Kde se dá koupit dezinfekce za rozumnou cenu? Třeba v pálenici

Dezinfekci seženete i za rozumnou cenu Unsplash

Dezinfekce se v posledních týdnech stala nedostatkovým zbožím. Je to jedna z nejúčinnějších zbraní proti koronaviru, a tak byla během pár dní téměř vykoupená. Naštěstí některé firmy na nedostatek rychle zareagovaly, naskladnily větší množství a omezily nákup. Jiné ji dokonce začaly samy vyrábět. Nyní už není tak těžké dezinfekci sehnat, ale problémem zůstává vyšší cena, která nahrává spekulantům. Jak se v nabídce vyznat a poznat férové prodejce?

Přečtěte si také

Proč se nedaří vaší vánoční hvězdě nebo kaktusu? Na vině je špatná zálivka a teplota
Proč se nedaří vaší vánoční hvězdě nebo kaktusu? Na vině je špatná zálivka a teplota

V drogerii nebo v obchodě, kde jste byli zvyklí dezinfekční prostředky běžně nakupovat, se možná v posledních týdnech zvedly ceny. Prodejci zdražovali hlavně antibakteriální gely na ruce a dezinfekční přípravky typu Sanytol. Než ale budete hledat na internetu levnější varianty, mějte se na pozoru před podvodnými e-shopy, ze kterých vám zdánlivě výhodné zboží nemusí vůbec přijít. Situace je podobná jako například u roušek. Nákupy ve skupinách na sociálních sítích nebo na různých online bazarech jsou většinou také bez záruky.

Nemusíte ale mít strach, existuje i spousta poctivých českých výrobců. Větší balení dezinfekce za bezkonkurenční ceny (109 Kč za litr) koupíte například v e-shopu anticovid-dezinfekce.cz, který založili v malém lihovaru v obci Modrá na Moravě. Jindy dělají výborné pálenky, a protože mají s touto surovinou velké zkušenosti, napadlo je během dočasného uzavření vyrábět právě dezinfekci. Povolení získali během 2 týdnů a nyní už produkují tisíce litrů dezinfekce týdně.

O dezinfekci je velký zájem, což nás těší. I když je vše čerstvé a zatím jsme známí spíše lokálně, tak prodáváme stovky litrů denně. Všem spokojeným zákazníkům moc děkujeme, opravdu si vážíme jejich podpory. Již brzy bude k dispozici i balení 0,5 l. Rádi bychom nabídli ještě menší balení, ale v současné době je téměř nemožné je sehnat v dostatečném množství, kvalitě a s vhodnými uzávěry. Pokud se nám to povede, samozřejmě rádi rozšíříme nabídku,“ říká hlavní lihovarník Jiří Mareček.

Dezinfekce do kabelky Canva

Pokud sháníte malý dezinfekční gel do kabelky, také se můžete obrátit na českého výrobce. Balení o objemu 150 ml prodává zhruba za 150 Kč kosmetická firma Ryor. Dobře pro tyto účely poslouží ale třeba i obyčejná francovka Alpa, která obsahuje 60–70 % alkoholu a 160 ml stojí okolo 30 Kč. Jen skleněná lahvička není úplně nejpraktičtější a i zde výrobce aktuálně omezil odběr na 3 kusy na osobu.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz