Ekologie podle fastfoodů: KFC bude tisknout nugetky a Burger King vylepší stravu krav

Revoluční nugetky z biotiskárny ochutnají nejprve zákazníci ruského KFC Unsplash

S řešením problémů životního prostředí přicházejí i fastfoody. Omezením plastových brček a obalů to teprve začalo, pak se přidaly alternativy masa a nyní se chystají mnohem větší změny. KFC bude od letošního podzimu prodávat kuřecí nugetky vyrobené ve 3D tiskárně. A Burger King, ten se zaměří na vylepšení jídelníčku krav.

Přečtěte si také

Britská vláda má jasno – kvůli koronaviru vyhlásila válku tlouštíkům, kteří musí zhubnout
Britská vláda má jasno – kvůli koronaviru vyhlásila válku tlouštíkům, kteří musí zhubnout

Nejmodernější potravinářské technologie

V celém světě přibývá vyznavačů zdravého životního stylu. A stoupá i poptávka po alternativách masa, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Vedle veganských variant představují obrovské možnosti i nové technologie, kterých se rozhodlo využít například ruské KFC.

Inovativní potravinářství jim umožní vyrábět kuřecí nugetky pomocí biotisku. „Ve společnosti KFC pečlivě sledujeme všechny trendy a inovace a snažíme se držet krok s dobou zavedením pokročilých technologií do našich restaurací,“ říká manažerka KFC v Rusku Raisa Polyaková.

Tištěné nugetky k nerozeznání od klasických

Na vývoji nových nugetek z kuřecích buněk a rostlinného materiálu spolupracuje fastfood s firmou 3D Biosprings Solutions. Ta díky všem potřebným ingrediencím a pokročilé technologii dosáhne stejné chuti i vzhledu. Slibuje, že nové nugetky budou od těch klasických k nerozeznání.

Řešení globálních problémů

Podle mnohých studií má výroba masa v laboratořích na životní prostředí minimální dopad. Díky tomu lze spotřebu energie snížit i o 50 % a oproti klasickému chovu na farmě ušetřit i 100x více půdy. A sníží se i emise skleníkových plynů, konkrétně až 25x. „Náš experiment může pomoci vyřešit několik rýsujících se globálních problémů. Jsme rádi, že můžeme přispět k jeho rozvoji, aby byl k dispozici tisícům zákazníků v Rusku a pokud možno po celém světě,“ dodává Polyaková.

Burger King dopřeje kravám lepší stravu

Burger King v USA se zase rozhodl pro změnu stravy svých krav. Díky tomu budou totiž vypouštět méně metanu, který nyní tvoří 25 % emisí amerického zemědělství. A velkým problémem je metan vyprodukovaný hospodářskými zvířaty i celosvětově.

V některých amerických restauracích Burger King se bude prodávat maso z krav krmených citronovou trávou Unsplash

Nižší emise metanu

Právě tento skleníkový plyn se totiž významně podílí na globálním oteplování a dalších klimatických změnách. Známý fastfoodový řetězec tomu ale chce zabránit. Každé krávě z vybraných chovů zařadí do jídelníčku 100 g citronové trávy, což by mělo snížit emise metanu za den až o 33 %. Maso z těchto krav se bude prodávat například v restauracích v New Yorku, Miami, Los Angeles nebo Portlandu.

Pokud se k nám připojí celé odvětví, zemědělci, dodavatelé masa a další značky, můžeme společně snížit emise metanu, které ovlivňují klimatické změny,“ prohlásil Fernando Machado, marketingový ředitel společnosti Restaurant Brands International, která Burger King vlastní.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!