Už v pondělí se otevřou velké sítě prodejen s obuví i elektrem

Elektro prodejny se otevřou již brzy PLANEO Elektro

Vláda minulý týden zveřejnila harmonogram, ve kterém se počítá s pěti vlnami rozvolňování opatření, což je v porovnání s jinými zeměmi velmi pomalé řešení. V pondělí otevřeli řemeslníci nebo autosalony, už příští týden budou moci otevřít obchody s plochou do 200 m², případně i ty větší, pokud svou prodejní plochu zmenší. Tuto výjimku využily velké sítě elektro prodejen, ale také prodejci obuvi.

Přečtěte si také

Krém, omáčka a koláč: 3 pochoutky z dýně, které si na podzim musíte připravit
Krém, omáčka a koláč: 3 pochoutky z dýně, které si na podzim musíte připravit

Obchody se spotřební elektronikou přivítají své zákazníky už v pondělí

Provozovny do 200 metrů čtverečních v celé ČR mohou otevřít už v pondělí 27. dubna. Velké prodejny, které nesplňují limit do 200 m², mohou využít výjimky a opáskovat prostor v obchodech na požadované metry. Řetězce musí také splňovat přísná hygienická opatření a jejich prodejny se nesmí nacházet v obchodních centrech, ale mít vybudovaný samostatný vstup z ulice. Tuto výjimku využilo hned několik prodejců elektra, a tak se už v pondělí otevřou po dlouhých týdnech prodejny PLANEO Elektro nebo Electro World. Návalu zákazníků a nedodržování protikoronavirových opatření se vedení řetězce nebojí. Vše se bude pravidelně dezinfikovat a zákazníci budou často upozorňováni na zásady bezpečného nákupu. Ty zahrnují dostatečnou vzdálenost mezi nakupujícími (více než 2 metry), preferenci bezkontaktních plateb i dostatek jednorázových rukavic a dalších ochranných pomůcek. 

PLANEO Elektro chystá velké slevové akce a nabídne respirátory za akční ceny

Některá elektra chystají v rámci otevření velké slevové akce, například v PLANEO elektro se můžete těšit na Black Friday, a to až do 10. května. K dostání zde budou i dezinfekční prostředky, roušky a respirátory za snížené ceny. „V naší síti PLANEO elektro jsme přijali veškerá opatření, abychom v mezích, které nám tato složitá situace dovoluje, maximálně ochránili naše zákazníky i zaměstnance. Věříme, že společným zodpovědným chováním učiníme nakupování bezpečným a zákazníkům obnovíme komfort dostupnosti spotřební elektroniky i příjemný a kvalitní servis, na který jsou u nás zvyklí,“ dodává Tomáš Opluštil, výkonný ředitel maloobchodního prodeje společnosti FAST ČR, která PLANEO Elektro provozuje.

Už v pondělí se otevřou prodejny s elektronikou velkých řetězců PLANEO Elektro

Electro World otevře více než polovinu svých prodejen v pondělí

„Část našich kamenných prodejen (10 z celkových 19) otevřeme od 27. 4. v omezeném režimu na prodejní ploše 200 m². Chceme udělat maximum pro zákazníky, aby mohli řešit například reklamace výrobků. Budeme se také snažit, aby zákazníci omezení pocítili v minimální možné míře a chceme jim nabídnout kompletní portfolio zboží, příslušenství a služeb, na které jsou naši zákazníci zvyklí. K dispozici pro pomoc s výběrem bude zákazníkům náš odborný personál,“ prozradil redakci Kupi Magazínu Tomáš Kovařík za marketing prodejen Electro World.

Baťa otevře své prodejny už v pondělí 27. dubna 2020 Adobe Stock

Baťa také využije výjimky a otevře už v pondělí

Firma Baťa bude otevírat některé své prodejny od pondělí 27. dubna také. Dočasně upraví prodejní plochu, která bude přizpůsobena nařízení Vlády ČR do 200 m². Celkově se bude jednat o 36 prodejen na území České republiky, prozradila Kupi Magazínu tisková mluvčí společnosti Baťa Kristýna Hrubčíková. 

Pro dobrou kávu si můžete zajít už od pondělí do prodejen Tchibo Tchibo

Tchibo láká na kávu zdarma a slevy

„Příští pondělí 27. 4. otevřeme celkem pět obchodů Tchibo (z našich čtyřiceti) v uličních lokacích či těch s přístupem z ulice, konkrétně v Praze Havelská, Letenské náměstí, Quadrio a Hlavní nádraží, v Brně pak Masarykova. Pro zákazníky je připravena řada akcí jak pro kávu (2 + 1 balení zdarma na zrnkovou kávu, 3 + 1 na kapsle), tak 20% sleva na spotřební zboží. V našich obchodech zákazníci naleznou veškeré pomůcky k maximálnímu zajištění hygienické bezpečnosti, náš personál bude pravidelně ve zvýšené míře dezinfikovat vybavení prodejny a naše standardně vysoké nároky na práci s potravinami a hygienické procesy nastavené již před vlnou koronavirové infekce zcela zaručují 100% bezpečnost potravin i nápojů podávaných na našich kávových barech,“ vysvětluje situaci Kupi Magazínu v prodejnách tisková mluvčí Tchibo Eva Kotýnková.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz