Lidl stahuje z prodeje nebezpečnou konzervu s fazolemi, může obsahovat plíseň a karcinogenní látky

Konzervy nedostatečně těsní, může se v nich tedy tvořit plíseň Kupi.cz

Společnost Lidl se rozhodla stáhnout z prodeje výrobek „El Tequito“. Jde o konzervu kukuřice s fazolemi v rajčatové omáčce o hmotnosti 430 g, ve které se může kvůli netěsnému svaru tvořit plíseň. Prodávala se od 16. 7. v prodejnách Lidl po celé České republice.

Přečtěte si také

Jak využít skořápky od vajec? Tady je 5 možností, o kterých jste nejspíš nevěděli
Jak využít skořápky od vajec? Tady je 5 možností, o kterých jste nejspíš nevěděli

Konzervu můžete vrátit i bez účtenky

Lidl doporučuje výrobek „El Tequito“ číslo šarže: L200 AJJ 3x-31.12.2023 v žádném případě nekonzumovat. Pokud jste konzervu už zakoupili, můžete ji vrátit v jakékoli prodejně řetězce. Peníze vám budou samozřejmě ihned vráceny i bez předložení pokladního dokladu.

Plíseň nemusí být vidět

Plísní v potravinách si nemusíte na první pohled všimnout, přesto mohou způsobit nejrůznější zdravotní obtíže. Nejčastěji negativně ovlivňují trávicí soustavu, zatěžují játra, ledviny a imunitní systém. Některé mohou být dokonce karcinogenní.

Lidl se zákazníkům okamžitě omluvil

Více informací najdete na webových stránkách a sociálních sítích Lidlu, kde se společnost za pochybení veřejně omluvila: „Uvedené zboží můžete vrátit do jakékoliv prodejny Lidl, kde Vám peníze vrátíme i bez předložení pokladního dokladu. Všem poškozeným zákazníkům se omlouváme za vzniklé komplikace,“ uvedl řetězec na svojí facebookové stránce.

Ukončení prodeje se týká pouze konkrétních výrobků s trvanlivostí do 31. 12. 2023. Na ostatní produkty značky ani žádné jiné výrobky Lidl se zákaz nevztahuje.

Velká receptová soutěž s Kupi.cz Kupi.cz

Uvařit 👩‍🍳 Vyfotit 📸 Nahrát 📲 Vyhrát 🤩🥳 

Máte v mobilu fotku své večeře nebo klidně snídaně? Pak ji nahrajte společně s receptem do aplikace a vyhrajte jednu z 90 cen za 120 000 Kč.