I muži mají své dny. Proč jsou v koupelně tak dlouho?

I muži mají své dny. Proč jsou v koupelně tak dlouho?

Každá žena chce mít po svém boku muže, který dobře vypadá. Proto se tentokrát zaměříme na krémy a pečující kosmetiku určenou výhradně mužům. Naštěstí už dávno minuly doby, kdy do kosmetické výbavy mužů patřilo jen mýdlo a kolínská. Pravý gentleman pečlivě dbá o svůj zevnějšek. Chce to upravené ruce a hladkou pleť. 

Přečtěte si také

Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení
Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení

Mužská pokožka se od té ženské liší. Mýdlo a voda po holení dnešním mužům rozhodně nestačí. Pánové mají o něco drsnější pleť. Jejich pokožka je silnější, má větší póry a také více mazových žláz, které jsou navíc mnohem aktivnější než u žen. Mužům se pleť více leskne než ženám. Vousy totiž vytahují maz z pórů. Menší odolnost mužské pleti, časté holení a vlivy vnějšího okolí tvoří šupinatou strukturu pokožky, někdy zarudlé skvrnky a zarůstající vousy. Podráždění mohou muži předcházet používáním vhodné kosmetiky určené právě pro muže.

Profesionální péče pro muže

Profesionální kosmetické ošetření je určeno nejen ženám, ale hodí se i pro muže. Rostoucí sítě Barber shopů s vůní kožených křesel, whisky, doutníků a přípravků na holení to jasně dokládají. Mnoho těchto salónů je určeno výhradně pro muže. K nejvyhledávanějším pánským procedurám patří zejména hloubkové ošetření pleti s uvolňující masáží obličeje. K péči o ruce patří i manikúra. Upravené ruce jsou základem každého moderního gentlemana.

Čistící produkty

Kosmetické společnosti se v posledních letech značně zaměřili i na muže a rozšířily svou nabídku o produkty určené výhradně jim. Vysušující a příliš parfémovaná mýdla byla zaměněna za svěží vůně, hydratační řady a známé vody po holení za čistící pěny či gely. Čistící produkty zahrnují pěny s vysoce efektivním účinkem pro každodenní čištění mužské pleti, které odstraňují nečistoty i přebytečný kožní maz a současně nevysušují pleť. Lze je také použít i jako holicí pěnu.

Kosmetika pro muže

Vlasové produkty pro muže

Existují i speciální produkty pro muže a pánská péče o vlasy. Šampon na vlasy pro muže se používá podle kvality vlasů. Na jemné, suché či mastné vlasy, nebo pánský šampon proti lupům. I muži mohou použít přípravky pro získání objemu. Sprej pro dodání hustoty již řídnoucím vlasům viditelně zvyšuje sílu a hustotu pánských vlasů. Vytváří přirozený výsledek přidáním textury a objemu všem druhům vlasů. Tónovací barva na vlasy pro muže se hodí ke krytí šedin. Přirozené tónování prvních šedivých vlasů má jedinečný efekt.

Péče o ruce a tělo

Hydratační krém na ruce pro muže dokáže poskytnout luxusní péči i proti nežádoucí pigmentaci. Dokáže působit i proti stařeckým skvrnám, stačí si jen vybrat. Na tělo by neměla chybět ani hydratační péče v podobě tělového mléka nebo oleje. Tyto produkty vyživují i suchou a podrážděnou pokožku. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz