Kokosová mouka: Naučte se ji používat v kuchyni místo té obyčejné

Kokosová mouka vzniká pečením a sušením kokosové dužiny Canva

Možná je to překvapivé, ale kokosová mouka se hodí nejen do sladkých nebo asijských jídel. Má pouze jemné kokosové aroma, a proto ji využijete i ve slané kuchyni. Díky vysokému obsahu vlákniny a absenci lepku vyhovuje také celiakům a vyznavačům zdravého životního stylu. Zahustíte s ní jak polévku, tak smoothie a upečete nadýchané koláče, vafle i lívance.

Přečtěte si také

Jídlo ovlivňuje naši psychiku. Víte, jak jíst, abyste se cítili šťastnější?
Jídlo ovlivňuje naši psychiku. Víte, jak jíst, abyste se cítili šťastnější?

Zdravotní benefity

Kokosová mouka se vyrábí pečením a sušením suché části dužiny kokosového ořechu, tzv. kokosového masa. Obsahuje velké množství zdravých nasycených mastných kyselin a živin. Kromě toho je bohatá na minerály, stopové prvky a na vlákninu. Navíc má nízký glykemický index, nezvyšuje tedy hladinu cukru v krvi a jeho vhodná i pro diabetiky nebo při hubnutí. Podle některých studií také pomáhá snižovat „špatný“ cholesterol. Můžeme ji tedy považovat za zdravější alternativu běžně používané pšeničné mouky.

Kokosová mouka se s vajíčkem smísí stejně dobře jako pšeničná Unsplash

Vaření, pečení i zahušťování

Kokosová mouka jde dobře dohromady s většinou surovin a nepřebíjí jejich chutě. Jen je náchylná k tvorbě hrudek, proto je vhodné ji před použitím důkladně promíchat. Díky vysokému obsahu vlákniny také pohltí hodně vody a některé pokrmy by mohly být vysušené. Můžete ji tedy používat v kombinaci s dalšími přísadami, jako jsou vajíčka nebo jinou rostlinnou moukou. Ideální konzistence dosáhnete například při stejném poměru kokosové a mandlové mouky. Na druhou stranu je pečivo z ní krásně jemné a nadýchané, což obzvlášť oceníte například u muffinů nebo koláčů.

Samotnou kokosovou moukou výborně zahustíte nejen polévky, ale i zdravé smoothie, které díky tomu získá příjemné kokosové aroma a ještě vyšší obsah vlákniny. Nezáleží na tom, jestli si děláte smoothie s ovocem nebo se zeleninou, kokosová mouka se hodí do obou variant.

Kokosový koláč s krémem Unsplash

Jak vyrobit kokosovou mouku

Kokosová mouka se u nás sice dá koupit, ale můžete si ji vyrobit sami ze strouhaného kokosu, který je přece jen dostupnější. Nejprve zalijeme strouhaný kokos vodou a necháme bobtnat do druhého dne. Na balení kokosu o 200 gramech budeme potřebovat asi 1,2 litru vody. Vzniklou směs rozmixujeme. Poté využijeme hodně jemné sítko nebo utěrku či gázu, abychom zachytili veškeré kokosové maso a kokosové mléko procedili ven. I to má samozřejmě další využití, ať už jen tak na pití nebo do vaření.

Kokosové maso rozprostřeme na plech, dáme do trouby a pečeme několik hodin na co nejnižší teplotu (okolo 70 stupňů podle typu trouby). Potřebujeme jej totiž spíš kvalitně vysušit než upéct. Když je polotovar dostatečně suchý a vychladlý, ještě jednou ho rozmixujeme, aby byl co nejhladší, a vložíme do nádob na uskladnění.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz