Alpa se díky koronaviru prodává jen v omezeném množství na osobu

Výrobky Alpa má doma asi každý z nás Linda Michalčíková

V televizi nám neustále opakují, jak si máme mýt ruce a že je důležité použít antibakteriální mýdlo nebo dezinfekci. Kde ji však vzít, když v obchodech se toto zboží stává nedostatkovým? Češi si opět poradili a začali skupovat klasickou českou Alpu, ta totiž obsahuje vysoký obsah alkoholu, který ničí viry. Vysoká poptávka však způsobila, že francovka brzy zmizela z pultů obchodů a nově se bude prodávat v menším balení, a navíc jen v omezeném množství na osobu.

Přečtěte si také

Mikuláš letos vyrazí hlavně do domácností. V nadílce děti najdou ústenky i dezinfekční gely
Mikuláš letos vyrazí hlavně do domácností. V nadílce děti najdou ústenky i dezinfekční gely

To, že francovka začíná chybět v drogeriích i velkých obchodech, potvrzuje sama společnost Alpa, která minulý týden umístila na své Facebookové stránky tento příspěvek: „Francovky máme nyní pouze v 160ml lahvičkách a protože je o ně obrovský zájem, omezili jsme objednávku na 3 kusy na osobu.“ Od tohoto kroku si firma slibuje, že se teď dostane na více zákazníků. 

Společnost ALPA, a. s., je výrobní a obchodní firma s více jak stoletou tradicí, která má ve svém portfoliu zhruba 130 výrobků určených především k mazání na tělo. Jak nám prozradil Václav Novotný, obchodní referent pro marketing a zahraniční trh, v současné době ve zvýšené míře váznou některé dodávky surovin a obalů. „Tento důvod přináší komplikace nejen v organizaci výroby, ale přenáší se i do obchodní činnosti. Stávající situace s nákazou koronavirem se v naší společnosti projevila obrovským nárůstem požadavků na dodávky hlavně francovek, které obsahují 60–70 % alkoholu. Spotřebitelé je používají právě z důvodu vysokého procenta lihu jako dezinfekci. Naši dodavatelé se snaží ze všech sil vyhovět zvýšeným objednávkám, ovšem i oni mají své limity a možnosti,“ mapuje aktuální situaci ve firmě Novotný. 

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, hlavně nedostatku základních surovin (např. lihu), je firma nucena krátit objednávky jednotlivých obchodních partnerů, jako jsou velké řetězce, lékárny, drogerie, potraviny nebo čerpací stanice.

Alpa francovka má tradici 100 let Alpa

Podniková prodejna Alpa uzavřena, e-shop však jede dál

Podniková prodejna se nachází ve výrobním areálu společnosti a z důvodu možné nákazy je uzavřena. V provozu zůstává značkový e-shop, ale i ten má dočasná omezení díky pandemii koronaviru. „V současnosti, kdy lidé příliš nenakupují v kamenných prodejnách, evidujeme mnohonásobný nárůst objednávek, který se snažíme zvládat. Museli jsme zastavit a omezit distribuci některých objemů hlavně francovek,“ vysvětluje marketingový zástupce značky. V praxi to znamená, že sortiment francovek je dostupný pouze ve variantě 160 ml s omezením 3 ks na objednávku.

Dezinfekce jen do velkých firem

Dezinfekční výrobky vyrábí Alpa v různých objemech od 100 ml po 500 ml pod názvem Sanitgel a Sanitspray. Tyto výrobky nejsou volně prodejné pro koncového zákazníka a firma je prodává pouze do institucí a firem v blízkém regionu (např. Kraj Vysočina, HZS Jihlava, Magistrát města Brna). Z důvodu enormního zájmu a nedostatku obalů a surovin je nenabízí společnost do řetězců ani e-shopům. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz