Vinaři se spojili proti koronaviru a vytvořili speciální degustační bedýnky vín

Koupí vinařských bedýnek podpoříte naše vinaře Tosivypijeme.cz

Degustační bedýnky vín nejsou v současné době ničím neobvyklým, často poslouží jako skvělý dárek pro milovníky vína k narozeninám či k Vánocům. Ale tyhle bedýnky, které vznikly zrovna nedávno, jsou jiné.

Přečtěte si také

Mikulášská nadílka zdravě: Co dát dětem do balíčku místo nezdravých čokolád z obchodů?
Mikulášská nadílka zdravě: Co dát dětem do balíčku místo nezdravých čokolád z obchodů?

Vinaři v bedýnkách nabízí to nejlepší, co mají

Jsou totiž kolektivním výsledkem snahy moravských a českých vinařů, kteří se tímto způsobem snaží zmírnit dopady pandemie koronaviru. Spousta vinařských akcí byla právě kvůli koronaviru zrušena a kde nejsou akce, tam není ani odbyt. Tedy ne v obvyklé míře.

Krásné na této nabídce je především to, že naše vinaře spojuje láska k vínu a mnozí jsou spíše přátelé než konkurenti. I právě proto v této nelehké chvíli drží při sobě. Kompletní nabídku vinných bedýnek si můžete prohlédnout na webových stránkách Tosivypijeme.cz, které vznikly právě na podporu našich vinařů v době koronaviru.

Termíny vinařských akcí se přesouvají anebo úplně ruší Facebook Víno z Čejkovic

Vinařská bedýnka inspirovaná ryzím přátelstvím

A tak tedy vzniklo hned několik speciálních nabídek vín. Ta k sobě pěkně ladí anebo je něco důležitého spojuje. Třeba přátelství, jako je tomu v případě bedýnky, která nese název Přátelé v krabici. Balení obsahuje vína z Vinařství Radocha (Chardonnay 2017), Pastorek (Rulandské šedé 2018), Škrobák (Rulandské bílé 2018), Mezi sklepy (Dornfelder 2018) a dva ročníky Cuvée přátelství 2017 a 2018. Tento nápad spojit přátelství a víno vznikl však už před deseti lety, kdy čtyři mladí vinaři a kamarádi z Čejkovic vytvořili společné Cuvée přátelství.

Pálava, to není jenom Pálava

Vzhledem k tomu, že dominantou Jižní Moravy je Pálava, neměly by ve vaší sbírce vín chybět ani Vinařské bedýnky z Pálavy. Kromě bedýnky Pálavy z Pálavy, ve které najdete šest lahví stejnojmenného vína od různých vinařů (Šilinek, Krška, Gracl, Mikulský, Antoš), si můžete také objednat bedýnky Červená vína z Pálavy či Ryzlinky z Pálavy.

Bedýnka plná vítězů

V této bedýnce, která se jmenuje Bedna vítězů vinařství roku, zase najdete sbírku exkluzivních vín, která zvítězila v prestižní soutěži Vinařství roku 2019. Vína do bedýnky naskládala vinařství Vican (Sylvánské zelené 2019), Vinařství Gala (Chardonnay Brut 2016), Tetur (Ryzlink rýnský 2018), Lacina (Aurelius 2019), Château Valtice (Merlot 2018) či Víno J. Stávek (Frankovka 2016 VOC).

Bedýnka šampionů Bednavitezu.cz

Bedýnka jako stvořená pro mlsouny

Ty, kteří mají rádi polosladká a sladká vína, zcela jistě potěší Sladká bedýnka ze Salonu vín ČR. Nachází se v ní šest lahví vín od Nového vinařství (Cuvée LOVE 2018), Znovín Znojmo (Rulandské šedé 2017, Kerner 2017 a Pálava 2018), Vinné sklepy Lechovice (Rulandské bílé 2018) a Vinařství Hanzel (Hibernal 2018).

Bedýnka plná překvapení pro milovníky neznámého

Pálavu, Rulandské šedé či bílé, Frankovku, Ryzlink rýnský, Muškát moravský a mnohé další odrůdy byste jistě dokázali vysypat z rukávu na počkání. Ale dokázali byste stejně rychle vyjmenovat třeba šest méně známých odrůd?

Pokud rádi objevujete nové chutě, mohla by vás zajímat bedýnka Méně známé odrůdy v Salonu vín 2020. V ní najdete vína od vinařství Luděk Vondrák (Ryzlink rýnský červený 2017), Šabata (Savilon 2018), Mudr. Pavel Kosík (Cabernet Cortis 2018), Znovín Znojmo (Viognier 2018), Šilinek (Solaris 2018), Jan Plaček (Hibernal kabinetní víno 2018).

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz