Tesco otevře desítky dalších prodejen Žabka

Další prodejny Žabka nejen v Praze Médiář

Síť maloobchodních prodejen Žabka se rozrůstá. Letos už přibylo 7 nových poboček a celkově jich je nyní v České republice 114. Provozovatelem těchto prodejen je obchodní řetězec Tesco Stores, který během následujících měsíců plánuje otevřít nové pobočky. Po Praze, Brnu a Pardubicích se chce zaměřit na další velká města v Čechách i na Moravě.

Přečtěte si také

Vši: Horor školek, škol a táborů. Jejich výskyt není závislý na hygieně, takže se týká i vás
Vši: Horor školek, škol a táborů. Jejich výskyt není závislý na hygieně, takže se týká i vás

Žabka funguje na principu franšízy, každý obchod tedy patří jinému nezávislému podnikateli. Ten pouze na začátku uhradí nevratný poplatek 10 tisíc Kč a vratnou jistinu ve výši 20 tisíc Kč, které se pak společně skládají před samotným převzetím provozovny. Všichni franšízanti mohou využívat plně vybavené prodejny včetně zásobování.

V minulosti měla Žabka provozovny jen v hlavním městě a ve Středočeském kraji, ale minulý rok expandovala do dalších krajů a letos bude svou síť rozšiřovat o další desítky poboček. Podle vedení Tesca je právě v krajských městech nevyužitý potenciál a dostatek místa pro nové obchody. Obliba malých prodejen potravin navíc roste.

„Trendem poslední doby jsou rychlé nákupy v dobré dostupnosti s širokou nabídkou dalších služeb. Tato charakteristika bezezbytku odpovídá našim obchodům. Obchody s potravinami hrají nezastupitelnou roli a v rozvoji maloformátových prodejen vidíme velký potenciál. V letošním roce plánujeme proto otevřít desítky nových obchodů,“ říká generální manažer Žabky Radim Lunda.

Žabka otevře další prodejny v ČR Tesco

Žabka je součástí obchodní sítě Tesco od roku 2011 a kromě prodeje potravin nabízí i další služby. V jejích pobočkách si můžete vybrat hotovost, dobít kredit mobilního telefonu nebo koupit losy, případně zaplatit složenku. V Praze nově tento franšízový řetězec spolupracuje s Boltem na dovozu nákupů, které se k vám dostanou do hodiny od objednání.

I Globus sází na malé prodejny

Tesco není jediným řetězcem, který se nyní zaměřil na maloformátové prodejny. Podobnou cestou jde i Globus, který již otevřel 2 pobočky konceptu Globus Fresh – jednu najdete v Pardubicích, druhou v Praze na Pankráci a letos ve spádových oblastech svých hypermarketů plánuje další.

Na nákup potravin i večer

Velikost prodejen Žabka se pohybuje zhruba od 90 do 110 metrů čtverečních. Velkou výhodou je ale jejich variabilita. Vejdou se téměř do jakéhokoli prostoru, a přesto nabídnou zákazníkovi všechno, co při menších nákupech potřebuje. Navíc mají dlouhou otevírací dobu, každý den od 6 do 23 hodin, a zejména ve večerních hodinách tak bývají jedinými otevřenými obchody v okolí.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz