Lidl stahuje z prodeje nebezpečnou konzervu s fazolemi, může obsahovat plíseň a karcinogenní látky

Konzervy nedostatečně těsní, může se v nich tedy tvořit plíseň Kupi.cz

Společnost Lidl se rozhodla stáhnout z prodeje výrobek „El Tequito“. Jde o konzervu kukuřice s fazolemi v rajčatové omáčce o hmotnosti 430 g, ve které se může kvůli netěsnému svaru tvořit plíseň. Prodávala se od 16. 7. v prodejnách Lidl po celé České republice.

Přečtěte si také

Eskimo mění název. Dánský výrobce oblíbené zmrzliny se rozhodl pro změnu
Eskimo mění název. Dánský výrobce oblíbené zmrzliny se rozhodl pro změnu

Konzervu můžete vrátit i bez účtenky

Lidl doporučuje výrobek „El Tequito“ číslo šarže: L200 AJJ 3x-31.12.2023 v žádném případě nekonzumovat. Pokud jste konzervu už zakoupili, můžete ji vrátit v jakékoli prodejně řetězce. Peníze vám budou samozřejmě ihned vráceny i bez předložení pokladního dokladu.

Plíseň nemusí být vidět

Plísní v potravinách si nemusíte na první pohled všimnout, přesto mohou způsobit nejrůznější zdravotní obtíže. Nejčastěji negativně ovlivňují trávicí soustavu, zatěžují játra, ledviny a imunitní systém. Některé mohou být dokonce karcinogenní.

Lidl se zákazníkům okamžitě omluvil

Více informací najdete na webových stránkách a sociálních sítích Lidlu, kde se společnost za pochybení veřejně omluvila: „Uvedené zboží můžete vrátit do jakékoliv prodejny Lidl, kde Vám peníze vrátíme i bez předložení pokladního dokladu. Všem poškozeným zákazníkům se omlouváme za vzniklé komplikace,“ uvedl řetězec na svojí facebookové stránce.

Ukončení prodeje se týká pouze konkrétních výrobků s trvanlivostí do 31. 12. 2023. Na ostatní produkty značky ani žádné jiné výrobky Lidl se zákaz nevztahuje.

Velká receptová soutěž s Kupi.cz Kupi.cz

Uvařit 👩‍🍳 Vyfotit 📸 Nahrát 📲 Vyhrát 🤩🥳 

Máte v mobilu fotku své večeře nebo klidně snídaně? Pak ji nahrajte společně s receptem do aplikace a vyhrajte jednu z 90 cen za 120 000 Kč.