Tesco otevře desítky dalších prodejen Žabka

Další prodejny Žabka nejen v Praze Médiář

Síť maloobchodních prodejen Žabka se rozrůstá. Letos už přibylo 7 nových poboček a celkově jich je nyní v České republice 114. Provozovatelem těchto prodejen je obchodní řetězec Tesco Stores, který během následujících měsíců plánuje otevřít nové pobočky. Po Praze, Brnu a Pardubicích se chce zaměřit na další velká města v Čechách i na Moravě.

Přečtěte si také

Dávejte pozor na své děti. Některé okrasné keře na zahradách jsou prudce jedovaté
Dávejte pozor na své děti. Některé okrasné keře na zahradách jsou prudce jedovaté

Žabka funguje na principu franšízy, každý obchod tedy patří jinému nezávislému podnikateli. Ten pouze na začátku uhradí nevratný poplatek 10 tisíc Kč a vratnou jistinu ve výši 20 tisíc Kč, které se pak společně skládají před samotným převzetím provozovny. Všichni franšízanti mohou využívat plně vybavené prodejny včetně zásobování.

V minulosti měla Žabka provozovny jen v hlavním městě a ve Středočeském kraji, ale minulý rok expandovala do dalších krajů a letos bude svou síť rozšiřovat o další desítky poboček. Podle vedení Tesca je právě v krajských městech nevyužitý potenciál a dostatek místa pro nové obchody. Obliba malých prodejen potravin navíc roste.

„Trendem poslední doby jsou rychlé nákupy v dobré dostupnosti s širokou nabídkou dalších služeb. Tato charakteristika bezezbytku odpovídá našim obchodům. Obchody s potravinami hrají nezastupitelnou roli a v rozvoji maloformátových prodejen vidíme velký potenciál. V letošním roce plánujeme proto otevřít desítky nových obchodů,“ říká generální manažer Žabky Radim Lunda.

Žabka otevře další prodejny v ČR Tesco

Žabka je součástí obchodní sítě Tesco od roku 2011 a kromě prodeje potravin nabízí i další služby. V jejích pobočkách si můžete vybrat hotovost, dobít kredit mobilního telefonu nebo koupit losy, případně zaplatit složenku. V Praze nově tento franšízový řetězec spolupracuje s Boltem na dovozu nákupů, které se k vám dostanou do hodiny od objednání.

I Globus sází na malé prodejny

Tesco není jediným řetězcem, který se nyní zaměřil na maloformátové prodejny. Podobnou cestou jde i Globus, který již otevřel 2 pobočky konceptu Globus Fresh – jednu najdete v Pardubicích, druhou v Praze na Pankráci a letos ve spádových oblastech svých hypermarketů plánuje další.

Na nákup potravin i večer

Velikost prodejen Žabka se pohybuje zhruba od 90 do 110 metrů čtverečních. Velkou výhodou je ale jejich variabilita. Vejdou se téměř do jakéhokoli prostoru, a přesto nabídnou zákazníkovi všechno, co při menších nákupech potřebuje. Navíc mají dlouhou otevírací dobu, každý den od 6 do 23 hodin, a zejména ve večerních hodinách tak bývají jedinými otevřenými obchody v okolí.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz