Houpačky na zahradě jsou skvělé pro děti i dospělé. Jaké jsou trendy pro letošní rok?

Houpací síť si snadno zamilují děti i dospělí Ddimitrova / Pixabay

Lenošení spolu s mírným houpáním. Představte si relaxaci, která vás čeká, pokud na vaši zahradu umístíte některý z houpacích prvků. Zamilujte si chvilky pro sebe, které strávíte ve vaší nové relaxační zóně. Je čas pořídit to pravé zahradní houpání!

Přečtěte si také

1. adventní neděle je tu: Podle tradice mají mít svíčky na věnci fialovou a růžovou barvu
1. adventní neděle je tu: Podle tradice mají mít svíčky na věnci fialovou a růžovou barvu

Není houpačka jako houpačka

Staré dobré závěsné houpačky dávno neseženete jen pro děti. Překvapivě designové modely slouží také pro potěšení dospělých – mnohdy se navíc stanou chloubou části zahrady tam, kam je umístíte. Houpačky mívají kompletní konstrukci, či samostatný závěs, který je možné pověsit nejen na silnou větev stromu, ale i trám nebo střechu altánku. Snění v houpačce vás rozhodně potěší – a zpestří každý váš návrat domů z práce. Nebo dětem ze školy?

Klasika nejen pro piráty

Nemusíte si představovat dovolenkový resort, piráta ani kempující lidi v lese. Představte si sami sebe, jak si lebedíte v houpací síti. Zní to jako sen? Pak právě tento typ houpacího prvku může být ideální volbou pro vaši zahradu. V nabídce jsou k dostání hamaky, které zavěsíte mezi dva stromy. Pokud vám vzrostlé stromy na zahradě chybí, nezoufejte. Houpací síť totiž můžete pořídit rovnou s líbivou moderní konstrukcí. Vyberte si kovové nebo dřevěné tělo, na které stačí jen zavěsit hamaku a nechat odejít všechen stres všedních dní. Je libo koktejl do ruky?

Srubová houpačka najde své místo po boku roubenky, srubu i chalupy Pixabay

Houpací křesla? K terase patří

Posezení, které vás dokonale uvolní. Houpací židle nebo křesílka mohou být estetickou ozdobou terasy. Doplňte je odkládacím stolkem, a o romantické zákoutí pro vaše společné chvíle s partnerem je postaráno. Výhled do zahrady jim bude slušet, nemyslíte? Houpací křesla a židle rovněž seženete v mnoha atraktivních provedeních. Vybírejte z kovových, ratanových a dřevěných houpaček, které běžné posezení promění v dokonalý zážitek. A požitek. 

Houpání pro náročné? Houpací lehátko

A že jste nároční? Pak se vám možná bude líbit moderní houpací lehátko pro dva, které můžete sehnat také s praktickou stínicí stříškou. Lehátko můžete využít pro odpočinek stejně jako pro relaxační houpání. Stačí si vzít oblíbenou knihu a nechat se ukolébat rovnou mezi řádky. Do světa příběhů... a dokonalého klidu.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz