Zorganizujte letní grilování s přáteli za pár korun. Tipy jak ušetřit na grilovačce

Nakupujte na grilování s rozmyslem! Dobře najíst a napít se dá už za pár korun.

Už se nemůžete dočkat letní grilovací sezóny? Ani my ne! Není nad pohodové večery strávené s rodinou a přáteli u dobrého jídla a pití. Chcete jim být dobrým hostitelem a zároveň nezruinovat rodinný rozpočet? Přečtěte si několik vyzkoušených rad, jak uspořádat grilování doslova za pár korun.

Přečtěte si také

Donáška domů, aplikace nebo bezkontaktní platby. Co nám v době pandemie pomáhá nakupovat bezpečněji?
Donáška domů, aplikace nebo bezkontaktní platby. Co nám v době pandemie pomáhá nakupovat bezpečněji?

Rozpalte to

Pokud chcete ušetřit už při pořizování grilu, nejlevnější verzí je klasický gril na dřevěné uhlí. Koupíte jej už za pár stovek korun. Je třeba však počítat i s nákupem dřevěného uhlí. Pokud jej budete skladovat na suchém místě v domě, vydrží vám téměř neomezeně, a tak se vyplatí jej koupit ve větším balení. Pohlídejte si třeba výhodnou prodejní akci a kupte si dřevěné uhlí do zásoby. Vlastníte-li elektrický nebo plynový gril, tato starost vám odpadá a můžete přejít rovnou k dalšímu bodu! 

Na lahodné a šťavnaté burgery si namelte maso z hovězích krků.

Pupek a veverka

Hlavní a většinou nejdražší položkou grilování je jednoznačně maso. Právě proto byste měli dopředu vybrat vhodný typ, který bude vašemu grilování vévodit. Hovězí maso je na grilování zvlášť oblíbené, ale není levné. Pokud se ho nechcete vzdát, vsaďte třeba na levnější flank steak, který v českých obchodech najdete pod názvem pupek. Stejně tak můžete na gril hodit i veverku. Myslíme samozřejmě plochý kus masa z oblasti hovězí bránice. Pokud maso dobře naložíte, nikdo si na pravou svíčkovou ani nevzpomene. Dobře také ušetříte na hovězích burgerech, pokud si doma namelete maso z hovězích krků. Není tak drahé a má ideální poměr masa a tuku.

Něco lehčího

Ne všichni hosté budou mít chuť na hovězí. Připravte si tak i druhou variantu ve formě drůbeže nebo třeba grilované zeleniny. Kuře bývá na některých grilovačkách tak trochu chudý příbuzný. Ale nemusí tomu tak být! Stačí, když si ke křupavým kuřecím křidýlkům připravíte lákavý medový nebo limetkový dip. Uvidíte, že jej hosté rádi vyzkouší. Grilované brambory v alobalu vás nebudou stát skoro nic a ušetříte tak pár gramů na mase.

Očekáváte vysokou spotřebu piva? Buďte na ni připraveni vychlazeným pivním soudkem.

Orosené točené

Ke grilování neodmyslitelně patří orosené pivo. Očekáváte vysokou spotřebu? Pak se nevyplatí jej kupovat v plechovkách nebo skle. Známé pivovary jako je Pilsner Urquell, Budweiser nebo Bernard nabízí i pětilitrové soudky s integrovanou pípou ve spodní části sudu. Jejich velikost pořád dovoluje je chladit v lednici, zároveň však nebudete muset odbíhat pro každý půllitr. Některé z pivovarů nabízí též opětovné plnění těchto soudků, což cenu ještě snižuje.

Soutěž o nejlepší koláč

Maso už je nakoupené a pivo se chladí v lednici. Jak ale znáte své známé, nikdy nepohrdnou vaší výtečnou bublaninou ani koláčem z rebarbory, na který máte po babičce ten nejlepší recept. Co kdybyste si ale pro tentokrát ulehčili práci a uspořádali soutěž o nejlepší koláč? Nechte své hosty, ať se pochlubí svým cukrářským uměním a přinesou nějaký nápaditý dezert s sebou. Vy ušetříte pár korun v rozpočtu a ještě se zasloužíte o příjemnou večerní zábavu.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz