Oblíbená služba Masterpass v říjnu končí. Dejte si pozor, ať nepřijdete o své účtenky do účetnictví

Masterpass k 30. říjnu 2020 končí BEST Mediální společnost

Používáte digitální peněženku Masterpass od Mastercard? Potom vás bude jistě zajímat, že provoz této služby končí. Kdy skončí a co bude místo ní? A jak teď budeme platit a nakupovat?

Přečtěte si také

Znáte topinambur aneb židovské brambory? Vysoká, žlutě kvetoucí rostlina, jejíž hlízy hojně využijete v kuchyni
Znáte topinambur aneb židovské brambory? Vysoká, žlutě kvetoucí rostlina, jejíž hlízy hojně využijete v kuchyni

Masterpass nahradí nová služba Click to Pay

Budoucnost digitálních plateb, jak společnost Mastercard službu Masterpass v roce 2013 představovala, bude brzy minulostí – konkrétně už od konce letošního října.

Ukončení digitální peněženky Masterpass má vytvořit prostor pro implementaci nového nástupce. Tím by měla být služba Click to Pay, která pod sebou spojí hned několik dalších společností. Její zavedení ale nebude okamžité – a termín spuštění zatím ani není znám.

Od 30. 10. tak budou dotčení nakupující odkázaní pouze na klasické platby platebními kartami online. U každého nákupu bude muset zákazník své údaje zadat znovu. Jediným usnadněním může být registrace platební karty, kterou již obchodníci běžně nabízejí. Tato funkce je užitečná především pro nákupy opakované, u těch jednorázových však příliš potřebná není.

Na nějakou dobu bude zase placení po internetu otravné a zdlouhavé rupixen / Pixabay

Na Click to Pay přechází i Visa, Discover a American Express

Na jednoduchý platební systém Click to Pay se nerozhodla přejít jen společnost Mastercard, ale také Visa, Discover a American Express. Služba Click to Pay bude vystavena na bezpečnostním standardu Secure Remote Commerce od EMV® Technologies.

Její rozjezd bude rozdělen na etapy. Nejdříve ji budou moct používat lidé v Austrálii, Brazílii, Hongkongu, Irsku, Kanadě, Kataru, Kuvajtu, Malajsii, Mexiku, Saudské Arábii, Singapuru, Spojených arabských emirátech, Velké Británii a na Novém Zélandu. Až v další vlně bude služba zpřístupněna i ostatním zemím, u nás si na ni tudíž ještě počkáme.

Díky Click to Pay bude možné samozřejmě opět jednoduše platit po internetu bez nutnosti přepisovat údaje z platební karty při každé transakci.

Nejen Mastercard, ale také Visa, Discover a American Express budou využívat Click to Pay Mastercard

Pozor na účtenky od Shell. Po 30. říjnu budou všechny smazány

Po termínu 30. října budou tedy funkce Masterpass ukončeny. To s sebou ovšem kromě nepohodlí nese i další úskalí – například v podobě seznamu účtenek z čerpacích stanic Shell.

Ty se totiž po konci října stanou v aplikaci nedostupnými, což může být pro mnohé problém, například v otázce účetnictví. Uživatelé by si je tudíž měli zavčas vygenerovat a pro budoucí tankování pak zvážit třeba instalaci aplikace Shell.

Pro benzín na čerpačku, pro vše další do obchodu!

A co placení u Českých drah a v Globusu?

Zapomenuté účtenky za tankování jsou asi tou největší komplikací, kterou zrušení služby Masterpass přinese. Pokud jste pomocí Masterpass platili u Českých drah a v Globusu, bude po 30. říjnu nejjednodušším způsobem placení možnost uložení či registrace platební karty u těchto obchodníků.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz