V obchodech se prodávaly kuřecí kousky se salmonelou. Nemáte je v mrazáku doma také?

SZPI varuje před výrobkem obsahujícím bakterie salmonely Adobe Stock

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila v jednom z maloobchodních řetězců zmrazené kuřecí kousky z Polska s nebezpečnou bakterií rodu Salmonella, která je původcem onemocnění salmonelóza. Jestliže máte toto maso doma v mrazáku, v žádném případě ho nejezte. Konzumace těchto obalovaných kuřecích řízečků vám může způsobit vážné zdravotní problémy.

Přečtěte si také

Trendy svíčky 2021: Jaké vybrat pro letošní podzim?
Trendy svíčky 2021: Jaké vybrat pro letošní podzim?

Státní zemědělská a potravinářská inspekce vydala včera varování před nebezpečnou potravinou, kterou jsou Kuřecí kuličky na jižanský způsob, 61642 Southem Fried Chicken Popsters. V balení jsou hluboce zmrazená krájená kuřecí prsa ze spojovaných kusů masa, obalovaná na jižanský způsob. Konkrétně se jedná o výrobek, který má na obale datum minimální trvanlivosti: 15. 5. 2021, šarže: L: 13620 a kuřecí maso je původem z Polska. Laboratorní rozbor potvrdil v potravině přítomnost bakterií salmonely.

Kuřecí kuličky na jižanský způsob obsahovaly bakterie salmonely SZPI

Mluvčí SZPI Pavel Kopřiva prozradil, kde se nebezpečné kuřecí maso prodávalo: „Inspektoři SZPI vzorek odebrali v maloobchodní provozovně Iceland Czech a.s., Leopoldova 2138/16, Praha. Dle průvodní dokumentace je dodavatelem potraviny do ČR společnost Iceland International Limited HSBC. Prodejce závadnou šarži na základě výzvy již stáhnul z tržní sítě. Důrazně varujeme ty, kteří mají předmětnou šarži potraviny doma, aby ji nekonzumovali, doporučuje Kopřiva. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz