Vůně vašeho domova o vás prozradí mnohé. Vonné svíčky a difuzéry dům provoní

Vůně vašeho domova o vás prozradí mnohé. Vonné svíčky a difuzéry dům provoní

Každá domácnost má svou specifickou vůni. Kombinuje aroma vypraného prádla, vůni po úklidu nebo pachy z kuchyně. Můžete ji podpořit – provoňte váš domov, aby první dojmy dělaly dojem. Voňavý.

Přečtěte si také

Sekáče již dávno nejsou obchody pro chudé. Proč v nich nakupovat?
Sekáče již dávno nejsou obchody pro chudé. Proč v nich nakupovat?

Síla čichu může vytvářet pozitivní nebo negativní asociace. Jistě si pamatujete momenty z dětství. Jinak voněl domov vaší babičky a jinak třeba ubytování na táboře nebo byt vaší kamarádky. Jsou to právě vůně, které se mísí s emocemi, náladou a atmosférou místa. Chcete-li vytvářet dobré dojmy, nezapomínejte na aroma vašeho domova. Příjemná vůně dokáže zázraky.

Harmonické světlo svíček

Milujete hřejivé světlo svíček? Romantická atmosféra může být podpořena líbivou vůní. Vonné svíčky provoní nejen domácnost, ale také přítomný okamžik. Harmonické svíčky jsou k dostání v mnoha podobách a vůních, proto je snadné je sladit s interiérem a použít je jako doplněk.

A jaké svíčky vybrat? Ideální je investice do kvalitních a prověřených značek. Tak si zaručíte nejen příjemnou dlouhotrvající vůni, ale také vyšší životnost produktu a často také lepší složení. Chcete dát přednost přírodě? Pak vsaďte na přírodní vonné svíčky – ty oceníte především v domácnosti s malými dětmi a domácími mazlíčky. Neškoďte si – přivoňte si.

Kouzlo esenciálních olejů

Příjemná a přírodní – taková je vůně esenciálních olejů. Vonné esence mají perfektní výdrž a poslouží hned několika způsoby. Nejenže si můžete vybrat z nepřeberného množství vonných silic, olejíčky navíc můžete využít v kombinaci s různými doplňky. Nabízí se tradiční aroma lampy nebo vonné difuzéry. Zatímco do lampičky musíte vložit svíčku, difuzér stačí zapojit do elektřiny, aby se uvolnila jemná vonná pára. V těchto variantách je potřeba doplnit také nezbytnou vodu a pár kapek esenciálního oleje. Obě možnosti se mohou stát detailem mezi doplňky interiéru – ať už v obytné zóně nebo třeba v ložnici.

Nesmíme však zapomenout, že existuje rovněž aromaterapie. Jednotlivé rostlinné esence údajně pomáhají překonat únavu, stres nebo dokonce zdravotní komplikace. Nakonec váš domov bude skvěle vonět a ještě lépe působit na smysly – vás i vašich hostů.

TIP: Jednoduchou vonnou směs vytvoříte použitím jedlé sody, do které nakapete vybraný olejíček. Pár kapek v DIY osvěžovači vydrží vonět až dva týdny. Jednoduchý a bezpečný vonný přípravek můžete umístit třeba do předsíně – aby vás vítala vůně domova každý den.

Parfém domova

Pro ty nejnáročnější je tady další možnost – prostě pořiďte elegantní interiérový parfém. I váš byt či dům může mít svou stylovou a jedinečnou vůni. Jak se liší od běžných osvěžovačů vzduchu? Přináší dlouhotrvající vůni a v jeho složení nenajdete zbytečné podpůrné chemikálie. Osobitá vůně může podpořit náladu nebo finální vyznění interiéru – protože na detailech přece záleží. Tak jaká je vůně vašeho domova?

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz