Trápí vás akné? Zatočte s ním přírodními metodami

Akné nám ničí sebedůvěru.

Tvář posetá pupínky je vždy velmi nepříjemná záležitost. Zvlášť, jedná-li se o akné. Existuje hned několik způsobů, jak se ho zbavit. Máme tu ale také metody, které je lepší nepoužívat. S oběma způsoby vás seznámíme a poradíme, co dělat, aby se už neobjevovalo.

Přečtěte si také

Halloween a Dušičky klepou na dveře. Co vše se dá k těmto svátkům levně pořídit v obchodech?
Halloween a Dušičky klepou na dveře. Co vše se dá k těmto svátkům levně pořídit v obchodech?

Pozor na faktory!

Vznik akné můžeme připisovat různým faktorům. Patří sem:

  • psychosomatika
  • strava a pitný režim
  • způsob péče o pleť
  • líčení

Psychosomatika

To je jedna z hlavních příčin. Zejména ženské tělo je na emoce citlivé. Pokud se tedy ve vaší hlavě mihne tu a tam myšlenka, že nejste dost hezké, nelíbíte se sami sobě, nejste se sebou spokojené, nebo sebou dokonce opovrhujete, objeví se akné. A žádné přípravky nepomohou, dokud se nezačnete mít ráda.

Strava a pitný režim

Přemíra bílého cukru škodí oběhovému systému a cévám. Tělo se škodlivin snaží zbavit v podobě nevzhledných, a leckdy i bolestivých, pupínků. Při nedostatku vody je naopak logické, že škodliviny zůstávají uvnitř těla, protože se nemohou vyplavovat. 

Přílišná péče

Přebytek péče se projevuje častými peelingy a různými maskami. Je v pořádku jednou za čas zbavit pleť odumřelých buněk, které voda “nevezme”. Avšak praktikovat očistu obden, je špatně. Pleť se příliš odmastí a ztratí svou přirozenou ochrannou vrstvu. Tím se naopak začne mnohem víc mastit. V podrážděné pokožce se uchytí bakterie, jež vedou k akné. Proč se akné neobjeví při zmírněné péči? Pleť je od přírody, stejně, jako celé naše tělo, naprogramovaná tak, aby se čistila sama. Nejlépe to funguje, pokud se zpotíme. Společně s potem nám po tváři stékají i bakterie, které by mohly způsobit pupínky. Takže následné omytí obyčejnou vodou bohatě stačí.

Líčení

Problémy může způsobovat i nevhodně zvolená kosmetika. Sem patří především líčení obsahující parabeny, silikony, sulfáty a další složky. Následně je tu však další chyba. Pokud si líčení pečlivě nesmyjeme, což jde pouhou vodou jen málokdy. Vzniká nám začarovaný kruh. Proto: Máteli problematickou pleť, přestaňte se líčit, dokud se situace nespraví. Vyhněte se make-upu, pudrům a bázím. Můžete použít řasenku pro větší objem nebo rtěnku pro zvýraznění svých plných rtů. 

Cukr nám škodí nejen v oblasti cév, ale hyzdí i naši pleť.

Co rozhodně nedělat?

Nevymačkávejte své pupínky! Ač je to možná právě to jediné, co udělat chceme, nedělejme to. Ti z nás, kteří jsou náchylní k jizvám, by tohoto kroku mohli litovat. Velmi nevhodným řešením je používáním mastiček s kortikoidy. Tato látka má na tělo velmi neblahý vliv. Vyskytuje se i v lécích na alergie.

Jak se zbavit akné?

Existuje však několik přírodních prostředků, kterými si ulevíte od pupínků. Při správné životosprávě pak navždy. Použít můžeme:

  • kamenec
  • mořská sůl
  • ledová voda
  • Alpa

Kamenec

Kamenec je produkt určený především pro muže, kteří jej využívají po holení. My jej však využijeme i pro léčbu akné. Stahuje póry. Navlhčeným kamencem potřeme pupínky a necháme zaschnout. Brzy ucítíme, jak se nám stahuje tvář. To jsou zmenšující se póry. Přebytečný maz tedy bude vytlačen ven a nové bakterie již pór neznečistí.

Mořská sůl

Mořská sůl je zázračný produkt. Moje sestřenice měla obě tváře doslova poseté velikými pupínky a nic nepomáhalo. Nakonec vyzkoušela mořskou sůl a akné do dvou týdnů zcela zmizelo.

Ledová voda

Obyčejná voda z kohoutku na tu nejnižší možnou teplotu je spíše takovou prevencí. Pokožka má studenou vodu ráda. Příjemně se tím prokrví a zároveň se stáhnou póry, které jsou tak odolné vůči vnějším vlivům.

Alpa

Francovka,  je výborným produktem ke zmírnění bolesti u velkých pupínků. Pokud na tváři objevíme akné, kterému upadla hlavička, je Alpa skvělou desinfekcí.

Rada na závěr

Snažte se přijít nejprve na příčinu svého problému. Teprve pak hledejte řešení. V opačném případě byste řešili příčinu, která tu nikdy nebyla.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!