Na troubu, na podlahu nebo záchod. Vsaďte na univerzální čističe

Nahraďte velké množství speciálních čističů jedním univerzálním Canva

Stále kupujete na všechno speciální čistí prostředky, že už ani nevíte kam s nimi? Při úklidu celé domácnosti střídáte jeden za druhým, až vás ze všech těch chemických kombinací bolí hlava? Zkuste si ušetřit práci, čas i peníze a pořiďte si univerzální čistič.

Přečtěte si také

Není kaštan jako kaštan. Vše o zdravotních účincích a jak správně připravit ty jedlé
Není kaštan jako kaštan. Vše o zdravotních účincích a jak správně připravit ty jedlé

Univerzální čisticí a úklidové prostředky jsou takové prostředky, s nimiž lze čistit více druhů povrchů a materiálů. Jejich velkou výhodou tedy je, že vám jich na úklid celé domácnosti bude stačit jen pár. Díky tomu se vyhnete hromadění mnoha specifických prostředků, které mají vždy jen jeden účel.

Naše tipy na univerzální čističe

V dnešní době máme na všechno nepřeberné množství chemických přípravků, které zatěžují nejen přírodu, ale i naše zdraví. A přitom celou domácnost můžete snadno vyčisti i mnohem šetrnější cestou.

Univerzální čistič vám ušetří místo, čas, námahu i peníze Canva

Koncentrovaný univerzální čistič bio Mulieres

Jako univerzální čisticí prostředek bez škodlivé chemie doporučujeme například Mulieres Koncentrovaný univerzální čistič bio (1 l) – svěží citrus, který seženete například v e-shopu econea.cz za 279 Kč.

Čistič je z 99,97 % přírodní a také se prodává v unikátním kartonovém recyklovatelném obalu. Ačkoli se na první pohled může díky své koncentraci zdát dražší, jedna jeho lahev vám vydrží opravdu dlouho. V přepočtu na jednu dávku tedy zaplatíte mnohem méně než za běžné čističe.

S tímto čističem uklidíte téměř cokoliv: koupelnu i záchod, podlahu, troubu či gril a kuchyňské plochy, ale i nádobí, auto či okna. Stačí jen koncentrát naředit s doporučeným množstvím vody podle toho, co konkrétně chcete zrovna čistit, a můžete se pustit do úklidu.

 Mulieres Koncentrovaný univerzální čistič bio (1 l) šetří přírodu i vaše zdraví econea.cz

FEEL ECO Univerzální čistič

Podobné výhody nabízí také univerzální čistič FEEL ECO dostupný například na feeleco.com. Cena 1 l čističe je 103 Kč a oceníte jej při každodenním úklidu – hodí se na veškeré omyvatelné povrchy v domě, ale i na zahradní nábytek či okenní rámy. Poradí si s každou mastnotou.

Čističe od Tierra Verde z drogerie dm

Skvělé univerzální čističe nabízí také značka Tierra Verde, kterou seženete v prodejnách dm. Jejich Yellow&Blue univerzální čistič je vhodný k čištění všech omyvatelných hladkých ploch v domácnosti, jako jsou dlaždice, kamenné a dřevěné podlahy, linoleum, PVC, korek, ale taktéž k čištění keramiky, skla, dřezů, obkladaček a umyvadel, kuchyňských linek apod. Cena za 1 l tohoto prostředku je v drogeriích dm 139 Kč.

Ekologická značka Tierra Verde nabízí řadu univerzálních čističů za skvělé ceny eshop.tierraverde.cz

Zbavte se nečistot pomocí jedlé sody

V posledních letech se také stává velmi oblíbeným univerzálním pomocníkem pro celou domácnost jedlá soda. Je vhodná zejména pro čištění skvrn z textilu, odstranění nečistot z odpadu či pro eliminaci pachů.

Jedlá soda šetří přírodu i vaši peněženku. Je snadno dostupná a úklid s ní je opravdu hračka. Navíc je bez zápachu, což může být při velkém úklidu opravdu výhoda.

Jak jedlou sodu použít?

  • Krémový čistič: stačí jeden díl vody smíchat s jedním dílem sody a se vzniklou pastou hravě umyjete sporák, dřez, kuchyňskou linku apod.
  • Čistič na vodní kámen: na odolnější nečistoty, jako je vodní kámen, smíchejte půl hrnku jedlé sody s půl hrnku jablečného octu či citronové šťávy.

Našli jsme super slevu na čisticí písek

Klasika našich babiček nikdy nezklame

Naprostou klasikou v úklidu domácností jsou čisticí písky, které používaly už naše maminky, babičky a prababičky. Pokud potřebujete vyčistit třeba nerezový dřez, vyzkoušejte čisticí písek a jemnou drátěnku. Budete překvapeni, jak nádherně se bude kuchyně nově lesknout. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz