Adidas vytvořil běžecké boty pro šampiony, hned druhý den si připsaly rekord

Spojení futuristického designu a nejmodernější technologie, to jsou nové běžecké boty Adidas Adidas

Lepší reklamu si nový model Adidas Adizero Adios snad ani nemohl přát. Už den po svém uvedení na trh pomohl keňské reprezentantce Peres Jepchirchir ke světovému rekordu. Zaběhla ho v Praze na ženském půlmaratonu Prague 21.1 – Ready for the Restart. Její čas byl neuvěřitelných 1:05:34 a sama potvrdila, že zásluhu na tom mají i inovativní běžecké boty.  Jak fungují? A kde se dají koupit tyto i další modely?

Přečtěte si také

Proč dát pozor na nákup vonných tyčinek? Představují riziko pro vaše zdraví
Proč dát pozor na nákup vonných tyčinek? Představují riziko pro vaše zdraví

Jedinečná laboratorní technologie a odvážný design

Nejnovější model Adidas Adizero Adios Pro je navržen tak, aby vám pomohl k triumfům na velkých závodech, ale i k malým individuálním vítězstvím. „Jsem strašně spokojená a hrdá!“ neskrývala nadšení Peres Jepchirchir. „Posledních pět kilometrů jsem trochu umdlévala, ale nové boty mi pomohly k rekordu,“ řekla vítězka, která se nebála velkou část závodu absolvovat v samostatném úniku.

Základem úspěchu je technologie Energy Rods. Tvoří ji 5 tuhých plátů s obsahem karbonu. Díky nim se nohy běžce dokonale spojí s obuví a ekonomika běžeckého kroku je maximálně optimalizována. Technologická novinka se navíc nachází v ultra lehké podešvi LightStrike Pro, která tlumí dopad a zajišťuje výbušný odraz.

Zajímavý je i design obuvi. Růžová symbolizuje vášeň a cílevědomost, modrá zase odvahu a klid.

Peres Jepchirchir pomohly k rekordu boty z laboratoře Adidas

Adidas Adizero Adios Pro koupíte offline jen v Praze

Jedny z nejlepších běžeckých bot si nyní budete moci zakoupit i vy. Budou exkluzivně k dostání v Prague Marathon Store, který je součástí adidas Concept Store, a najdete ho na adrese Na Příkopě 12. Česká republika je tak jedinou zemí, kde se model prodává v kamenné prodejně, celosvětově jsou boty k dostání online, a to od 14. 9. Jejich cena je 5 299 Kč.

Kvalitní sportovní obuv koupíte i levněji

Unikátní model je pro opravdové fajnšmekry, ale pokud běháte rekreačně, vystačíte si i s botami za poloviční cenu. Mezi ně patří například retro varianta Adidas Originals ZX Torsion, kterou využijete i při chození po městě.

Kromě značky Adidas má velký výběr kvalitních běžeckých bot například Nike. Mezi její nejnovější modely patří Nike Air Zoom Type, které se skvěle hodí na běhání i celodenní chůzi a zaujmou výrazným moderním designem. K dostání jsou za 3 799 Kč. Krásně vypadají bílé tenisky, např. Adidas Originals ZX 2K Flux, ty ale potřebují speciální péči. Doporučujeme si je nechat po zakoupení naimpregnovat a po čase jejich barvu oživit profesionálním čištěním. Podobné služby nabízí dnes už spousta prodejců, například Deichmann nebo Office Shoes.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz