V těchto obchodech si už nenakoupíte: Český trh opouštějí značky Camaïeu, Tous nebo Bontonland

Změny na českém retailovém trhu se nejvíce dotknou módy a šperků Pexels

Z českého trhu letos odchází hned několik zahraničních módních značek, z těch nejznámějších jsou to například Camaïeu nebo Forever 21. Své prodejny v ČR ruší i šperky Tous, Thomas Sabo či Freywill. Odchod většina jmenovaných brandů plánovala už v minulém roce, nejde tedy jen o důsledek koronavirové krize. Nově se naopak můžeme těšit na módu od Rebel Queen, luxusní značku Saint Laurent nebo sportovní oblečení Assos.

Přečtěte si také

Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?
Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?

Podle CBRE jsou online nákupy zásadní jen pro 11 % maloobchodníků

Změny na tuzemském retailovém trhu vyplývají z aktuálního průzkumu realitně-poradenské společnosti CBRE. Ten ukazuje, že pro maloobchod zůstává klíčový offline prodej.

Značky aktuálně vstupující na český maloobchodní trh potvrzují data a trendy z našeho posledního retailového průzkumu uskutečněného v červnu a červenci. Ten ukázal, že přes rostoucí oblibu online nákupů je e-commerce hlavním prodejním kanálem pouze pro 11 % respondentů-maloobchodníků,“ říká Milan Mašša, Head of Retail Advisory & Transaction Services společnosti CBRE.

Camaïeu rozesílá mailing s rozloučením Camaïeu

Do konce roku zmizí butiky Camaïeu nebo některé prodejny šperků

Mezi značky z ČR se stahující patří i několik prodejců šperků. Španělský brand Tous přitom otevřel svoji první prodejnu v Praze teprve před 4 lety a Thomas Sabo ještě o rok později. Oběma údajně klesly zisky v souvislosti s koronavirem, a tak se rozhodly změnit strategii a soustředit na jiné trhy.

Francouzské módní značce Camaïeu se v České republice nedařilo už delší dobu. Uzavření 27 prodejen kvůli koronaviru bylo tedy pouze poslední kapkou a definitivně rozhodlo o jejím odchodu.

Kosmetiku, módu a doplňky Saint Laurent koupíte od podzimu i v Praze Unsplash

Noví hráči z řad diskontů i luxusního zboží

Nově na český trh vstupují diskontní řetězce – německý Tedi a nizozemský Action. Na druhou stranu ale přicházejí i luxusní značky. Například Saint Laurent nahradí v Pařížské ulici v Praze pánský butik Brioni, který rovněž patří do skupiny Kering.

Změny se týkají i lokálních značek – Bontonland po 25 letech své prodejny zavírá, zatímco Bonami nebo Kinoko budou mít nové kamenné obchody.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz