Česká pošta upravuje otevírací dobu poboček od 1. září, může za to koronavirus

Česká pošta opět upravuje pracovní dobu svých poboček Facebook Česká pošta

Pokud půjdete na poštu po 1. září, zkontrolujte si otevírací dobu pobočky, kam míříte. Více než dvě stovky poboček České pošty totiž čeká změna v otevírací době, některé z nich dokonce budou zavírat nově již v 16 hodin. V první vlně se změna bude týkat 265 provozoven, do října přibudou na seznam další, celkově by se úprava otevírací doby měla dotknout až 1 500 poboček České pošty.

V oficiálním vyjádření, které přišlo do redakce z České pošty, stojí: „Mezi hlavní důvody, které k této změně přispěly, patří zkušenosti z koronavirové krize, kdy bylo potřeba upravovat otevírací hodiny pro veřejnost s ohledem na zajištění poštovních služeb pro klienty a zároveň v návaznosti na přijatá hygienická opatření.“ Zaměstnanci pošty se kvůli karanténě na několik dní nemohou dostavit do práce, a tak chybí lidé nejen na přepážkách, ale i pracovníci roznosu. 

Změny času souvisejí s tím, že Česká pošta přechází z dvousměnného provozu na jednosměnný. „V praxi to bude vypadat tak, že místo dvou pracovníků, kteří se v jednom dni střídali ve dvou intervalech, bude nově jeden pracovník zajišťovat přepážku v pondělí a ve středu od otevření pošty až do 18 hodin a v úterý, čtvrtek a v pátek od 8 hodin až do uzavření konkrétní pobočky,“ vysvětluje pošta, jak budou nastavena nová pravidla. 

Venkovské pobočky a pošty v obchodních centrech změny nepocítí 

V obcích nad 20 tisíc obyvatel bude fungovat vždy jedna hlavní pošta, jejíž současný rozsah otevíracích hodin pro veřejnost zůstane zachován. Otevírací doba poštovních poboček umístěných v obchodních centrech se rovněž nemění,“ píše Česká pošta na svém webu.

Zaměstnanci České pošty budou nově pracovat v jednosměnném provozu, dojde tedy k úpravě otevírací doby některých poboček Facebook Česká pošta

V Praze začne nová otevírací doba platit hned ve 22 pobočkách. Novinka se pak od září dotkne i 7 poboček v Brně a 6 v Ostravě. Změny nastanou u pošt nejen v dalších krajských městech, ale i v jednotlivých okresech.

Změna otevírací doby České pošty od 1. 9. 2020

Ve velkých městech jako Praha, Brno nebo Ostrava začne nová otevírací doba platit hned v první vlně ve 35 pobočkách. Jak to bude v dalších vybraných pobočkách v celé ČR, si můžete prohlédnout zde

  • Praha: 22 poboček bude mít upravenou otevírací dobu
  • Brno: 7 poboček s novou otevírací dobou od září
  • Ostrava: I na severu Moravy si musejí v 6 pobočkách zákazníci pošty zvykat na novou otevírací dobu 
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz