Máte doma bazén? Víme jak si ho vyladit k dokonalosti

Azurová voda bazénu k letní relaxaci zkrátka patří

Plavková sezóna se blíží a spolu s ní také čas, který strávíte venku. I exteriér kolem vodní plochy si v rámci plánování vzhledu zahrady a její koncepce zaslouží vaši pozornost. Inspirujte se našimi tipy a zvelebte plochu kolem bazénu – abyste si letos vychutnali ještě více relaxace a příjemných chvil.

Přečtěte si také

Jak vybrat parní čistič: které funkce jsou důležité a jaký typ zvolit?
Jak vybrat parní čistič: které funkce jsou důležité a jaký typ zvolit?

Komfort a bezpečnost

Kolem bazénu je základním stavebním prvkem povrch. Ten vytváří finální dojmy, atmosféru a usnadňuje pohyb. Podlahová krytina by měla být nejen estetická, ale především bezpečná – lépe řečeno protiskluzová. Krokem číslo jedna tak může být pokládka velkoformátové dlažby, oblíbené zámkové dlažby, pvc krytiny nebo například kombinace kačírku a nášlapných kamenů či dřevěných odřezů. Celkovým vzhledem by povrch měl navazovat na okolí a zbytek exteriéru a umožnit vám komfortní pohyb v bezprostřední blízkosti bazénu. 

Na detailech záleží

Zahrajte si na zahradního architekta. Okolí bazénu totiž snese pár dekorací, stejně jako vaše zahrada. Ozdobný balvan, traviny, solární lampa nebo bodové osvětlení, okrasné květiny – zeleň a dekorativní detaily mohou být zajímavými kontrasty k modři vody. Oživte okolí bazénu a vsaďte na více detailů nebo jednu dominantní část, která vznikne například kombinací kamenů, dřeva a rostlin. Nevíte si rady? Inspirujte se třeba na internetu na Kupi.cz v letácích zahradních hobby marketů – kombinujte cizí nápady s vlastními.

Okolí bazénu a jeho koncepce by měla následovat pojetí exteriéru

Úložný prostor

K bazénu patří nezbytné vybavení, které by mělo mít vlastní úložný prostor – tak, abyste jej měli při ruce, ale aby zbytečně nenarušovalo pořádek na zahradě. Proto je potřeba myslet na vzdálenost bazénu od úložiště v exteriéru. Některé prvky, jako je filtrace, snadno uschováte pod solárním ohřívačem vody. Můžete však využít také třeba zahradní truhlu. Pomůcky, které využíváte pro údržbu bazénu denně, můžete pověsit na plot. Nebudou vám překážet, ale budete je mít neustále k dispozici.

Praktičnost, která potěší

Už se vidíte, jak popíjíte oblíbený drink u bazénu? Pak je potřeba promyslet odkládací plochu, ať už chcete odložit kávu nebo sklenku oblíbeného nápoje – ze souše i přímo z vody. Malý praktický odkládací stolek nebo pařez snadno nahradí konzolové stolky. Budete moci podávat občerstvení přímo u vody – a užívat si tak více pohodových chvil.

A jak bude vypadat vaše oáza klidu?

Kouzlo relaxace

A co je posledním bodem? Přece zajištění prostoru pro vaši nerušenou relaxaci. Okolo vodní plochy můžete rozložit klasická lehátka v materiálu, který opět ladí s koncepcí zahrady. Lehátka však nemusí být jediným řešením. Chillout zónu vytvoříte také vytvořením malého pódia ze dřeva nebo pvc krytiny. I tady si budete moci kdykoli odpočinout a vychutnávat doteky slunce. Přidejte slunečník a máte hotovo. Tak léto, pojď dál!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz