V těchto obchodech si už nenakoupíte: Český trh opouštějí značky Camaïeu, Tous nebo Bontonland

Změny na českém retailovém trhu se nejvíce dotknou módy a šperků Pexels

Z českého trhu letos odchází hned několik zahraničních módních značek, z těch nejznámějších jsou to například Camaïeu nebo Forever 21. Své prodejny v ČR ruší i šperky Tous, Thomas Sabo či Freywill. Odchod většina jmenovaných brandů plánovala už v minulém roce, nejde tedy jen o důsledek koronavirové krize. Nově se naopak můžeme těšit na módu od Rebel Queen, luxusní značku Saint Laurent nebo sportovní oblečení Assos.

Přečtěte si také

První pomoc při bolesti zubů? Vsaďte na hřebíček, ten nikdy nezklame
První pomoc při bolesti zubů? Vsaďte na hřebíček, ten nikdy nezklame

Podle CBRE jsou online nákupy zásadní jen pro 11 % maloobchodníků

Změny na tuzemském retailovém trhu vyplývají z aktuálního průzkumu realitně-poradenské společnosti CBRE. Ten ukazuje, že pro maloobchod zůstává klíčový offline prodej.

Značky aktuálně vstupující na český maloobchodní trh potvrzují data a trendy z našeho posledního retailového průzkumu uskutečněného v červnu a červenci. Ten ukázal, že přes rostoucí oblibu online nákupů je e-commerce hlavním prodejním kanálem pouze pro 11 % respondentů-maloobchodníků,“ říká Milan Mašša, Head of Retail Advisory & Transaction Services společnosti CBRE.

Camaïeu rozesílá mailing s rozloučením Camaïeu

Do konce roku zmizí butiky Camaïeu nebo některé prodejny šperků

Mezi značky z ČR se stahující patří i několik prodejců šperků. Španělský brand Tous přitom otevřel svoji první prodejnu v Praze teprve před 4 lety a Thomas Sabo ještě o rok později. Oběma údajně klesly zisky v souvislosti s koronavirem, a tak se rozhodly změnit strategii a soustředit na jiné trhy.

Francouzské módní značce Camaïeu se v České republice nedařilo už delší dobu. Uzavření 27 prodejen kvůli koronaviru bylo tedy pouze poslední kapkou a definitivně rozhodlo o jejím odchodu.

Kosmetiku, módu a doplňky Saint Laurent koupíte od podzimu i v Praze Unsplash

Noví hráči z řad diskontů i luxusního zboží

Nově na český trh vstupují diskontní řetězce – německý Tedi a nizozemský Action. Na druhou stranu ale přicházejí i luxusní značky. Například Saint Laurent nahradí v Pařížské ulici v Praze pánský butik Brioni, který rovněž patří do skupiny Kering.

Změny se týkají i lokálních značek – Bontonland po 25 letech své prodejny zavírá, zatímco Bonami nebo Kinoko budou mít nové kamenné obchody.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz