České e-shopy reagují na karanténu! Alza a Mall nabízejí trvanlivé potraviny, ZOOT vlastního kurýra

České e-shopy reagují na karanténu! Alza a Mall nabízejí trvanlivé potraviny, ZOOT vlastního kurýra Joenomias / Pixabay.com

V době karantény se většina zákazníků spoléhá na internetové obchody, které nabízejí bezpečnější způsob nákupu. E-shopy se proto snaží vyhovět jejich potřebám a zavádějí nové kategorie zboží i nové služby. Největší poptávka je ze strany zákazníků po trvanlivých potravinách i drogistickém zboží. Kde je můžete nově zakoupit?

Přečtěte si také

Pravé šampaňské může být pouze ruské: Francouzi jsou sice proti, ale rychle se novému zákonu podřídili
Pravé šampaňské může být pouze ruské: Francouzi jsou sice proti, ale rychle se novému zákonu podřídili

Mall.cz

Kromě výživy pro děti nebo sportovce, kterou do svého sortimentu zařadil prodejce Mall.cz již začátkem března, nově nakoupíte v sekci potravin také zboží z kategorie: konzervy a paštiky, rýže a luštěniny, těstoviny, cereálie, omáčky, nealkoholické nápoje, instantní pokrmy, koření a přísady na pečení.

Spolu s tím rozšířil Mall.cz nabídku kancelářského vybavení a školních pomůcek, které by rodičům pomohly usnadnit domácí výuku dětí. Na stránkách obchodu najdete školní a didaktické pomůcky rozdělené podle věkových kategorií žáků a studentů.

Alza.cz

S cílem nabídnout zákazníkům co nejširší sortiment aktuálně poptávaného zboží na jednom místě přichází i Alza.cz. Obdobně zavádí novou kategorii trvanlivých potravin. Koupit zde můžete rýži, mouku, konzervy, luštěniny, sterilovanou zeleninu, sirupy, výrobky z kategorie zdravé výživy nebo alternativní stravy, dětskou výživu, cukrovinky, krmení pro domácí zvířata, vitamíny a minerály i další doplňky stravy.

E-shopy zahrnují do svého sortimentu trvanlivé potraviny, po kterých je v obchodech velká poptávka Freepik.com

Suchý rohlík

Podobně jako Alza a Mall zareagoval na enormní poptávku po trvanlivých potravinách i online supermarket Rohlík.cz, který spustil nový internetový obchod Suchý Rohlík. Ten nabízí pouze trvanlivé potraviny a základní drogistické zboží. Díky tomu může rozvoz fungovat úplně po celé České republice (na rozdíl od Rohlíku, který dováží pouze ve vybraných větších městech).

Nejvíce se nyní prodávají hry, čističky vzduchu a mrazáky

Zástupci obchodu Alza.cz také prozradili, jaké produkty se (kromě trvanlivých potravin) aktuálně prodávají nejvíce. Na internetu o tom informoval časopis Zboží&Prodej.

Mezi nejžádanější zboží nyní patří vybavení pro práci z domova. Roste prodej notebooků, monitorů, tiskáren, počítačových komponentů i kancelářských potřeb. Meziroční nárůst prodeje o více než 700 % potom zaznamenaly čističky vzduchu, domácí pekárny nebo mrazáky.

Výrazně více se prodává drogistické zboží, potřeby pro domácí mazlíčky, sortiment péče o děti, dezinfekční prostředky, šicí stroje, papírové i elektronické knihy, sportovní vybavení. Více než trojnásobně vzrostly prodeje deskových i počítačových her a herních konzolí.

Výrazně rostou prodeje notebooků a vybavení pro domácí kancelář Freepik.com

Tchibo svými kolekcemi cílí na zákazníky pracující z domova i na rodiče s dětmi

V souvislosti s rostoucí poptávkou v určitých kategoriích přizpůsobují svou nabídku i jiné e-shopy. Například prodejce Tchibo.cz mezi své aktuální kolekce zařadil zboží pro domácí cvičení, práci z domova, šití a kreativní činnosti i hračky a výtvarné potřeby pro zabavení dětí doma.

ZOOT zavádí v Praze nového kurýra, umožní zákazníkům zboží doma vyzkoušet a ihned vrátit

Český módní e-shop ZOOT reaguje na dobu karantény novou službou s názvem ZOOT Taxi, která by měla zákazníkům v Praze usnadnit zkoušení a výměnu zboží bez nutnosti opouštět svůj domov. Služba spočívá v tom, že kurýr, který zákazníkovi domů přiveze předem zaplacené zboží, počká 20 minut, než si oblečení vyzkouší. Nevyhovující kusy poté může zákazník rovnou skrze kurýra vrátit. Cena této speciální dopravy bude 199 Kč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz