Obchody se otevírají, bezpečnostní opatření přetrvávají! Jak nakoupit efektivně a co nejrychleji?

Obchody se otevírají, bezpečnostní opatření přetrvávají! Jak nakoupit co nejrychleji a efektivně? Freepik.com

Vláda v souvislosti s uvolňováním nouzového stavu otevírá postupně další a další prodejny a obchody, povinnost dodržovat bezpečnostní opatření během nákupu ovšem stále přetrvává. I nadále platí, že by lidé měli v obchodech používat ochranné pomůcky, dodržovat dostatečné rozestupy a celkově trávit v prodejnách co nejméně času. Sepsali jsme pro vás pár užitečných tipů, jak nákup (zejména v supermarketech a větších obchodech) předem naplánovat a urychlit.

Přečtěte si také

Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek
Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek

Plánujte nákup i jídelníček

Nákup si doma předem promyslete. Sepište si nákupní seznam a naplánujte jídelníček na několik dní dopředu. Díky tomu nezapomenete na žádnou surovinu, a především nenakoupíte příliš mnoho zbytečností.

Nezapomeňte si také projít letákové akce, abyste věděli předem, na jaké levnější zboží se v obchodě zaměřit, a ideálně si vybírejte takové prodejny, ve kterých zvládnete nakoupit potřebné jídlo i nepotravinové zboží na jednom místě.

Nákup si doma naplánujte, sepište si jídelníček i nákupní seznam a předem si projděte letákové akce Freepik.com

Využívejte samoobslužných pokladen

Pokud je to možné a nemáte mnoho zboží, využijte v obchodech samoobslužné pokladny. Nebudete se muset tlačit ve frontě, ve které většina lidí zapomíná dodržovat doporučovaný rozestup 2 metry, a zaplacení nákupu vyřídíte rychleji.

Tip: V obchodech Globus je možné s věrnostní kartičkou využít službu „Scan&Go“, která umožňuje skenovat si zboží přímo během nákupu a rovnou jej skládat do nákupních tašek. Vše potom stačí zaplatit u speciálních pokladech a můžete vyrazit domů.

Věrnostní kartičky i nákupní seznam uložte do telefonu

Přehrabování se mezi věrnostními kartičkami v peněžence, nákupní seznam na papírcích a listování v letácích. To vše patří k činnostem, které váš nákup na prodejně zbytečně prodlužují a zvyšují také četnost kontaktů mezi vámi a okolím. Vše dnes přitom zvládnete díky svému chytrému mobilnímu telefonu.

V obchodech je nejlepší platit bezkontaktně, do mobilního telefonu si můžete uložit i věrnostní kartičky nebo nákupní seznam Freepik.com

Existuje spousta aplikací, které umí nahrát a uložit na jedno místo nákupní seznam i všechny vaše věrnostní kartičky (ty navíc nebudete muset na pokladně odevzdávat pokladní, čárový kód lze naskenovat přímo z vašeho telefonu).

Tip: Vše zvládnete také s aplikací Kupi, která je pro chytré mobilní telefony ke stažení zdarma. Zvládá přehledně uchovávat všechny vaše věrnostní karty, nákupní seznam a můžete si v ní (stejně jako na stránkách Kupi.cz v prohlížeči) listovat akčními letáky platnými ve vašem okolí a ukládat si oblíbené položky ve slevě. 

Shrnutí důležitých bezpečnostních tipů a rad na závěr

Postupné otevírání většiny obchodů, ke kterému od pondělí 27. dubna v Česku dochází, může vést ke zvýšenému výskytu lidí v prodejnách i nákupních centrech. I nadále je proto důležité bezpečnostní opatření dodržovat a nákupem se zdržovat co nejméně. Na závěr jsme pro vás shrnuli pár zásadních rad, jak nákupy nejen v supermarketech urychlit.

  • Plaťte bezkontaktně.
  • U menších nákupů využívejte rychlejších samoobslužných pokladen.
  • Nákup si doma předem promyslete a sepište, doma si v letácích vyhledejte zboží v akci.
  • Pro věrnostní kartičky i nákupní seznam využívejte mobilní aplikace.
  • Nezapomínejte i nadále na bezpečnostní opatření – udržujte rozestupy 2 metry a noste ochranné pomůcky.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz