Billa opět zavádí povinnost od 31. 7. 2020 nosit roušky v jejich prodejnách

V prodejnách Billa nově platí pro pokladní povinnost nosit roušky Adobe Stock

Není to tak dávno, co jsme si oddechli od povinnosti nošení roušek při nakupování potravin my jakožto zákazníci, ale především prodavači. Z preventivních důvodů si je však zaměstnanci Billa nasadí zpět. Zákazníků se povinnost mít zakrytá ústa a nos při nákupu netýká.

Přečtěte si také

Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?
Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?

Od 1. července neplatí povinnost nosit roušky ve venkovních i vnitřních prostorech ani v prostředcích hromadné dopravy s výjimkou měst a regionů, které evidují zvýšený počet nákazy nemoci Covid-19.

Ohniska se speciálním režimem:

  • Praha (zde platí povinnost opět nosit roušku v lékárnách nebo v čekárnách u lékaře)
  • Největším lokálním ohniskem v Česku je stále Karvinsko
  • Hygienici zavedli povinnost nosit roušky při návštěvě zdravotnických a sociálních zařízení či lékáren také v Libereckém a Ústeckém kraji a na Jihlavsku

Prodavači v prodejnách Billa nasadí roušky v celém Česku

Billa dnes na svých sociálních sítích uvedla, že s platností od 31. 7. 2020 zavádí ve všech prodejnách preventivní opatření proti šíření koronaviru. Jejich zaměstnanci opět nasadí roušky, aby chránili sebe i zákazníky.

Globus roušky neplánuje, je to zbytečné

Lutfia Volfová z oddělení externí komunikace Globus pro Kupi.cz prozradila, že v jejich prodejnách se roušky v místech, kde je nenařizují hygienici nosit, nebudou. „V Globusu reagujeme regionálně podle toho, jaká je kde situace. Tam, kde se roušky nosit nemusí, i přesto držíme ochranné plexi zástěny na všech pokladnách. Jsme si také vědomi toho, že v horkých měsících není nošení roušky nic příjemného a navíc je to v regionech, kde taková povinnost není, zbytečné, protože mimo objekt si každý roušku sundá a riziko tak není větší ani menší.“

Penny Market 

Tomáš Kubík, manažer komunikace Penny Market, potvrdil, že se jejich prodejny řídí pokyny hygienických stanic a roušky tam, kde nejsou povinné, nezavádí. „Z hlediska opatření na prodejnách se řídíme pokyny hygienických stanic. Úklidu, dezinfekci, preventivním a hygienickým opatřením věnujeme velkou pozornost, protože zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců a zákazníků je pro nás prioritou,“ komentuje situaci pro Kupi.cz Kubík.

V tuto chvíli platí povinné nošení roušek v prodejnách Kaufland jen pro určité kraje Kaufland

Kaufland

Pro Kupi.cz se vyjádřila i tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierla: „Naše společnost se řídí platnými vládními nařízeními a plně respektuje vydaná opatření krajských hygienických stanic. V tuto chvíli platí povinné nošení roušek jen pro určité kraje.

Lidl

Podle Ivety Barabášové, tiskové mluvčí Lidl se roušky nosit budou jen tam, kde jsou povinné. Roušky v současnosti používají zaměstnanci v prodejnách v Prachaticích, Jihlavě a na území Moravskoslezského kraje. Společnost Lidl v tomto ohledu postupuje v souladu s nařízeními příslušných Krajských hygienických stanic.“

Jak to bude s rouškami v dalších obchodech?

Na povinnost znovu nosit roušky v dalších řetězcích jsme se zeptali jejich zástupců a budeme vás informovat.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz