Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

I muži mají své dny. Proč jsou v koupelně tak dlouho?

I muži mají své dny. Proč jsou v koupelně tak dlouho?

Každá žena chce mít po svém boku muže, který dobře vypadá. Proto se tentokrát zaměříme na krémy a pečující kosmetiku určenou výhradně mužům. Naštěstí už dávno minuly doby, kdy do kosmetické výbavy mužů patřilo jen mýdlo a kolínská. Pravý gentleman pečlivě dbá o svůj zevnějšek. Chce to upravené ruce a hladkou pleť. 

Přečtěte si také

Špatným vysoušením si vlasy nenávratně ničíte. Jak správně fénovat
Špatným vysoušením si vlasy nenávratně ničíte. Jak správně fénovat

Mužská pokožka se od té ženské liší. Mýdlo a voda po holení dnešním mužům rozhodně nestačí. Pánové mají o něco drsnější pleť. Jejich pokožka je silnější, má větší póry a také více mazových žláz, které jsou navíc mnohem aktivnější než u žen. Mužům se pleť více leskne než ženám. Vousy totiž vytahují maz z pórů. Menší odolnost mužské pleti, časté holení a vlivy vnějšího okolí tvoří šupinatou strukturu pokožky, někdy zarudlé skvrnky a zarůstající vousy. Podráždění mohou muži předcházet používáním vhodné kosmetiky určené právě pro muže.

Profesionální péče pro muže

Profesionální kosmetické ošetření je určeno nejen ženám, ale hodí se i pro muže. Rostoucí sítě Barber shopů s vůní kožených křesel, whisky, doutníků a přípravků na holení to jasně dokládají. Mnoho těchto salónů je určeno výhradně pro muže. K nejvyhledávanějším pánským procedurám patří zejména hloubkové ošetření pleti s uvolňující masáží obličeje. K péči o ruce patří i manikúra. Upravené ruce jsou základem každého moderního gentlemana.

Čistící produkty

Kosmetické společnosti se v posledních letech značně zaměřili i na muže a rozšířily svou nabídku o produkty určené výhradně jim. Vysušující a příliš parfémovaná mýdla byla zaměněna za svěží vůně, hydratační řady a známé vody po holení za čistící pěny či gely. Čistící produkty zahrnují pěny s vysoce efektivním účinkem pro každodenní čištění mužské pleti, které odstraňují nečistoty i přebytečný kožní maz a současně nevysušují pleť. Lze je také použít i jako holicí pěnu.

Vlasové produkty pro muže

Existují i speciální produkty pro muže a pánská péče o vlasy. Šampon na vlasy pro muže se používá podle kvality vlasů. Na jemné, suché či mastné vlasy, nebo pánský šampon proti lupům. I muži mohou použít přípravky pro získání objemu. Sprej pro dodání hustoty již řídnoucím vlasům viditelně zvyšuje sílu a hustotu pánských vlasů. Vytváří přirozený výsledek přidáním textury a objemu všem druhům vlasů. Tónovací barva na vlasy pro muže se hodí ke krytí šedin. Přirozené tónování prvních šedivých vlasů má jedinečný efekt.

Péče o ruce a tělo

Hydratační krém na ruce pro muže dokáže poskytnout luxusní péči i proti nežádoucí pigmentaci. Dokáže působit i proti stařeckým skvrnám, stačí si jen vybrat. Na tělo by neměla chybět ani hydratační péče v podobě tělového mléka nebo oleje. Tyto produkty vyživují i suchou a podrážděnou pokožku.