Katastrofické sucho: Češi skupují bazény ve velkém, ale je dost možné, že si je ani nenapustí

Zahradní bazény jsou letos žádaným zbožím Canva

Letos to vypadá, že se s dovolenou v zahraničí můžeme rozloučit. I kdyby vláda povolila cestování k moři, většina Čechů nejspíš stejně zůstane doma kvůli obavám z nákazy a také nedostatku financí. Ti, kteří mají zahrady a nebo větší terasy, ve velkém skupují bazény a vířivé vany. Je však možné, že kvůli suchu si jich možná vůbec neužijí, některé obce s rozšířenou působností napouštění zahradních bazénů chtějí zakázat úplně.

Přečtěte si také

3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?
3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?

Poté, co většině Čechů došlo, že s velkou pravděpodobností letos do zahraničí k moři nevycestují, začali si pořizovat na své zahrady bazény, vířivky a další zahradní techniku, které jim zpříjemní letní prázdniny. „Ve srovnání s loňskem je zájem několikanásobně vyšší, než je u nás standardní," potvrdila „bazénový trend“ také mluvčí Mall.cz Pavla Hobíková. Zhruba 20% nárůst zájmu o bazény zaznamenala dle mluvčí Lucie Kaiserové i společnost Marimex. 

Rovněž společnost Albixon, která prodává bazény včetně zastřešení a veškerého příslušenství, zaznamenala oproti loňskému roku 200% nárůst poptávky po bazénech. O 10 % povyskočil i počet poptávek ze zahraničí, zejména z Německa. „Velké množství zákazníků dle svých slov o vlastním bazénu již uvažovalo delší dobu a současnou situaci bere jako hlavní podnět pro to, aby svůj dlouholetý sen konečně uskutečnilo. Díky našim výrobním kapacitám v ČR jsme schopni zvýšenou poptávku vykrýt, jsme dlouhodobě předzásobeni komponenty od zahraničních dodavatelů, a to minimálně na 2 měsíce dopředu,“ hodnotí aktuální situaci na trhu s bazény obchodní ředitel společnosti Albixon František Petrášek. 

ČR zažívá nejhorší sucho za 500 let

Ve středu 29. dubna promluvil ministr životního prostředí Richard Brabec na tiskové konferenci k opatřením proti suchu v loňském a letošním roce, kde zdůraznil, že čelíme nejhoršímu suchu za posledních 500 let. Pokud se situace nezlepší, bude daleko více obcí nuceno vydat plošný zákaz napouštění bazénů a zalévání zahrad z vodovodního řadu. Jejich seznam ministerstvo zemědělství aktuálně postupně vytváří.

Kolik stojí nadzemní bazény a kde je pořídit?

Obi

Bestway barevný bazén 366 cm x 100 cm

Barevný bazén Bestway poskytuje osvěžující a uklidňující ochlazení v horkých letních dnech. S průměrem 366 cm a výškou 100 cm nabízí bazén s kovovým rámem dostatek prostoru pro příjemné koupání ve vaší zahradě. Díky kvalitnímu výběru a zpracování materiálu je kovový rám bazénu extrémně odolný i při těžkém používání. Bazén sestavíte i bez nářadí snadno a rychle. Rám je vyroben z kovu odolného proti korozi, boční stěny jsou z PVC fólie. Kapacita vody v bazénu je 9 150 litrů (plnění 90 %) a výkon filtračního čerpadla 1817 l/h. Cena v akci 6 699 Kč a za 649 Kč si bazén můžete nechat spediční firmou rovnou poslat domů. 

Zahradní nadzemní bazén v akci OBI

Mountfield 

Kruhový bazén Azuro Vario V1

Bazény Azuro Vario se pyšní mimořádně pevnou konstrukcí, neboť jejich silné stěny jsou vytvořeny z hlubokotažného ocelového plechu. Proto tento typ bazénu můžete využít jako nadzemní, nebo ho můžete částečně, případně úplně zapustit do země. Pokud se rozhodnete pro první možnost, bude vnější dekor s imitací dřeva skvěle dotvářet dokonalý vzhled vaší zahrady. Jako úplnou novinku nabízí Mountfield k bazénům Azuro a bazénům obdobné konstrukce s průměrem 3,6 m možnost pořídit si atraktivní večerní LED osvětlení bazénu. Vodní hladina se tak nádherně prozáří stovkami LED diod. Průměr bazénu Azuro Vario V1 je 3,6 m, hloubka 1,07 m a objem 11 m³. Cena v akci: 4 499 Kč. 

Bazén lze zapustit i pod zem Mountfield

Baumax 

Oválný bazén s konstrukcí 4,27 x 2,5 x 1 m

Swim Vista Series II je velký rodinný bazén značky Bestway se zabudovaným oknem na pozorování vnějšího světa pod vodou, díky kterému mohou plavci mávat a dělat vtipné obličeje na lidi mimo bazén. Tato okna umožňují i rodičům pozorovat své děti během ponoření pod vodou. Patentovaný systém Seal & Lock System™ zajišťuje bezpečné spojení mezi každým kusem ocelového rámu a vložkou vyrobenou z mimořádně pevného materiálu Tritech™, odolného proti propíchnutí. V bazénu je také proutěný potisk, což z něj dělá perfektní doplněk na jakoukoli zahradu. Bazén je vybaven filtračním čerpadlem, bezpečným žebříkem, který lze vytáhnout, aby se zabránilo nechtěnému vstupu dovnitř, dále krytem bazénu a chemickým dávkovačem, který udržuje čistou a zdravou vodu v bazénu a zajišťuje stabilní hladinu chlóru, jenž se dávkuje a rozpouští z vnější strany. Antimikrobiální filtr prodlužuje životnost bazénu a zabraňuje růstu řas, plísní a jiných bakterií ve vodě. Optimální kapacita bazénu (90%) je 7 250 l a celá montáž je možná bez nutnosti použití nářadí. Cena v prodejnách Baumax je 10 425 Kč. 

Zahradní nadzemní bazén v akci Baumax

Hornbach

Řešením pro menší zahrady a terasy může být v letních měsících i nafukovací vířivka.

Intex Pure Spa Bubble

Vířivá vana Intex Pure Spa poskytuje dokonalou relaxaci ihned po stisknutí jednoho tlačítka. Prostorově je řešená až pro čtyři osoby. Ovládací panel aktivuje 140 vysoce výkonných bublinkových trysek, které masáží povzbudí každý sval. Integrovaný topný systém umožňuje upravit teplotu vody dle aktuální nálady. PureSpa vyžaduje jednoduchou a rychlou údržbu a umožňuje dokonale relaxovat v každém ročním období. Objem vířivky je 795 l a koupíte ji například v hobby marketech Hornbach za 12 990 Kč 

Nafukovací vířivka Intex Pure Spa Bubble Hornbach

Při koupi bazénu nezapomeňte ani na další příslušenství:

  • podběrák na listí 
  • kartáč na dno bazénu 
  • tablety na udržení čiré vody 
  • pH metr na měření pH vody v bazénu 
  • solární plachtu na ohřev vody
  • bazénovou sprchu 
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz