Kup si letenku a v ceně máš pohřeb: Nová kampaň Emirates se snaží nalákat klienty

Letadla aerolinek Emirates Reuters

Půlku prázdnin máme za sebou. Jestliže stále přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou do zahraničí, ale bojíte se finančních nepříjemností spojených s karanténou, máme pro vás dobrou zprávu. Jedna z největších leteckých společností na světě – Emirates, se rozhodla k nákupu letenky jako bonus zdarma přidat i pojištění proti Covid-19, v případě smrti pak vyplatí pozůstalým téměř 40 000 korun.

Přečtěte si také

Užijte si běhání i na podzim! Jakou vybrat výbavu a po kterých užitečných vychytávkách sáhnout?
Užijte si běhání i na podzim! Jakou vybrat výbavu a po kterých užitečných vychytávkách sáhnout?

Letecká společnost Emirates, která je gigantem v oblasti dálkových letů, přišla s novou strategií, kterou se snaží zvýšit prodej letenek. V ceně letenky nově nabízí svým pasažérům pojištění, které slibuje, že jim dopravce zaplatí léčebné výlohy ve výši až několika milionů korun, pokud se klienti během letu nakazí nemocí Covid-19. 

Pojištění od Emirates pokryje léčbu, hotelovou karanténu i náklady na pohřeb

Kompenzace na léčebné náhrady až do výše 150 000 € (cca 3,9 milionu Kč):

  • Náhrada za karanténu v hotelovém pokoji 100 € (cca 2 600 Kč) na den po dobu 14 dnů
  • Pokud cestující zemře na Covid-19, vyplatí společnost 1 500 € (cca 39 tisíc Kč) na jeho pohřeb

Pojištění je zákazníkům poskytováno zdarma bez ohledu na to, v jaké třídě a kam cestují, a zcela automaticky, proto není potřeba žádná registrace.

 Emirates se v nové kampani snaží nalákat cestující: V ceně letenky máte i pohřeb

V prohlášení letecké společnosti je uvedeno, že Emirates nebude platit za testování svých klientů a finanční kompenzace je platná do konce října 2020. Nárok na výplatu má cestující od okamžiku, kdy nasedne do letadla, po dobu dalších 31 dnů.

Ředitel Emirates šejch Ahmed bin Saíd Al Maktúm k rozhodnutí společnosti dodal: „Je to investice z naší strany, ale stavíme zákazníky na první místo a věříme, že tuto iniciativu uvítají.“

Podle informací, které má na svých stránkách Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA), světová letecká osobní doprava dosáhne úrovně před koronavirovou krizí nejdříve v roce 2024. Z odhadů expertů na odvětví letecké dopravy vyplývá, že letošní rok bude kvůli dopadům koronaviru znamenat ztrátu kolem 84 miliard dolarů (1,98 bilionu korun). Pokud se tyto prognózy naplní, bude rok 2020 nejhorším v dějinách letecké dopravy.

Levné letenky do Dubaje 2020 fly2.emirates.com

Levné letenky do Dubaje s pojištěním zdarma

Zpáteční letenku do Dubaje z Prahy si můžete koupit výhodněji než kdy jindy. Ceny se pohybují již od 13 000 Kč za osobu a jak letecká společnost informuje, v ceně je zahrnuto i pojištění zdarma na Covid-19. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz