Z Číny unikly informace: Nový iPhone 12 bude v prodeji od podzimu, zřejmě bez nabíječky a sluchátek

iPhone 12 bude dražší než jeho předchůdce Canva

Výroba čtrnácté generace iPhone se údajně zpozdila kvůli koronaviru, Apple se ale snaží ztrátu dohnat, a nový model tak chce uvést na trh už na podzim. iPhone 12 by firma měla představit v co nejbližší době od běžného termínu, který připadá na polovinu září. Nový model je pro společnost důležitý, protože jde o její první smartphone s podporou 5G sítí. Zákazníky bude zajímat i to, že se bude na rozdíl od předchozích modelů zřejmě prodávat bez nabíječky a sluchátek.

Přečtěte si také

Orientální kombucha: zakalená vitamínová bomba je u Čechů ve velké oblibě
Orientální kombucha: zakalená vitamínová bomba je u Čechů ve velké oblibě

Nový iPhone vyjde na podzim

Fanoušci značky Apple nemusejí čekat na začátek roku 2021, nového iPhonu se přece jen dočkají už letos. Ztrátu způsobenou dočasným uzavřením továren kvůli Covid-19 se firma snaží dohnat. Přesný termín zahájení prodeje ale zatím neznáme. Vývojáři se do práce v Silicon Valley vrátili už v červnu, ale novinku musejí předem důkladně otestovat, což může trvat měsíce.

Do prodeje má jít 80 milionů kusů

Letos v lednu měl Apple v plánu vyrobit do konce roku okolo 100 milionů kusů nových iPhonů. Kvůli koronavirové krizi ale plánovaný počet snížil na 80 milionů. Pokud se projeví i nižší poptávka, může smartphonů čtrnácté generace nakonec vyrobit ještě méně. Společnost ale předpokládá, že zájem zákazníků výrazně klesat nebude. Pro všechny případy přesto u dodavatelů doobjednal i desítky milionů starších modelů.

iPhone 11 byl levnější než jeho předchůdce, pro iPhone 12 to však platit nebude Unsplash

Téměř bez příslušenství

Aby nebyl iPhone 12 výrazně dražší než předchozí model, bude se nejspíš prodávat bez nabíječky a sluchátek. Jeho cenu totiž zvýší podpora 5G technologie, kterou zatím nabízejí jen smartphony konkurenčních značek, například Samsung nebo Huawei. Jediným příslušenstvím má zůstat kabel s konektorem Lightning a USB-C. Firma pravděpodobně představí i novou 20W nabíječku s podporou USB Power Delivery, ta se ale bude prodávat samostatně.

Nejslabší nabíječku čeká konec

Zákazníci tedy budou mít v zásadě dvě možnosti – koupit si novou nabíječku nebo použít svoji starší. V tom případě se ale musejí smířit s nižším výkonem, dnes jsou totiž dostupné verze s 5 W a 18 W. Nejslabší nabíječka se však přestane prodávat úplně.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz