Pozor na nabíječku, která může zabíjet. Výrobce ji musí stáhnout z prodeje

Nebezpečná nabíječka může způsobit vážné zranění Kupi.cz

Nové bezpečnostní riziko pro spotřebitele na tuzemském trhu odhalila Česká obchodní inspekce (ČOI). Elektronické zařízení, které si mohou lidé zakoupit za účelem nabíjení baterií, může způsobit vážný úraz elektrickým proudem, v horším případě dokonce i smrt. Jedná se o zařízení EMOS SMART4/N8168S.

Přečtěte si také

Konec obav o děti: GPS hodinky jsou stylový doplněk, ale i nedocenitelný pomocník
Konec obav o děti: GPS hodinky jsou stylový doplněk, ale i nedocenitelný pomocník

Při zapojení nabíječky baterií EMOS SMART4/N8168S do elektrické zásuvky hrozí při doteku zásah elektrickým proudem, který může v krajním případě vést i k úmrtí. Podle zprávy ČOI způsobuje problém nedostatečná izolace poblíž hlavy upevňovacího šroubu nabíječky.

Průměrná hodnota výstupních měření výrobku se navíc liší od hodnoty stejnosměrného výstupního proudu, která je uvedena na zboží, a to o více než 10 procent. Nebezpečný výrobek se prodává v papírovém obalu a pochází od české společnosti Emos sídlící v Přerově.

Detail nebezpečné nabíječky baterií Česká obchodní inspekce

Prodejci stahují výrobek z regálů

Česká obchodní inspekce nyní prodejci nařídila ochranné opatření (ust. § 50 odst. 3 zákona č. 90/2016 Sb., o posuzování shody stanovených výrobků při jejich dodávání na trh). Tím je zákaz dalšího prodeje, dodávek na trh a samozřejmě okamžité stažení výrobku z prodeje. Vadný výrobek byl nahlášen na Ministerstvo průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX, který slouží k informování a varování i dalších členských zemí EU.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz