Pohonné hmoty zdražují, ceny rostou už dva týdny

Pohonné hmoty zdražují už dva týdny pixel2013 / Pixabay

Pohonné hmoty zdražují. Navýšení cen, které nepotěší řidiče, se týká benzínu i nafty. Zatímco od poloviny ledna docházelo k jejich zlevňování, aktuální situace související s koronavirovou pandemií změny cen urychlila. Odborníci očekávají další růst, nejde však o závratné částky, ale o rozdíly několika haléřů.

Přečtěte si také

Užijte si běhání i na podzim! Jakou vybrat výbavu a po kterých užitečných vychytávkách sáhnout?
Užijte si běhání i na podzim! Jakou vybrat výbavu a po kterých užitečných vychytávkách sáhnout?

Další zvyšování cen by podle analytiků mělo nastat už v dalším týdnu. Ceny pohonných hmot opět porostou v řádech několika haléřů za litr. Vyšší cenové skoky by se ale mohly týkat čerpacích stanic, které nabízely pohonné hmoty za snížené ceny – dokonce až okolo 21 Kč za litr. Záleží tedy také na zákaznících jednotlivých čerpacích stanic – ti, kteří nakupovali za vyšší ceny, jejich růst tolik nepocítí, na rozdíl od řidičů, kteří dávali přednost cenám sníženým na minimum.

Jak to s cenami benzínu a nafty bude dál? Díky částečné stabilizaci ceny ropy a přebytku nabídky nad poptávkou by do konce letošního léta nemělo docházet k výraznějšímu zdražování. Rozdíly mezi cenami jsou viditelné spíše mezi jednotlivými lokalitami. Nejdražší palivo se prodává v Praze, kde litr benzínu stojí průměrně 27,40 Kč, litr nafty pak průměrně 27,31 Kč. Aktuálně nejnižší ceny na řidiče čekají v Ústeckém, Karlovarském a Královéhradeckém kraji.

Podle odborníků se dramatických změn cen paliva řidiči nemusejí obávat pixel2013 / Pixabay

Zásadněji porostou částky, které utratíte za litr benzínu. Důvodem je výraznější stlačování cen během nouzového stavu. Přestože však pohonné hmoty mírně zdražují, odborníci nepředpokládají, že by ceny dál rostly skokovým tempem. Dramatického zdražování se tedy podle analytiků nemusíte obávat.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz