Pálenka vyrobená z piva? Bernard představuje novinku, kterou vymyslel během koronaviru

Nápad vyrobit pálenku z ležáku se zrodil během pandemie v rodinném pivovaru Bernard Bernard

Rodinný pivovar Bernard přináší novinku. Přestože se jedná o výrobce známého piva, od září bude nabízet také nevšední pálenku vyrobenou z ležáku. Nápad vznikl v období pandemie – a už brzy bude představen v prodeji.

Přečtěte si také

Jak správně připravit jedlé kaštany ze supermarketu? Skvěle chutnají pečené i v nádivce
Jak správně připravit jedlé kaštany ze supermarketu? Skvěle chutnají pečené i v nádivce

Není pálenka jako pálenka

Idea vyrobit pálenku z ležáku se zrodila v hlavách majitelů rodinného pivovaru Bernard při hledání nových cest v období pandemie koronaviru. „Říkal jsem si, co kdybychom zkusili vypálit naše pivo, ale nic jsem si od toho nesliboval,“ připouští spolumajitel a spoluzakladatel pivovaru Stanislav Bernard.

Řízením osudu jsme našli člověka, který ve své pálenici pálí bio pálenky. Domluvili jsme se a poslali tam na zkoušku pár hektolitrů piva, které on vypálil,“ vysvětluje Bernard.

Po prvním ochutnání pálenky výrobci zjistili, že vyniká sladovými tóny a mírně nasládlou chutí. Po degustacích poslali do výrobny hned celý kamion svého ležáku, aby z něj pak vycházející množství pálenky vyslali na tuzemský trh. Nyní lihovinu připravují na prodej, který má být spuštěn v září.

S nápadem pálenky z piva však není Bernard zdaleka jediný. Ve spolupráci s likérkou L'OR vznikla také pálenka od Plzeňského Prazdroje. V tomto případě se však jedná o limitovanou edici, omezenou výrobou na 100 litrů lihoviny. Pivovar tak zužitkoval silné pivo, které se kvůli uzavření gastronomických zařízení nepodařilo prodat a které by jinak muselo být zlikvidováno.

Rodinný pivovar Bernard se spojil s výrobcem BIO pálenky a dal vzniknout svému novému produktu Bernard

V pivovaru Bernard byla situace jiná – s žádnými zbytky, které by bylo nutné likvidovat, se pivovar potýkat nemusel. Podle Stanislava Bernarda se pivní zásoby podařilo restauracím prodat přes okna, která byla povolena. Výroba pálenky tak není řešením, ale spíše zajímavým, inovativním nápadem, na kterém si dospělí budou moci již brzy pochutnat.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz