Nová výjimka pro velké obchody: PLANEO Elektro i Tchibo mohou otevřít už za 6 dní

Elektro prodejny se otevřou již brzy PLANEO Elektro

Již od pondělí se rozvolňují opatření zavedená kvůli epidemii koronaviru. Mohly tak otevřít provozovny řemeslníků, farmářské trhy, autobazary, ale také psí salony. Další, druhá vlna rozvolňování je naplánovaná na pondělí 27. 4. a otevřít by mohly provozovny s plochou do 200 m², pokud nejsou v nákupních centrech nad 5 000 m². Z dokumentu, který ministerstvo zveřejnilo, však vyplývá, že mohou otevřít i velké obchody nad 200 m² za podmínky, že své zákazníky nepustí po celé prodejně.

Přečtěte si také

3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?
3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?

Autobazary, autosalony i farmářské trhy se už v pondělí mohly vrátit do běžného režimu. Ministerstvo zdravotnictví vyslyšelo přání několika stovek tisíců majitelů psích mazlíčků a povolilo od pondělí 20. dubna také otevření psích salonů. Lidé si ihned na sociálních sítích začali dělat legraci z toho, že jejich pes bude sice ostříhaný, páníčci si však musí počkat až do 25. května. 

Za 6 dní otevřou i velká elektra 

Zcela zásadní novinkou je i informace, kterou uvedlo ministerstvo zdravotnictví v dokumentu popisujícím uvolňování opatření od 27. dubna, v něm se uvádí, že mohou otevřít provozovny v nákupních centrech nad 5 000 m², které mají samostatný vchod z venkovního prostoru a opáskují svou prodejnu na plochu do 200 m². „Je umožněno prodejní plochu velkých prodejen zmenšit na požadovanou velikost vytyčením, postačují např. ohraničovací (bezpečnostní) pásky.“ V praxi to znamená, že už za 6 dní bychom si mohli zajet nakoupit do velkých elektro prodejen a nebo si koupit konečně oblečení či sportovní potřeby. 

PLANEO Elektro otevře své prodejny již brzy PLANEO Elektro

V pondělí se znovu otevřou prodejny se spotřební elektronikou, mezi prvními zákazníky přivítá síť PLANEO Elektro

Prodejny se spotřební elektronikou budou konečně po více než měsíční nucené přestávce znovu otevřeny 27. dubna. Mezi prvními přivítá zákazníky téměř devadesát poboček celorepublikové sítě PLANEO Elektro. Obnovení jejich provozu bude doprovázet řada proaktivních bezpečnostních opatření směrem k zákazníkům i zaměstnancům. „V naší síti PLANEO Elektro jsme přijali veškerá opatření, abychom v mezích, které nám tato složitá situace dovoluje, maximálně ochránili naše zákazníky i zaměstnance. Věříme, že společným zodpovědným chováním učiníme nakupování bezpečným a zákazníkům obnovíme komfort dostupnosti spotřební elektroniky i příjemný a kvalitní servis, na který jsou u nás zvyklí,“ komentuje pro Kupi Magazín za společnost FAST ČR, provozovatele řetězce PLANEO Elektro, Tomáš Opluštil, výkonný ředitel maloobchodního prodeje.

Pro zákazníky je navíc na uvítanou připravena speciální slevová akce Black Friday s platností od 27. dubna do 10. května a také široká nabídka ochranných pomůcek za výjimečné ceny.

Tchibo otevře v první vlně 5 svých prodejen

Tisková mluvčí společnosti Tchibo Eva Kotýnková nám prozradila, jak to bude s oblíbenými Tchibo prodejnami, kde lidé kromě kávy nakupují velmi rádi i oblečení, elektroniku nebo domácí potřeby: „Naše obchody mají průměrnou plochu okolo 100 m², bohužel, většina z nich se nachází v obchodních centrech nad 5 000 m² bez samostatného vstupu, takže budeme muset počkat až na poslední vlnu. 27. dubna budeme otevírat pouze pět obchodů v uličních lokacích,“ dodává Kotýnková pro redakci Kupi Magazínu. 

Tchibo bude otevírat v době nouzového stavu své prodejny Tchibo

„Příští pondělí 27. 4. otevřeme celkem pět obchodů Tchibo (z našich čtyřiceti) v uličních lokacích či těch s přístupem z ulice, konkrétně v Praze Havelská, Letenské náměstí, Quadrio a Hlavní nádraží, v Brně pak Masarykova. Pro zákazníky je připravena řada akcí jak pro kávu (2 + 1 balení zdarma na zrnkovou kávu, 3 + 1 na kapsle), tak 20% sleva na spotřební zboží. V našich obchodech zákazníci naleznou veškeré pomůcky k maximálnímu zajištění hygienické bezpečnosti, náš personál bude pravidelně ve zvýšené míře dezinfikovat vybavení prodejny a naše standardně vysoké nároky na práci s potravinami a hygienické procesy nastavené již před vlnou koronavirové infekce zcela zaručují 100% bezpečnost potravin i nápojů podávaných na našich kávových barech,“ vysvětluje situaci v Tchibo prodejnách Kotýnková.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz