Na jarní bylinkovou pomazánku zužitkujete všechny druhy ze zahrádky

Jarní pomazánka plná bylinek ze zahrádky Anna Jančevová

Za oknem v truhlíku, na balkóně v paneláku, na zahradě ve skleníku či na klasickém záhonku. Všude tam se dají pěstovat bylinky. Kopr, libeček, mladý česnek, jarní cibulka, petrželka, pažitka, bazalka... a tisíc dalších. Jsou zdravé, chutné a povýší chuť každého jídla. V rychlém receptu na jarní pomazánku zužitkujete téměř všechny bylinky, které doma máte. Zároveň sobě i rodině připravíte rychlou svačinu i večeři.

Přečtěte si také

Konečně po lockdownu na pedikúru. Vyrazte na ni, jinak vám hrozí až dva týdny na neschopence
Konečně po lockdownu na pedikúru. Vyrazte na ni, jinak vám hrozí až dva týdny na neschopence

2 tipy na zpracování jarních bylinek

Jarní bylinky nikdy nenechejte zežloutnout nebo povadnout, ale včas je zpracujte. Pokud zrovna nevaříte nic, kam byste je mohli přidat, jednoduše je zamrazte.

Mrazení: Bylinky umyjte, nakrájejte (na takové kousky, které pak budete chtít použít), vložte do uzavíratelného sáčku nebo plastové dózy a dejte do mrazáku. Nezapomeňte krabičku nebo sáček opatřit štítkem s názvem bylinky a datem sklizně.

Sušení: Druhým tipem na zpracování bylinek je jejich sušení. Bylinky v celku (nemusíte sekat) dejte sušit do sušičky nebo na nejnižší stupeň do trouby či na sluníčko. Po vysušení odstraňte stonek a dejte do kořenky. Opět přidejte štítek s názvem bylinky. 

Jarní bylinky – pažitka, kopr, cibulka, rukola a petržel Anna Jančevová

Recept na jarní pomazánku z 5 druhů bylin

Než se rozhodnete bylinky mrazit či sušit, připravte si tuto jednoduchou pomazánku. Je hotová do 15 minut, skoro nic nestojí a zachutná celé rodině. 

Jaké bylinky se hodí do pomazánky?

Téměř všechny. Do pomazánky můžete dát všechny jedlé bylinky, které doma zrovna máte. Hodí se i natě (například nať mladého česneku nebo jarní cibulky), případně mladé košťály a listy. 

Co potřebujete:

  • 2 hrsti nasekaných bylinek (použila jsem jarní cibulku, pažitku, kopr, petrželku a nať z česneku)
  • 150 g lučiny nebo žervé
  • 175 g zakysané smetany
  • 1 lžíci citronové šťávy
  • sůl, pepř
Příprava pomazánky z jarních bylinek Anna Jančevová

Postup:

  1. Všechny bylinky nasekejte najemno a smíchejte s žervé a zakysanou smetanou.
  2. Ochuťte solí, mletým pepřem a citronovou šťávou.
  3. Podávejte s oblíbeným pečivem nebo jako dip ke špalíčkům krájené zeleniny (mrkev, řapíkatý celer, okurka, ředkvička).
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz