Obchody zkracují pokladní účtenky. Důvod, proč to dělají, vás překvapí

Obchody zkracují pokladní účtenky Canva

Denně s nimi přicházíme do styku, někteří si je schovávají a doma kontrolují, jiní je nechají v obchodě a nebo se jim ledabyle válejí v autech. Řeč je o účtenkách. Jejich délka logicky vychází z položek, které nakoupíme. Pokud vás při pohledu na pokladní doklad občas napadá, že je na něm zbytečně moc velké logo nebo nedůležité informace, máme pro vás dobrou zprávu, řetězce vyměnily nejen papír, ale také je výrazně zkracují.

Přečtěte si také

Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?
Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?

Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?

Albert ušetří až 71 tun pokladní pásky

Oblíbený řetězec Albert oznámil, že v nové podobě si zákazníci odnášejí informace o nákupu na papírku téměř o 8 centimetrů kratším. Při stamilionových objemech transakcí, které hypermarket za rok uskuteční, jde o úsporu 20 tisíc kilometrů pokladní pásky. Takové množství by pokrylo zhruba polovinu obvodu celé zeměkoule! Albert odhaduje, že zkrácením účtenky ušetří 71 tun termopapíru.

Aktuální akční letáky Albert si můžete z pohodlí domova prohlédnout na Kupi.cz.

Stáhnout do svého mobilu si můžete i bezplatnou aplikaci Kupi.cz

Albert opět zkrátil účtenky Albert

Nebezpečné pásky z pokladen jsou minulostí

Již v loňském roce se řetězce rozhodly investovat miliony do výměny účtenkového papíru bez fenolu, a pokladní doklady tak nesou označení BPA free.

„Kratší účtenka je šetrnější k životnímu prostředí. To, že jsou účtenky BPA free, je zase šetrné k těm, kteří s nimi manipulují, tedy k zákazníkům, ale především k našim kolegům na pokladnách. Kromě úspor v obalových materiálech a stovkách tun ušetřených plastů je i tento zdánlivě malý krok pro nás velmi důležitý a věříme, že jej zákazníci ocení," vysvětluje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Víte, že stará účtenka do papíru nepatří? 

Pokladní účtenky jsou tištěné na speciální termopapír, který správně patří do běžného komunálního odpadu, v žádném případě by tedy neměly končit v tříděném sběru papíru. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz