Otevírací doba v obchodech 8. května 2020: Některé velké řetězce se rozhodly nechat otevřeno

Kde si nakoupíme 8. května 2020? V síti prodejen PLANEO Elektro můžete i 8. května koupit ochranné pomůcky v akci PLANEO Elektro

Díky nouzovému stavu, který byl vládou prodloužen až do 17. května, mohou velké obchody s potravinami zůstat pro zákazníky otevřené i o státním svátku Dni vítězství. Prodloužení nouzového stavu totiž umožní podnikatelům prodávat i 8. května v prostorách nad 200m², jak ve své tiskové zprávě píše Česká obchodní inspekce. Zeptali jsme se proto zástupců největších řetězců, jak to bude s jejich otevírací dobou během pátku 8. května 2020.

Přečtěte si také

Jaké čaje pít při dietě? Tipy pro snadnější hubnutí
Jaké čaje pít při dietě? Tipy pro snadnější hubnutí

8. května 2020 si můžete zajít nakoupit do potravin, elektro prodejen i obuvi 

Letošní rok bude druhý květnový státní svátek výjimečný, protože některé obchody i přesto, že loni musely zavřít, letos díky nouzovému stavu mohou přivítat své zákazníky. Které obchody budou 8. května otevřeny? 

PLANEO Elektro otevře své prodejny a nabídne speciální slevy

Devadesát prodejen se spotřební elektronikou PLANEO Elektro bude otevřeno i ve státní svátek 8. května 2020. „Vycházíme vstříc přáním zákazníků, kteří mají po více než měsíčním nuceném uzavření PLANEO Elektro o nákup přímo na prodejnách velký zájem, a budeme mít otevřeno i na státní svátek. Přijali jsme samozřejmě veškerá opatření, abychom v mezích, které nám tato složitá situace dovoluje, maximálně ochránili naše zákazníky i zaměstnance. Věříme, že společným zodpovědným chováním učiníme nakupování bezpečným a zákazníkům obnovíme komfort dostupnosti spotřební elektroniky i příjemný a kvalitní servis, na který jsou u nás zvyklí,“ komentuje za PLANEO Elektro Tomáš Opluštil, výkonný ředitel maloobchodního prodeje.

Které obchody jsou otevřeny 8. května? Například PLANEO Elektro PLANEO Elektro

Makro: Za pokladny usednou zaměstnanci i 8. května

Všech 13 velkoobchodů Makro bude 8. května 2020 otevřeno dle běžné otevírací doby od 07:00 do 22:00 hodin.

Kaufland své zaměstnance nechá odpočívat

„8. května budou všechny prodejny zavřené. Plně respektujeme uzavření všech našich prodejen v době státního svátku. Jsme si velmi dobře vědomi toho, jak mimořádně náročná je současná situace pro naše zaměstnance. Nesmírně si jejich každodenního pracovního nasazení vážíme a tento volný den vnímáme jako čas, kdy si mohou odpočinout a být se svou rodinou,“ prozradila mluvčí Kauflandu Renata Maierl. 

Penny Market: I když můžeme, neotevřeme

„I přesto, že došlo k prodloužení nouzového stavu, zůstanou naše prodejny 8. května zavřené,“ uvedl pro Kupi Magazín tiskový mluvčí Penny Marketu Tomáš Kubík.

Albert se ptal na názor svých zaměstnanců a respektoval jej

„Ptali jsme se na názor kolegů na prodejnách a především stálí a dlouholetí zaměstnanci se přikláněli k zavření, zatímco pracovníci, kteří u nás pracují kratší dobu, na zkrácený úvazek nebo brigádně, by o otevření prodejen a sváteční stoprocentní příplatek stáli. Především jsme ale rádi, že máme možnost samostatného rozhodnutí, zda otevřít obchody, či je nechat zavřené. Opět tak můžeme ukázat, že regulace otevíracích hodin je zbytečná a nastavit je dokážeme sami s ohledem na přání zákazníků i našich zaměstnanců,“ sdělil redakci Kupi Magazínu Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Tesco nechá své zaměstnance odpočívat 

Ani v prodejnách Tesco se nerozhodli využít situace a nechat obchody otevřené i během druhého květnového státního svátku, jak prozradil redakci manažer komunikace Václav Koukolíček: „8. 5. budou všechny naše obchody zavřené. Chceme, aby si naši kolegové mohli odpočinout.“

Někeré obchody s obuví budou 8. května 2020 otevřeny Canva

Baťa: Otevřeno!

Naopak tradiční český výrobce Baťa své prodejny nechá otevřené: „Ano, mohu potvrdit, že některé naše obchody budou mít 8. května otevřeno, bude se jednat o více než 30 prodejen,“ potvrdila pro Kupi.cz Kristýna Hrubčíková z PR oddělení Baťa.

Deichmann: Prodejny zůstanou zavřené, e-shop nabízí dopravu zdarma

Za prodejce obuvi Deichmann odpovídá pan Radovan Fojt, ředitel marketingu: „V pátek 8. 5., v den státního svátku, budou všechny prodejny Deichmann zavřené. V rámci prodeje stále nabízíme a prodáváme obuv našim zákazníkům prostřednictvím e-shopu, a to s dodáním objednané obuvi zdarma.“

Intersport otevře jen někde

Podle Kateřiny Salivarové z Intersportu budou s ohledem na prodejní plochu z prodejen sportovního vybavení Intersport otevřeny pouze pobočky v Peci pod Sněžkou a Lipně nad Vltavou.

Hobby markety zavřou, ale zahradní techniku si zajet nakoupit můžete 

Baumax, Hornbach, Obi i Uni Hobby budou mít zavřeno

Také vás zajímá, jestli budou mít 8. května 2020 hobby markety otevřeno? Nejspíš vás nepotěšíme, ani jeden z velkých hobby marketů otevřít neplánuje. Pro travní směs nebo nářadí na zahradu si však můžete zajet do Mountfieldu.

Mountfield: Všechny prodejny budou otevřeny

„Ano, potvrzuji, že budeme mít otevřena 8. května všechna naše prodejní centra v ČR, kterých je celkem 56, a to v běžné otevírací době,“‎ sdělila Kupi.cz Kateřina Böhmová, manažerka komunikace a tisková mluvčí Mountfieldu.

dm drogerie: V pátek zde nenakoupíte 

Podle vyjádření manažera komunikace dm Jiřího Peroutky budou 8. května všechny prodejny dm drogerie zavřené.

Tchibo otevře některé své obchody i 8. května Tchibo

Tchibo prodejny otevře i 8. 5. a láká na kávu a hrníček zdarma

„V pátek 8. 5. budou otevřeny tyto Tchibo prodejny: Praha Havelská, Letenské náměstí, Hlavní nádraží a Fashion Arena Outlet Štěrboholy a dále ještě pop-up store v Outlet Arena Moravia, a to ve standardní otevírací době. Navíc stále běží řada akcí pro zákazníky, a to jak na kávu (2 + 1 balení zdarma na zrnkovou kávu, 3 + 1 na kapsle), tak plošná 20% sleva na veškeré spotřební zboží a také dárek v podobě hrníčku na kávu k nákupu nad 899 Kč,“‎ komentuje pro Kupi.cz tisková mluvčí Tchibo Eva Kotýnková.

Tescoma otevře jen 2 prodejny 

„Většina našich prodejen bude 8. května zavřená, výjimku tvoří PC Tescoma Děčín - OC Pivovar a PC Tescoma Praha - Nové Butovice. Otevírací doba je v obou případech shodná 9:00–18:00,“ uvedla pro Kupi.cz tisková mluvčí Olga Weiterová.