Při nákupu školních pomůcek se vyplatí počkat na slevy. Ty letošní už v akčních letácích začaly

Chlapec ve třídě s Horalkou, složkami na sešity, perem a boxem na svačinu Terno

Máte doma budoucího školáka? Zajeďte mu společně nakoupit školní potřeby dříve, než vám rychlejší rodiče ty nejlepší kousky vyfouknou. Během prázdnin totiž mívají obchody výhodné akce a slevy. A my vám v článku poradíme, co bude vaše dítko potřebovat, kde to seženete a jak co nejvíce ušetříte. Na vybavení prvňáčka byste si totiž měli nachystat alespoň 4 500 Kč!

Přečtěte si také

Rychlý podzimní dezert: Voňavé a jednoduché jablečné růžičky z listového těsta
Rychlý podzimní dezert: Voňavé a jednoduché jablečné růžičky z listového těsta

Školní batoh

Kvalitní školní batohy a aktovky bývají poměrně drahé, nenechte se ale vyšší cenou odradit. Popruhy musejí být široké a polstrované, s nastavitelnou délkou, běžný je už i hrudní pás. A záda, ta by měla být rozhodně zpevněná a anatomicky tvarovaná. Pamatujte, že investicí do kvalitnějšího batohu investujete i do zdraví svého dítěte.

Pro bezpečnou cestu do školy i domů je důležité, aby měl batoh dostatek reflexních prvků. Uvnitř by měly být alespoň dvě komory a dostatek dalších kapes, síťka na láhev a v ideálním případě také kapsička na jmenovku a rozvrh hodin. Hmotnost by se měla pohybovat kolem 1 200 g, ideálně však i méně. Cena takto vybavených, kvalitních výrobků od osvědčených značek pak bývá kolem zhruba 1 500 Kč.

Penál a jeho výbava

Penály se prodávají v různých provedeních. Praktičtější jsou ty bez poutek, děti jsou totiž obvykle líné pastelky a propisky pečlivě zastrkávat, ovšem potom se jim pomůcky vysypávají do aktovek nebo na zem.

Kolik to bude stát?

Penál vás vyjde přibližně na 300 Kč. Za tři trojhranné tužky, sadu pastelek o 12 barvách, gumu a ořezávátko zaplatíte zhruba dalších 170 Kč. Pokud vám záleží i na designu, využijte například značku Topgal, která nabízí školní aktovky i s penály v sadě ve stejném provedení.

Chlapec v košili, modrých brýlích a modrém svetru přes ramena Canva

Výtvarné potřeby a jejich ceny

Prošli jsme nabídku několika papírnictví a zjistili následující ceny:

 • Vodové barvy s 12 odstíny – 60 Kč
 • Temperové barvy s 10 odstíny – 120 Kč
 • Sada školních štětců – 40 Kč
 • Lepidlo v tyčince 20 g – 30 Kč
 • Kelímek na vodu – 25 Kč
 • Dětské nůžky – 50 Kč
 • Zástěra – 150 Kč
 • Igelitový ubrus – 40 Kč
 • Kufřík na výtvarné potřeby – 250 Kč

Celkem: 765 Kč

Pozor! Zjistěte si, co vše dostane vaše dítě přímo od školy, abyste zbytečně neutráceli. Typicky se jedná například o čisté či barevné papíry na malování a stříhání.

Tělesná výchova

Oblečení pravděpodobně zvládnete vykouzlit ze stávajícího šatníku. Navíc ale budete potřebovat:

 • Vak na oblečení – 250 Kč
 • Halovou obuv – od 600 Kč (záleží na značce)
 • Sportovní obuv na ven – od 600 Kč

Celkem: 1 450 Kč

Správná výbava je základ pro každého školáka

Kupte se slevou Propiska.

Porovnat slevy

Další výbava, na kterou byste neměli zapomenout

 • Obaly na sešity, 12 ks – 60 Kč
 • Box na sešity velikosti A4 – 75 Kč
 • Box na sešity velikosti A5 – 65 Kč
 • Přezůvky – od 200 Kč
 • Krabička na svačinu – 150 Kč
 • Láhev na vodu – 250 Kč

Celkem: 800 Kč

Chlapec v košili a žlutých brýlích s batohem na zádech Canva

Co nabízejí letáky?

Při nákupu školních pomůcek se vyplatí nakupovat ve slevách. Například obchody Billa, Terno a Tesco začaly s akcemi „Back to school“ již během července.

Nakoupením výše uvedených položek ze seznamu můžete díky akčním letákům v Bille, Ternu nebo Tescu ušetřit oproti původnímu výpočtu asi 1 000 Kč. Tyto i další obchody, jejichž letáky najdete všechny přehledně na stránkách největšího nákupního rádce Kupi.cz ve speciální kategorii, samozřejmě nabízejí mnohem širší sortiment školních potřeb, seženete v nich tedy veškerou výbavu i spoustu bonusů navíc. Za zmínku stojí třeba velmi levné sešity nebo krabičky na svačinu s různými motivy – ty v akci nabízí v aktuálních akčních letácích Tescoma, Orion a Kitos.

Leták Tesco s dětmi a školní výbavou Tesco
Leták Tesco s dětmi a školní výbavou Leták Terno s chlapcem s brýlemi a batohem a školní výbavou Leták Billa s dvojicí dětí a školní výbavou Leták Pompo s dvojicí dětí se školními batohy

Rada na závěr

Nástup dítěte do školy se celkem prodraží. Předem počítejte s dalšími výdaji, jako jsou například příspěvek do třídního fondu, placení obědů nebo školní družiny. Dobrou zprávou je, že školní výbavu budete v dalších letech pouze obměňovat a doplňovat. Začátky školního roku tak budou pokaždé opět o něco levnější.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz