Trápí vás akné? Zatočte s ním přírodními metodami

Akné nám ničí sebedůvěru.

Tvář posetá pupínky je vždy velmi nepříjemná záležitost. Zvlášť, jedná-li se o akné. Existuje hned několik způsobů, jak se ho zbavit. Máme tu ale také metody, které je lepší nepoužívat. S oběma způsoby vás seznámíme a poradíme, co dělat, aby se už neobjevovalo.

Přečtěte si také

Jak správně skladovat vajíčka, aby vydržela co nejdéle? Do dveří lednice překvapivě nepatří
Jak správně skladovat vajíčka, aby vydržela co nejdéle? Do dveří lednice překvapivě nepatří

Pozor na faktory!

Vznik akné můžeme připisovat různým faktorům. Patří sem:

  • psychosomatika
  • strava a pitný režim
  • způsob péče o pleť
  • líčení

Psychosomatika

To je jedna z hlavních příčin. Zejména ženské tělo je na emoce citlivé. Pokud se tedy ve vaší hlavě mihne tu a tam myšlenka, že nejste dost hezké, nelíbíte se sami sobě, nejste se sebou spokojené, nebo sebou dokonce opovrhujete, objeví se akné. A žádné přípravky nepomohou, dokud se nezačnete mít ráda.

Strava a pitný režim

Přemíra bílého cukru škodí oběhovému systému a cévám. Tělo se škodlivin snaží zbavit v podobě nevzhledných, a leckdy i bolestivých, pupínků. Při nedostatku vody je naopak logické, že škodliviny zůstávají uvnitř těla, protože se nemohou vyplavovat. 

Přílišná péče

Přebytek péče se projevuje častými peelingy a různými maskami. Je v pořádku jednou za čas zbavit pleť odumřelých buněk, které voda “nevezme”. Avšak praktikovat očistu obden, je špatně. Pleť se příliš odmastí a ztratí svou přirozenou ochrannou vrstvu. Tím se naopak začne mnohem víc mastit. V podrážděné pokožce se uchytí bakterie, jež vedou k akné. Proč se akné neobjeví při zmírněné péči? Pleť je od přírody, stejně, jako celé naše tělo, naprogramovaná tak, aby se čistila sama. Nejlépe to funguje, pokud se zpotíme. Společně s potem nám po tváři stékají i bakterie, které by mohly způsobit pupínky. Takže následné omytí obyčejnou vodou bohatě stačí.

Líčení

Problémy může způsobovat i nevhodně zvolená kosmetika. Sem patří především líčení obsahující parabeny, silikony, sulfáty a další složky. Následně je tu však další chyba. Pokud si líčení pečlivě nesmyjeme, což jde pouhou vodou jen málokdy. Vzniká nám začarovaný kruh. Proto: Máteli problematickou pleť, přestaňte se líčit, dokud se situace nespraví. Vyhněte se make-upu, pudrům a bázím. Můžete použít řasenku pro větší objem nebo rtěnku pro zvýraznění svých plných rtů. 

Cukr nám škodí nejen v oblasti cév, ale hyzdí i naši pleť.

Co rozhodně nedělat?

Nevymačkávejte své pupínky! Ač je to možná právě to jediné, co udělat chceme, nedělejme to. Ti z nás, kteří jsou náchylní k jizvám, by tohoto kroku mohli litovat. Velmi nevhodným řešením je používáním mastiček s kortikoidy. Tato látka má na tělo velmi neblahý vliv. Vyskytuje se i v lécích na alergie.

Jak se zbavit akné?

Existuje však několik přírodních prostředků, kterými si ulevíte od pupínků. Při správné životosprávě pak navždy. Použít můžeme:

  • kamenec
  • mořská sůl
  • ledová voda
  • Alpa

Kamenec

Kamenec je produkt určený především pro muže, kteří jej využívají po holení. My jej však využijeme i pro léčbu akné. Stahuje póry. Navlhčeným kamencem potřeme pupínky a necháme zaschnout. Brzy ucítíme, jak se nám stahuje tvář. To jsou zmenšující se póry. Přebytečný maz tedy bude vytlačen ven a nové bakterie již pór neznečistí.

Mořská sůl

Mořská sůl je zázračný produkt. Moje sestřenice měla obě tváře doslova poseté velikými pupínky a nic nepomáhalo. Nakonec vyzkoušela mořskou sůl a akné do dvou týdnů zcela zmizelo.

Ledová voda

Obyčejná voda z kohoutku na tu nejnižší možnou teplotu je spíše takovou prevencí. Pokožka má studenou vodu ráda. Příjemně se tím prokrví a zároveň se stáhnou póry, které jsou tak odolné vůči vnějším vlivům.

Alpa

Francovka,  je výborným produktem ke zmírnění bolesti u velkých pupínků. Pokud na tváři objevíme akné, kterému upadla hlavička, je Alpa skvělou desinfekcí.

Rada na závěr

Snažte se přijít nejprve na příčinu svého problému. Teprve pak hledejte řešení. V opačném případě byste řešili příčinu, která tu nikdy nebyla.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz