Řetězce kvůli koronaviru zlevňují ceny základních potravin

Kvůli koronaviru řetězce snižují ceny některých základních potravin Tesco

Náročné období spojené s novým typem koronaviru Covid-19, které aktuálně panuje v celém Česku, má dlouhodobý dopad na způsoby našeho nakupování. Více než kdy jindy nám proto záleží na nízkých a stabilních cenách. Tesco chce zajistit rodinám základní nezbytné výrobky za bezkonkurenční ceny, a proto jako první na trhu snížilo ceny 19 klíčových produktů. Jak se k tomu postaví konkurence a jak to bude s akčními letáky do budoucna?

Přečtěte si také

Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?
Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?

Tesco

V tiskové zprávě řetězce Tesco stojí: „Tesco snížilo ceny v rámci celého nákupního košíku u produktů každodenní potřeby. Konkrétně se jedná o ceny například u Tesco vajec, kdy balení 10 kusů nyní vychází na 27,90 korun. Dále Tesco polotučného mléka, kdy litr nyní pořídíte za 12,90 korun nebo cibule, u které nyní kilo vyjde na 17,90 korun. Tesco deklaruje, že se nejedná o krátkodobou slevovou akci. Nízké ceny hodlá držet dlouhodobě i poté, co se bude situace vracet do normálu.“

„Tesco investuje do ceny více než 595 výrobků, tím bude zajištěno, že zákazníci zaplatí za své oblíbené výrobky méně. Veškeré výhodné zboží naleznou zákazníci na prodejnách Tesco viditelně označené modrou cedulkou Naše cena, což jim usnadní nakupování a budou mít jistotu, že je jejich nákup skutečně výhodný.“

Zajímalo nás, jak budou reagovat další řetězce na trvalé zlevňování Tesca, zeptali jsme se proto jejich zástupců.

Penny Market

Zboží za atraktivní ceny se snaží vždy svým zákazníkům podle mluvčího Tomáše Kubíka nabízet také Penny: „Sledujeme proto aktivity konkurence a v případě potřeby reagujeme,“ vysvětlil. V aktuálním akčním letáku Penny můžete koupit mléko polotučné 1 l za 9,90 Kč a vejce 10 ks za 21,90 Kč. Jako jedinečnou nabídku označil Penny Market ve svém akčním letáku také balení 4 ks nápoje Coca-Cola 1,75 l za 79,90 Kč, přičemž vás jedna lahev vyjde na 19,90 Kč. Pivaře potěší další sleva na Pilsner Urquell 6 x 0,5 l za 143 korun. 

Kaufland 

Řetězec Kaufland svým zákazníkům každý týden přináší aktuální leták s výhodnými akčními nabídkami v podobně superkaufu a super prodlouženého víkendu. „V našem letáku také zákazníci najdou týdenní akční nabídky i dalších produktů, kromě toho v rámci naší věrnostní karty Kaufland Card navíc mohou zákazníci čerpat další výhody. Každý týden pro ně připravujeme slevy na vybrané produkty napříč celým sortimentem,“ prozradila mluvčí řetězce Renata Maier. 

Aktuální akční leták Kaufland:

  • Cukr krupice 1 kg koupíte s Kaufland Card za 9,90 Kč
  • Tatra máslo 250 g stojí 39,90 Kč 
  • Vepřová plec vyjde 109,90 Kč za 1 kg
Vepřové maso v obchodech se často objevuje v akčních letácích Canva

Lidl

Ani Lidl není pozadu a reaguje na situaci na trhu, kterou mapuje. „Našim zákazníkům se vždy snažíme nabídnout co nejvýhodnější ceny,“ uvedla tisková mluvčí Zuzana Holá.

Akční leták Lidl pro tento týden je ve znamení specialit ve Španělském rytmu a platný je od dnešního dne po celý týden. 

Albert

Zajímal nás také další oblíbený řetězec s potravinami: „Zákazníci vědí, že u nás najdou vždy spolehlivé a nízké ceny, které jsou doplněny každý týden letákovými akcemi a také věrnostními kampaněmi,“ informoval mluvčí společnosti. Aktuální akční letáky Albert voní po grilování a titulní stránce vévodí marinovaná masa:

  • Albert marinovaná vepřová krkovice 4 plátky za 89,90 Kč
  • Albert kuřecí stehna marinovaná 1 kg za 79,90 Kč
  • Albert vepřová pečeně na kámen 1 kg za 169 Kč

Vejce aktuálně v Albertu koupíte po 10 kusech za 21,90 Kč a mléko 1 litr vybraných druhů za 11,90 Kč. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz