První rande? Která jídla si na první schůzce rozhodně nedávat

První rande? Nenechte si ho pokazit nesprávně zvoleným jídlem!

První večeře s potenciálním partnerem není o tom se dobře nadlábnout. Na prvním rande chcete určitě udělat skvělý dojem, takže je dobré vědět, kterým jídlům byste se měli rozhodně vyhnout. Jaké tři problematické pokrmy to tedy jsou?

Přečtěte si také

Chytré hodinky hlídají zdravotní stav, množství tuku v těle a hlásí zaměstnavateli, jak a jestli pracujete
Chytré hodinky hlídají zdravotní stav, množství tuku v těle a hlásí zaměstnavateli, jak a jestli pracujete

Ne všichni motýlci v břiše jsou žádoucí

Na první schůzku se určitě těšíte, možná máte takové ty motýlky v břiše, jste plní očekávání a také trochu nervózní, ale tak příjemně nervózní. A tak to vlastně na první schůzce má být! Nevíte, co na sebe, jestli mají jít dámy s rozpuštěnými vlasy anebo je vyčesat a ukázat svou štíhlou šíji. A pánové? Ti nad tím možná až tak nepřemýšlí a spíše je zajímá, co si vlastně v restauraci objednají. Co myslíte, čí starosti jsou důležitější? Na čem opravdu záleží? 

Samozřejmě, že záleží na vzhledu, dáváte tak totiž signál, že je pro vás tento den důležitý. I přesto je o něco důležitější to, co si v té restauraci vlastně objednáte. Motýlci v břiše z lásky jsou totiž trošku jiní než motýlci v břiše ze špatného jídla.

Tip:

Pokud je to vaše první schůzka po dlouhé době, nenechávejte nic náhodě a raději se pečlivě vybavte. Hodit se vám bude určitě žvýkačka, mezizubní kartáček nebo dentální nit a malé balení vlhčených ubrousků. V drogeriích se zeptejte na malý cestovní osvěžovač dechu ve spreji, koupit se dá do 50 Kč a v kabelce nezabere žádné místo. 

Sushi

Můžete mít nádherné bílé šaty a rozpuštěné vlasy, ale když vám „kecne“ sushi do sójové omáčky, veškerá snaha vypadat úžasně, přijde vniveč. Bude to trapas. Ani ne tak protože vám spadlo sushi do sójové omáčky, to může být na jednu stranu roztomilé a také to možná zboří napětí mezi vámi dvěma. Není to tedy proto, že byste udělala na stole strašný binec, ale protože pak budete sedět po zbytek večera v pocintaných šatech od sójovky. Partnerovi to s největší pravděpodobností vadit nebude, neudělala jste to přeci schválně, ale vy z toho mít dobrý pocit rozhodně nebudete. 

Některé kousky sushi mohou být příliš velké

Jeden ze života

Naše šéfredaktorka Linda si vyrazila na první rande se svým přítelem do vyhlášené pražské restaurace, která se specializuje na sushi... Krásný večer, dokonalé outfity obou i vše přesně načasované partnerem do poslední minuty rozhodila situace, na kterou oba vzpomínají s úsměvem. "Vidím to jako teď, sedíme naproti sobě, popíjíme bublinky, které nám dolívá sympatická slečna a pak přišla ta situace, kdy se mi hold nepodařilo rozlomit hůlky tak, jak by se na profíka slušelo... ta zlomená mi zůstala v ruce a druhou mi další 3 minuty vymotával přítel z vlasů."

Pokud jste přeci jen mistr v jedení s čínskými hůlkami a takové faux pas vám rozhodně nehrozí, ani přesto se sushi nejeví jako nejlepší nápad. Některé kousky jsou přeci jenom velké a nacpat si je do pusy by měla problém možná i Julia Roberts. Proto za nás sushi na prvním rande rozhodně také ne!

Tip:

Máte-li však na sushi i tak obrovskou chuť, kupte si nějaký dobrý sushi box domů a snězte si ho klidně holýma rukama před telkou! Jestliže nemáte v blízkosti sushi restauraci, v Lidu najdete box v chladícím regálu v různých velikostech už od 149 Kč. 

Smažená jídla

I smaženému jídlu, které je plné tuku, byste se měli raději obloukem vyhnout. A vůbec to není proto, že by bylo nezdravé, to je věc druhá. Smažené jídlo je na zažívání velmi těžké a můžete si povšimnout, že čím dál více lidí má s tímto druhem jídla problémy. Kdo by chtěl, aby mu první rande zkazil průjem, nadýmání či bolesti břicha?

Smažené jídlo způsobuje nadýmání i průjem

Možná si to ani až tak neuvědomujete, zvláště když smažená jídla jíte jen výjimečně a nijak zvlášť negativně vaše tělo na tento druh přípravy pokrmů nereaguje. Když jste totiž doma, vůbec nic vám nebrání ulevit si a je vám hned zase dobře. Nicméně toto na první schůzce moc dobře nejde a vy se budete muset neustále hlídat a držet, aby se nestal nějaký trapas. Je lepší tyto věci nepokoušet. Znáte to, jak na potvoru vám zrovna ten den hranolky nesednou. Existuje totiž velké riziko, že něco zkrátka neuhlídáte a stane se v lepším případě... no prd. Ale to doslova. A pokud se přeci jen uhlídáte a žádný trapas se dít nebude, večer si stejně neužijete.

Tip:

Vyplatí se mít doma Dr. Beckmann Roll-on na skvrny, tento malý zázrak umí odstranit skvrny od oleje, červeného vína i krve. Je tak malý, že se vleze třeba i do kabelky jako první pomoc na skvrny a koupíte ho v běžné drogerii. 

Syrový česnek a cibule

Asi si říkáte, že to je jasné, že si cibuli a česnek nebudete na prvním rande přeci dávat. No jo, jenomže co když vám ten druhý řekne: Jen si dej, já si dám taky, budeme v tom spolu.“ No? Jak byste se jako milovníci cibule zachovali? Možná byste radostí zaplesali, že se nemusíte upejpat. Ale i přesto byste měli nechat cibuli i česnek na někdy jindy. Nejde o to, že by vám páchlo z pusy, ale protože tyto dvě, jinak velmi oblíbené suroviny, obsahují inulin, polysacharid, který při rozkládání způsobuje mimo jiné nadýmání.

Mimochodem, inulin je ve střevě rozpustná vláknina, která funguje jako probiotikm, čímž ve střevě napomáhá udržovat rovnováhu a je dokonce prospěšná při hubnutí. Pokud však chcete využít benefity inulinu na maximum, a to bez nežádoucího zápachu z úst, kupte si raději inulin jako doplněk stravy v lékárně. 

Dali byste si hamburger na první schůzce?

Je potřeba mít plán!

Jídel, která nejsou na první schůzce úplně nejvhodnější, je mnohem víc. Ale vždycky primárně záleží na situaci. Objednávat si hamburger také není úplně nejmoudřejší. Však to znáte určitě moc dobře sami. Zakousnete se na jedné straně a z druhé vám všechno vypadne. Ale pokud jdete na festival hamburgerů? Nic jiného, než hamburger si přeci nedáte. Vždy tedy záleží na okolnostech, na tom, kdo bude naproti vás vlastně sedět a jaký chcete udělat dojem. Chce to jen trošku přemýšlet dopředu a domýšlet důsledky. 

Zkrátka a dobře, člověk se bez důmyslného plánu dnes pořádně ani nenají, viďte? 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz