pračky a další domácí spotřebiče
Firmy trápí nedostatek čipů napříč trhem. Zdraží se lednice i pračky a další domácí spotřebiče

Krátká mikáda

Moderně střižené mikádo je stálice vlasových trendů téměř každý rok. Není ale pokaždé stejné! Asymetrické mikádo Victorie Beckham vešlo dějin a v roce 2008 kadeřníci málo kdy tvořili jiný účet, než tzv. „na Beckhamku“. Ani letos tomu není jinak. Trendy mikádo roku 2019 je inspirováno 70. lety a je v délce těsně nad ramena. Aby působilo moderně, všechny vlasy jsou střižené do jedné délky. Tento střih je lichotivý ke všem tvarům obličeje. Pokud máte navíc vlasy oslabené dlouhodobým barvením, rovný střih jim dodá zdravý vzhled. Pro finální úpravu můžete vlasy vyfoukat do hladka nebo na ně naopak použít sprej na plážové vlny. Tyto spreje dnes vyrábí téměř každá značka vlasové kosmetiky a seženete je v drogerii. Sprej dodá vlasům ledabylé vlny, jako by vám je vytvořilo samo moře.

Krátká a rovně střižená mikáda jsou v kurzu. Troufnete si i na extra moderní verzi?

Dobrovolné šediny

V minulých letech jsme mohly sledovat trend růžových a fialových barevných odstínů. Kadeřníci je barvili po celé délce vlasů nebo např. na jejich konce ve stylu ombre. Letos ale tento odvážný trend posunuli ještě dál! Mezi barvami totiž vévodí šedivá. Troufly byste si na stříbrnou barvu po celé délce vlasů? Pokud se chcete vyhnout katastrofě, vydejte se raději ke svému kadeřníkovi. Vlasy je totiž nutné nejprve výrazně zesvětlit a při barvení přidat i fialový korektor. Vy pak doma můžeme dokonalou šedou barvu udržovat silver šampónem, díky kterému jí déle vydrží studený tón.

Jako hřebíky

Máte-li dlouhé vlasy, letos byste měly oprášit žehličku. Trendem jsou totiž super rovné vlasy. A čím delší, tím lepší. Oblíbila si je např. Kim Kardashian, která je nosí jak ve verzi krátkého mikáda, tak extra dlouhých pramenů, které jí sahají až po pas. Abyste si vlasy žehlením nezničila a zároveň dosáhla co možná nejrovnějšího výsledku, pořiďte si ochranný sprej na žehlení vlasů. Dodá jim nutnou hydrataci, zároveň je ale nijak nezatíží. Zvažujete koupi nové žehličky? Vyberte tu s keramickým povrchem a ionizační funkcí.

Rovné vlasy jsou letos hitem. Před jejich žehlením ale použijte ochranný sprej.

Vysoký drdol

Ano, ten drdol, do kterého si svážete vlasy těsně před tím, než jdete do sprchy. Právě ten se stal hvězdou přehlídky Chanel na podzim roku 2018. Vytvoříte jej protažením vlasů skrz jednoduchou gumičku. Aby působil nedbale, nechte konečky vlasů vykukovat do strany. Vlasy u hlavy by naopak měly působit uhlazeným dojmem, kterého docílíte lakem na vlasy. Použijte malý štětinový hřeben, kterým po stranách vlasy dokonale uhladíte. A pak že móda není praktická! Znáte snad jednodušší účes?

Zázračné gumičky

Rozhodně si domů pořiďte v drogerii pár spirálových gumiček. Vlasy se do nich nezamotávají a nedělají na vlasech otlaky. Navíc se dá nosit na ruce i jako stylový doplněk na zápěstí a je tak kdykoli po ruce. Najdete je v každé drogerii v několika barvách a velikostech. V drogerii dm je mají v balení po třech kusech za 79 Kč. 

Tip pro maminky - víte, že existují repelentní gumičky Vši Stop? Ano, jak název napovídá jedná se o gumičky bojující proti dětské vši. Drogerie Rossmann je má právě v akci za 60 Kč (7 ks gumiček v balení). 

Dorůstající ofina

Tak trochu si myslíme, že tento trend vznikl právě kvůli nešťastnicím, které si v loňském roce nechaly ostříhat super krátkou ofinu. Na přehlídkových molech a červených kobercích totiž čím dál tím častěji potkáváme hvězdy s ofinou rozdělenou uprostřed čela. Dorůstající vlasy po stranách pak lemují obličej a připomínají styl Brigitte Bardot. Aby se vám vlasy nelichotivě nelepily na čelo, vyfoukejte je přes kulatý kartáč a dodejte jim objem. K tomu vám pomůžou dvě velké natáčky, na které vlasy po stranách natočíte.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz