Obchody se otevírají, bezpečnostní opatření přetrvávají! Jak nakoupit efektivně a co nejrychleji?

Obchody se otevírají, bezpečnostní opatření přetrvávají! Jak nakoupit co nejrychleji a efektivně? Freepik.com

Vláda v souvislosti s uvolňováním nouzového stavu otevírá postupně další a další prodejny a obchody, povinnost dodržovat bezpečnostní opatření během nákupu ovšem stále přetrvává. I nadále platí, že by lidé měli v obchodech používat ochranné pomůcky, dodržovat dostatečné rozestupy a celkově trávit v prodejnách co nejméně času. Sepsali jsme pro vás pár užitečných tipů, jak nákup (zejména v supermarketech a větších obchodech) předem naplánovat a urychlit.

Přečtěte si také

Hurá za zvířátky! Zoo lákají na snížené vstupné i nové přírůstky
Hurá za zvířátky! Zoo lákají na snížené vstupné i nové přírůstky

Plánujte nákup i jídelníček

Nákup si doma předem promyslete. Sepište si nákupní seznam a naplánujte jídelníček na několik dní dopředu. Díky tomu nezapomenete na žádnou surovinu, a především nenakoupíte příliš mnoho zbytečností.

Nezapomeňte si také projít letákové akce, abyste věděli předem, na jaké levnější zboží se v obchodě zaměřit, a ideálně si vybírejte takové prodejny, ve kterých zvládnete nakoupit potřebné jídlo i nepotravinové zboží na jednom místě.

Nákup si doma naplánujte, sepište si jídelníček i nákupní seznam a předem si projděte letákové akce Freepik.com

Využívejte samoobslužných pokladen

Pokud je to možné a nemáte mnoho zboží, využijte v obchodech samoobslužné pokladny. Nebudete se muset tlačit ve frontě, ve které většina lidí zapomíná dodržovat doporučovaný rozestup 2 metry, a zaplacení nákupu vyřídíte rychleji.

Tip: V obchodech Globus je možné s věrnostní kartičkou využít službu „Scan&Go“, která umožňuje skenovat si zboží přímo během nákupu a rovnou jej skládat do nákupních tašek. Vše potom stačí zaplatit u speciálních pokladech a můžete vyrazit domů.

Věrnostní kartičky i nákupní seznam uložte do telefonu

Přehrabování se mezi věrnostními kartičkami v peněžence, nákupní seznam na papírcích a listování v letácích. To vše patří k činnostem, které váš nákup na prodejně zbytečně prodlužují a zvyšují také četnost kontaktů mezi vámi a okolím. Vše dnes přitom zvládnete díky svému chytrému mobilnímu telefonu.

V obchodech je nejlepší platit bezkontaktně, do mobilního telefonu si můžete uložit i věrnostní kartičky nebo nákupní seznam Freepik.com

Existuje spousta aplikací, které umí nahrát a uložit na jedno místo nákupní seznam i všechny vaše věrnostní kartičky (ty navíc nebudete muset na pokladně odevzdávat pokladní, čárový kód lze naskenovat přímo z vašeho telefonu).

Tip: Vše zvládnete také s aplikací Kupi, která je pro chytré mobilní telefony ke stažení zdarma. Zvládá přehledně uchovávat všechny vaše věrnostní karty, nákupní seznam a můžete si v ní (stejně jako na stránkách Kupi.cz v prohlížeči) listovat akčními letáky platnými ve vašem okolí a ukládat si oblíbené položky ve slevě. 

Shrnutí důležitých bezpečnostních tipů a rad na závěr

Postupné otevírání většiny obchodů, ke kterému od pondělí 27. dubna v Česku dochází, může vést ke zvýšenému výskytu lidí v prodejnách i nákupních centrech. I nadále je proto důležité bezpečnostní opatření dodržovat a nákupem se zdržovat co nejméně. Na závěr jsme pro vás shrnuli pár zásadních rad, jak nákupy nejen v supermarketech urychlit.

  • Plaťte bezkontaktně.
  • U menších nákupů využívejte rychlejších samoobslužných pokladen.
  • Nákup si doma předem promyslete a sepište, doma si v letácích vyhledejte zboží v akci.
  • Pro věrnostní kartičky i nákupní seznam využívejte mobilní aplikace.
  • Nezapomínejte i nadále na bezpečnostní opatření – udržujte rozestupy 2 metry a noste ochranné pomůcky.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz