Otevírací doba o státních svátcích 5. a 6. července 2020. Bude mít otevřeno Lidl, Kaufland nebo Obi?

Otevírací doba v obchodech Lidl, Tesco, Kaufland, Penny Market, Billa o státních svátcích v červenci 2020 Canva

Letní prázdniny začaly a hned zkraje nás čekají v neděli a pondělí dva státní svátky. Pokud necestujete 5. a 6. 7. na dovolenou do zahraničí, bude se vám jistě hodit přehled otevírací doby v obchodech. V článku se dozvíte, jak budou otevřeny prodejny Lidl, Billa, Tesco, Penny Market nebo Albert a další obchody během těchto prázdninových svátků.

Přečtěte si také

Zdravé slazení: Existuje, nebo utrácíme jen za lepší pocit?
Zdravé slazení: Existuje, nebo utrácíme jen za lepší pocit?

V České republice je ročně celkem 13 státních svátků a dnů pracovního klidu. Na letní prázdniny připadají hned dva:

  • 5. července (neděle) se slaví Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • 6. července (pondělí) se připomíná Den upálení mistra Jana Husa

Jak to bude s otevírací dobou v obchodech s potravinami, elektrem a nábytkem? Ze zákona mohou mít v tyto dva sváteční dny obchody otevřeno. Zeptali jsme se proto zástupců velkých řetězců, jestli udělají výjimku, a z jejich odpovědí jsme sestavili přehled otevírací doby o státních svátcích v červenci 2020.

Kaufland

Oblíbený německý řetězec Kaufland podle slov tiskové mluvčí Renaty Maierl nechá své prodejny otevřené po oba státní svátky, a to v běžné otevírací době, na jakou jsou zákazníci zvyklí. Prohlédnout si aktuální akční leták Kaufland můžete i online.

Lidl

„V neděli i pondělí bude ve všech našich prodejnách platit standardní otevírací doba,“ prozradila, jak bude otevřeno během státních svátků v červenci v Lidlu, tisková mluvčí Iveta Barabášová. 

Přehled, kde si nakupíte o státních svátcích v červenci Canva

Penny Market, Billa, Tesco i Albert zůstanou otevřeny oba státní svátky 

Pokud se budete chtít vydat na nedělní nákup do prodejen Penny Market, Billa, Tesco nebo Albert, nemusíte se bát vyrazit i v den státního svátku, všechny pobočky zmíněných obchodů zůstanou 5. července otevřeny, stejně tak 6. července.

Globus

Tisková mluvčí Globusu Lutfia Volfová potvrdila redakci Kupi Magazínu, že i prodejny Globus zůstanou po oba prázdninové státní svátky otevřeny bez změny. Navíc až do 5. srpna se můžete svými nákupy zapojit do hry o hlavní výhru 1 000 000 Kč. Aktuální akční leták Globus najdete společně s dalšími v aplikaci Kupi.cz.

Datart

„Ano, i prodejny Datart budou po oba sváteční dny otevřené. Výjimkou mohou být prodejny, které jsou v neděli běžně zavřené,“ sdělila redakci Kupi.cz tisková mluvčí Datartu Eva Kočicová. 

Electro World

Tisková mluvčí Milena Juříková za Electro World potvrdila, že 5. 7. a 6. 7. 2020 budou mít jejich prodejny otevřeno. I tady platí tedy standardní otevírací doba. 

Tchibo

Eva Kotýnková, která zastupuje Tchibo nám prozradila, jak to bude s otevírací dobou v jejich prodejnách. „My budeme mít otevřeno dle regulérních hodin, kromě uličního obchodu na Masarykově třídě v Brně, ten bude 5. a 6. 7. uzavřený. Navíc od příštího týdne běží promo akce na kávovar Cafissimo easy za 999 Kč + 20 kapslí z ochucené letní limitované edice jako dárek.

Otevírací doba v obchodech IKEA, JYSK, Asko o státních svátcích v červenci 2020 Canva

Tip: Pokud vás zajímá otevírací doba o státních svátcích během celého roku, podívejte se na stránky Kupi.cz, kde najdete podrobný přehled, kdy budou mít obchody zavřeno v roce 2020.

IKEA 

Chystáte se využít státní svátek k nákupu nového nábytku nebo doplňků do domácnosti? Pak vás jistě bude zajímat otevírací doba 5. a 6. července v IKEA. Švédský řetězec nechá své brány otevřeny po oba státní svátky. Stejně tak můžete vyrazit na nákup do prodejen Jysk, Asko nebo XXXLutz. 

Hornbach, Obi, Uni Hobby

Také zahrádkáře a kutily potěší zpráva, že otevírací doba o státních svátcích 5. a 6. července 2020 bude v Obi, Uni Hobby i Hornbachu nezměněna, a tak pondělní volno mohou využít na nákupy. 

Mountfield 

„Mohu potvrdit, že ve dnech 5. a 6. 7. budeme mít otevřeno se standardní otevírací dobou ve všech našich prodejních centrech,“ odpověděla redakci na dotaz k otevírací době manažerka komunikací značky Mountfield Kateřina Böhmová. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz