Roušky v obchodech budou pro Prahu povinné od 9. září. Školáci je nasadí o pět dní později

V Praze budou od středy 9. září v obchodech povinné roušky Adobe stock

Na dnešní tiskové konferenci oznámila hygienička Zdeňka Jágrová, že s nárůstem počtu nakažených onemocněním Covid-19 se v Praze se zpřísňují i dosavadní opatření. S platností od středy 9. září zavádějí hygienici povinnost nosit roušku v Praze nově i v obchodech a obchodních centrech. Opatření se dotknou i restaurací, barů a nočních klubů, které musejí mít od půlnoci do šesti hodin ranních zavřeno, a také školáků, kteří si roušky nasadí povinně ve školách od 14. září.

Přečtěte si také

Češi si oblíbili nakupování na internetu zadarmo, ale většinou netuší, jak funguje odložená platba
Češi si oblíbili nakupování na internetu zadarmo, ale většinou netuší, jak funguje odložená platba

Epidemiologická situace v Praze v souvislosti s onemocněním Covid-19 je alarmující,“ sdělila novinářům hygienička Jágrová. „Roušky jsou jedno z mála opatření, která můžeme činit a nejsou nikterak velkým zásahem do života obyvatel. Nošení roušek má svůj efekt, zabraňuje šíření kapánek,” obhajuje Jágrová zpřísněná opatření, která hygienici s platností od 3. 9. 2020 zavádějí pro Prahu.

Oranžová Praha skočila ze čtyřky na šestku

I přesto, že Praha stále zůstává na Covid semaforu oranžová, na stupnici si pohoršila a skočila ze čtyřky na šestku. Podle informací Ministerstva zdravotnictví má Praha nejvyšší aktuální výskyt nemoci mezi regiony ČR s průměrným denním přírůstkem více než 100 případů (cca 7,8 / 100 000 obyvatel).

Aktuální epidemiologická situace v ČR Ministerstvo zdravotnictví ČR

Rouška v akci se bude hodit

Kupte se slevou Rouška.

Porovnat slevy

Školáci v Praze roušky nasadí od 14. září

V těchto dnech musí roušku nasadit všichni, kteří cestují MHD a přilehlých prostorech, tedy i na nádraží a nebo na Letišti Václava Havla. Povinnost mít zakrytá ústa a nos platí i pro návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních a na úřadech. Školy si o nošení roušek rozhodují samy. To se změní od 14. září, kdy hygienici zavedli povinné nošení roušek ve společných prostorech pražských škol

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!