Zapomeňte na žiletky! Vyzkoušejte depilaci cukrovou pastou, kterou si sami připravíte doma

Zapomeňte na žiletky, vyzkoušejte depilaci cukrovou pastou Canva

Depilace cukrovou pastou je v poslední době hodně oblíbená. Není se čemu divit, protože tato původně orientální metoda představuje ekologické, cenově dostupné a poměrně dlouhotrvající řešení, jak se zbavit nežádoucích chloupků. Obsahuje jen 3 základní suroviny – cukr, vodu a kyselinu citrónovou, které dobře snáší téměř každá pokožka. Jak si ji tedy vyrobit doma? A co budete potřebovat k té kupované?

Přečtěte si také

10 tipů, jak ušetřit za topení: pořiďte si termostat a otužujte se!
10 tipů, jak ušetřit za topení: pořiďte si termostat a otužujte se!

Pokud chcete depilaci cukrovou pastou vyzkoušet, máte v zásadě tři možnosti. Můžete zajít do kosmetického salonu nebo si ji koupit na domácí použití, případně si cukrovou pastu rovnou zkusit vyrobit doma. Napoprvé je ale lepší si ověřit, jak vám tato metoda depilace vůbec bude vyhovovat. Neměla by příliš dráždit pokožku a efekt by měl vydržet 2 až 3 týdny. Pak se můžete pustit do domácí přípravy.

Když už jste o depilaci cukrovou pastou přesvědčeni, zbývá vybrat vhodnou techniku. Můžete použít dřevěnou špachtli nebo papírové či látkové pásky. Někdo si vystačí i s depilací rukama.

Jak na depilaci?

Pastu je potřeba před aplikací nahřát v mikrovlnné troubě asi na 20–50 sekund, záleží na výkonu vašeho spotřebiče. Poté ji můžete začít roztírat na pokožku proti směru růstu chloupků. Se špachtlí se pracuje nejčastěji, protože je to jednodušší a čistší, nebudete ulepení a nemusíte si během depilace mýt několikrát ruce.

Cukrovou pastu nejdřív použijte na méně bolestivá místa, až budete zkušenější, klidně s ní depilujte i intimní partie. Nechte ji po nanesení pár sekund působit a pak můžete strhávat, vždy po směru růstu chloupků. Ke strhávání použijte nejlépe pásky, případně druhou špachtli. Pasta musí dostatečně lepit, aby krásně přilnula k pokožce a pak se od ní zase i s chloupky oddělila.

Ošetření pokožky

Po depilaci nezapomeňte použít regenerační krém nebo gel. Vhodné jsou například přípravky s aloe vera, které má hojivé a zklidňující účinky.

Citrónová šťáva musí být čerstvě vymačkaná Unsplash

Recept na domácí depilační cukrovou pastu

Co si připravit:

  • 1 hrnek klasického bílého cukru (krystal nebo krupice)
  • 4 lžíce citrónové šťávy
  • 4 lžíce vody

Postup:

Použijte raději větší hrnec, při vaření bude směs bublat a mohla by vystříknout ven. Suroviny dejte dovnitř a za stálého míchání pomalu přiveďte k varu. Směs se nesmí zahřívat příliš prudce, po dosažení bodu varu ztlumte oheň na minimum. Jen tak z ní vznikne průhledná tekutina, která postupně během asi 20 minut ztuhne a ztmavne až do požadované středně žluté barvy.

Vypněte sporák a směs přelijte do připravené nádoby, která snese změny teplot. Pastu můžete skladovat v lednici či mrazáku a před použitím ji vždy krátce nahřejte v mikrovlnce.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz