Krize v Coca-Cola: Její tržby se snížily o 28 procent, propouští tisíce zaměstnanců

Coca-Colu čeká hromadné propouštění z důvodu koronavirové krize. Hans / Pixabay

Známá americká společnost chystá poměrně masivní reorganizaci. Výrobce oblíbených nealkoholických nápojů se potýká s dopadem pandemie. V loňském roce pro Coca-Colu pracovalo na 86 000 zaměstnanců – teď jich firma však až tisíce propustí. Týká se to Spojených států a Kanady, poté budou podle vedení firmy následovat další země. Zaměstnanci budou moci využít program dobrovolného odchodu z firmy s odstupným.

Přečtěte si také

Kuřecí kousky bez kuřete. KFC představilo rostlinnou novinku, McDonald's a Burger King nejsou pozadu
Kuřecí kousky bez kuřete. KFC představilo rostlinnou novinku, McDonald's a Burger King nejsou pozadu

Odchody budou stát miliardy

Plánované dobrovolné i nedobrovolné odchody zaměstnanců potvrdila společnost Coca-Cola koncem srpna. Pro dobrovolníky, kteří ukončí pracovní program ze své vlastní iniciativy, je připraven program odstupného. Ten má být nabídnut až 4 000 zaměstnancům ve Spojených státech a Kanadě. Jde o krizové řešení, které by mělo pomoci upravit náklady firmy. 

Podle vedení společnosti dobrovolný program sníží počty nedobrovolných odchodů. Podobný koncept později čeká i další země. Plánované náklady na snížení počtu zaměstnanců mohou dosáhnout až 550 milionů dolarů, tedy zhruba 12 miliard korun.

Dostali jste chuť na Coca-Colu? Našli jsme ji v akci

Kupte se slevou Coca Cola.

Porovnat slevy

Pandemie má vliv na světovou ekonomiku. Pixabay.com/ Tumisu

Pokles o více než čtvrtinu

Důvodem reorganizace v Coca-Cole může být právě koronavirová krize, která neblaze zasáhla ekonomiku po celém světě. Již v červenci společnost oznámila, že její čistý zisk za druhé čtvrtletí meziročně klesl o 32 procent na 1,78 miliardy dolarů a její tržby se snížily o 28 procent. Právě krize je důvodem, proč dochází k propouštění v mnoha firmách, které potřebují snížit náklady a zmírnit dosah následků pandemie.