Ráno nestíháte? S našimi tipy si můžete v klidu pospat

Dovoluje vám povolání nosit make-up? Zvolte přirozené líčení.

Říká se, že náš vzhled má velký podíl na tom, jak úspěšní jsme v práci. Nemusíte být zrovna generální ředitelka velké firmy, abyste do zaměstnání chodila vhodně upravená a oblečená. I v tradičních povolání existují určitá pravidla a etiketa. S našimi radami je s přehledem dodržíte a budete se cítit žensky!

Přečtěte si také

Není kaštan jako kaštan. Vše o zdravotních účincích a jak správně připravit ty jedlé
Není kaštan jako kaštan. Vše o zdravotních účincích a jak správně připravit ty jedlé

To, jak vypadáte, by nemělo mít vliv na to, jaký pracovní výkon podáváte. Jenomže ono tak trochu má! Pokud totiž vypadáte dobře, cítíte se dobře a vaše celková pohoda se na pracovním výkonu rozhodně odrazí. Jak se prezentujete v práci má dopad na vaše pracovní vztahy a na to, jaký zanecháte dojem na své okolí. Ujistěte se tak, že bude co možná nejlepší!

Pokud se cítíte dobře a seběvědomě, stejný bude i váš pracovní výkon, upravené nehty jsou základ.

Osobní hygiena je základ

Mělo by to být samozřejmé, ale ranní čištění zubů a krátká sprcha by měly odstartovat váš den, ať už se chystáte dělat cokoliv. Pokud chcete mít po celý den pleť svěží, začněte mycím gelem vhodným pro typ vaší pleti. Hydratační krém by měl být součástí vaší denní rutiny bez ohledu na věk. Deodorant zamezí nežádoucímu zápachu a antiperspirant přílišnému pocení. Pokud pracujete fyzicky nebo jste celý den v práci v pohybu, kupte si malý deodorant i do kabelky. V drogerii seženete už i kapesní balení!

Uspěchané ráno?

Krásné vlasy jsou chloubou každé ženy. Pokud ale vstáváte do práce velmi brzy, každá minuta navíc v posteli se počítá. Nemáte-li čas si ráno vlasy umýt, kupte si suchý šampón. Ten z pokožky a vlasů pohltí přebytečný maz a prodlouží interval mezi jejich mytím i o pár dní. Dlouhé vlasy jsou paradoxně méně náročné na údržbu, protože je vždy můžete stáhnout do hladkého ohonu. Působí profesionálně, i když spěcháte a je výhodou pro povolání, při kterých nelze nosit vlasy rozpuštěné. Pracujete-li v nemocnici, s potravinami nebo jako fitness trenérka, zvažte, zda-li si vlasy nenechat dorůst.

Ať už nosíte výrazný lak nebo přirozené nehty, pestěné ruce jsou vaší vizitkou.

Barevný, průhledný nebo žádný?

Pokud pracujete v kreativním prostředí reklamní agentury nebo v mladém kolektivu začínající firmy, projde vám bez povšimnutí i neonový lak na nehty nebo třpytky. Ve většině případů ale vsaďte na jistotu neutrálních tónů jako je světle růžová a béžová. Uvažujete-li o práci ve fast foodu, potravinářském průmyslu nebo nemocničním prostředí, dost možná se s lakováním nehtů budete muset rozloučit úplně. Přeci jen nikdo nechce mít v hamburgeru úlomek rudého laku. O sterilním prostředí nemocnice ani nemluvíme! I tak ale svým nehtům můžete věnovat náležitou péči. Nehtovou kůžičku ošetřujte speciálním olejem či krémem a nehty pilujte pilníkem, aby měly všechny stejný a úhledný tvar.

Nalíčená nebo nenalíčená?

Líčení v zaměstnání je vždycky choulostivé téma. Příliš silný make-up působí neprofesionálně. Žádné líčení zase může značit, že se o svůj vzhled nestaráte. Jak tedy najít správnou rovnováhu? Zvolte přirozené líčení, ve kterém se budete cítit dobře. Díky upravenému a jemně zvýrazněnému obočí působí každá tvář pěstěným dojmem. Trocha růže na tvářích vám dodá zdravou barvu a zbyde-li vám minutka na nanesení řasenky, máte vyhráno. Kdybyste si měla vybrat jen jediný produkt, kupte si kvalitní korektor. Několika tahy jím zakryjete kruhy pod očima i nedokonalosti pleti. I kdybyste nepoužila žádná další líčidla, vaše tvář bude okamžitě působit odpočatým a čistým dojmem.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz