Skvělé triky, jak organizovat nepořádek ve vaší kabelce

Co všechno se najde ve vaší kabelce?

Znáte ten pocit, když někde nečekaně hledáte peněženku, ale lovíte jen samé hlouposti? Tu zabalená žvýkačka, tu několik kapesníčků, účtenky za poslední týden a plno různých pokladů, o kterých jste ani netušila, že je ještě máte. V přítomnosti cizích lidí je to nanejvýš trapné! Poradíme vám, jak se tomu vyhnout.

Přečtěte si také

Biologicky rozložitelné: trend, který postupně ovládá trh. Pro někoho svědomí, pro jiné byznys
Biologicky rozložitelné: trend, který postupně ovládá trh. Pro někoho svědomí, pro jiné byznys

Proč se to děje?

Někdy máme dokonce pocit, že jsme kabelku nedávno čistily. Všechno z ní vyndaly, vyprášily organizér a zbavily se odpadků. Jenže! Uplynulo sotva pár dní a už se motáme ve stejném kruhu. Důvodem může být velké množství kabelek. Pak nezvládáme všechny vhodně opečovávat. Další možností je pak stres a nedostatek času na péči o kabelku.

Kvantita nebo kvalita?

Navrhujeme jednoduchou metodu, jak omezit chaos ve svých věcech a nepořádek v kabelkách. Cílem by neměla kvantita, nýbrž kvalita. I zapřísáhlé milovnice kabelek mají určitý počet tašek, které zkrátka nepřesáhnou. Podívejme se jednou za čas do svého šatníku a protřiďme své kabelky. Některé už neladí k našemu stylu, jiné mají svá nejlepší léta za sebou. Tím nejen omezíme počet kusů, ve kterých se vaše věci mohou ztrácet, ale také dodáme svým doplňkům jiskru.

Krásná kabelka si zaslouží být organizovaná

Krabička je skvělý pomocník!

Skvělým pomocníkem při boji s nepořádkem v kabelce je krabička. Říkáte: “Jak mi sakra pomůže krabička?” Chvíli vydržte. Hned vám to vysvětlím.

Každodenní parťáci

V každé kabelce u každé z nás se najdou předměty, které s sebou nosíme neustále. Prostě k nám patří. Nezáleží, jakou kabelku právě máme. Ty věci v ní vždycky budou. Potíž nastává při střídání kabelek. Na některé předměty zapomeneme, jiné se zatoulají do sousední kapsičky… A problém je na světě! Chybí pomáda? No, asi jsem ji už vypotřebovala - řekneme si. A pak najdeme čtyři pomády najednou.

Krabička se hlásí ke slovu

Řešením je každodenní akce, která zabere stěží pár minut. Má však skvělé výsledky! Každý den po návratu domů vezměme svou kabelku a vyndejme z ní všechny předměty. Ano, opravdu všechny! Vytřiďme nepořádek a ukliďme zbylé předměty. Kam? Přece do krabičky! A další ráno, až si vybereme kabelku ladící k vašemu outfitu, věci přendáme do zvoleného zavazadla.

Tip

Nemusíme používat obyčejné papírové krabičky. Skvělým dekorativním prvkem je dřevo. Déle vydrží a mnohem lépe vypadá. My jsme pro vás našli dřevěnou bedničku, která je nyní ve slevě. Zakoupíte ji u prodejce UNI HOBBY za pouhých 199 korun. Akce trvá do soboty 31. 8.

Takto může vypadat krabička s pravidelným obsahem vaší kabelky.

Naučte se říkat ne!

Jdeme po ulici a vezmeme si propagační materiály od každého, kdo nám je nabízí? Pravděpodobně skončí v naší kabelce. Bereme si účtenky v každém obchodě, do kterého vstoupíme? Dovolujeme dětem, aby si k nám na chvilku odložily svoje autíčko nebo jinou hračku? Ne! Naučme se říkat tohle slůvko. Je důležité. Naše kabelka není odkládací vak pro každého, kdo má právě něco navíc. Ne. Naše kabelka nás prezentuje, ukazuje, kým jsme, a dodává nám určitý šmrnc. Doplňuje outfit a zvyšuje naše sebevědomí. Tohle je naše kabelka. Striktně odmítejme předměty, které do ní zkrátka nepatří. 

Rada na závěr

Pokud se zatím necítíme na větší změnu, nebo zkrátka ani jedna z rad nesouzní s naší povahou, máme pro vás ještě radu na závěr. Chcete se vyhnout trapasu, až společně s vaší peněženkou vypadnou z kabelky i jiné prapodivné předměty? Vyzkoušejte kosmetickou taštičku! Noste ji s sebou v kabelce a přebytečné odpadky či předměty do ní jednoduše ukryjete. Objevili jsme pro vás kosmetickou tašku, která je právě ve slevě. Zakupte ji v Penny marketu za necelých 17 korun! Sleva trvá do 12. 6.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz