Roušky v obchodech budou pro Prahu povinné od 9. září. Školáci je nasadí o pět dní později

V Praze budou od středy 9. září v obchodech povinné roušky Adobe stock

Na dnešní tiskové konferenci oznámila hygienička Zdeňka Jágrová, že s nárůstem počtu nakažených onemocněním Covid-19 se v Praze se zpřísňují i dosavadní opatření. S platností od středy 9. září zavádějí hygienici povinnost nosit roušku v Praze nově i v obchodech a obchodních centrech. Opatření se dotknou i restaurací, barů a nočních klubů, které musejí mít od půlnoci do šesti hodin ranních zavřeno, a také školáků, kteří si roušky nasadí povinně ve školách od 14. září.

Přečtěte si také

Vaječný koňak: Recept na likér s dlouholetou tradicí
Vaječný koňak: Recept na likér s dlouholetou tradicí

Epidemiologická situace v Praze v souvislosti s onemocněním Covid-19 je alarmující,“ sdělila novinářům hygienička Jágrová. „Roušky jsou jedno z mála opatření, která můžeme činit a nejsou nikterak velkým zásahem do života obyvatel. Nošení roušek má svůj efekt, zabraňuje šíření kapánek,” obhajuje Jágrová zpřísněná opatření, která hygienici s platností od 3. 9. 2020 zavádějí pro Prahu.

Oranžová Praha skočila ze čtyřky na šestku

I přesto, že Praha stále zůstává na Covid semaforu oranžová, na stupnici si pohoršila a skočila ze čtyřky na šestku. Podle informací Ministerstva zdravotnictví má Praha nejvyšší aktuální výskyt nemoci mezi regiony ČR s průměrným denním přírůstkem více než 100 případů (cca 7,8 / 100 000 obyvatel).

Aktuální epidemiologická situace v ČR Ministerstvo zdravotnictví ČR

Rouška v akci se bude hodit

Kupte se slevou Rouška.

Porovnat slevy

Školáci v Praze roušky nasadí od 14. září

V těchto dnech musí roušku nasadit všichni, kteří cestují MHD a přilehlých prostorech, tedy i na nádraží a nebo na Letišti Václava Havla. Povinnost mít zakrytá ústa a nos platí i pro návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních a na úřadech. Školy si o nošení roušek rozhodují samy. To se změní od 14. září, kdy hygienici zavedli povinné nošení roušek ve společných prostorech pražských škol

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz