Krize v Coca-Cola: Její tržby se snížily o 28 procent, propouští tisíce zaměstnanců

Coca-Colu čeká hromadné propouštění z důvodu koronavirové krize. Hans / Pixabay

Známá americká společnost chystá poměrně masivní reorganizaci. Výrobce oblíbených nealkoholických nápojů se potýká s dopadem pandemie. V loňském roce pro Coca-Colu pracovalo na 86 000 zaměstnanců – teď jich firma však až tisíce propustí. Týká se to Spojených států a Kanady, poté budou podle vedení firmy následovat další země. Zaměstnanci budou moci využít program dobrovolného odchodu z firmy s odstupným.

Přečtěte si také

Jaké trvanlivé potraviny je dobré mít vždy doma pro případ, že se dostanete do karantény
Jaké trvanlivé potraviny je dobré mít vždy doma pro případ, že se dostanete do karantény

Odchody budou stát miliardy

Plánované dobrovolné i nedobrovolné odchody zaměstnanců potvrdila společnost Coca-Cola koncem srpna. Pro dobrovolníky, kteří ukončí pracovní program ze své vlastní iniciativy, je připraven program odstupného. Ten má být nabídnut až 4 000 zaměstnancům ve Spojených státech a Kanadě. Jde o krizové řešení, které by mělo pomoci upravit náklady firmy. 

Podle vedení společnosti dobrovolný program sníží počty nedobrovolných odchodů. Podobný koncept později čeká i další země. Plánované náklady na snížení počtu zaměstnanců mohou dosáhnout až 550 milionů dolarů, tedy zhruba 12 miliard korun.

Dostali jste chuť na Coca-Colu? Našli jsme ji v akci

Kupte se slevou Coca Cola.

Porovnat slevy

Pandemie má vliv na světovou ekonomiku. Pixabay.com/ Tumisu

Pokles o více než čtvrtinu

Důvodem reorganizace v Coca-Cole může být právě koronavirová krize, která neblaze zasáhla ekonomiku po celém světě. Již v červenci společnost oznámila, že její čistý zisk za druhé čtvrtletí meziročně klesl o 32 procent na 1,78 miliardy dolarů a její tržby se snížily o 28 procent. Právě krize je důvodem, proč dochází k propouštění v mnoha firmách, které potřebují snížit náklady a zmírnit dosah následků pandemie.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz