Časté mytí rukám nesvědčí: Zapomeňte na ručníky a spěte v rukavicích, radí odborníci

Krém můžete používat po každém mytí rukou Pexels

Časté mytí rukou je v době ohrožení koronavirem nutností, někteří z nás musí pravidelně používat i dezinfekční gely. Pokožce ale zvýšená hygiena příliš nesvědčí, navíc po zimě, kdy má sklony se vysušovat i za normálních podmínek. Jak se tedy v tomhle období o ruce starat?

Přečtěte si také

IKEA jde na ruku všem gamerům: představuje kolekce produktů pro malé i velké hráče
IKEA jde na ruku všem gamerům: představuje kolekce produktů pro malé i velké hráče

Vyhýbejte se ručníkům

S péčí o suché ruce doporučujeme začít už od základu. Měli byste je mýt antibakteriálním mýdlem, které je ale zároveň šetrné a neparfémované. Odborníci navíc radí nepoužívat ručník častěji, než je nutné. „Poté, co jste si ruce umývali minimálně 20 sekund, je lehce oklepejte. Vyhněte se otírání do ručníku, které je může dráždit,“ říká Dr. Mary Stevenson z newyorského lékařského střediska.

Nejvhodnější je antibakteriální mýdlo bez parfemace Pixabay

Naneste hydratační krém a šup do rukavic

Na osušené ruce můžete pokaždé nanést krém, nejlépe hydratační a výživný. Neměl by obsahovat žádné dráždivé látky, jako je například retinol, ani jiné alergeny včetně vůní. Pokud běžné použití krému nestačí, dopřejte vašim rukám extra hydrataci přes noc. „Nejlépe pokožka regeneruje v noci, když odpočíváte. Aplikujte tedy opravdu hutný krém, a pokud je to možné, navlékněte si bavlněné rukavice,“ radí dermatolog Dr. Justin Ko ze Standford Health Care. „Když to zvládnete několik hodin před spaním, nebo dokonce přes noc, dostanete pokožku vašich rukou opět do formy,“ doplňuje.

Jednou týdně ošetřete ruce jemným peelingem Pixabay

Peeling a maska na ruce

Právě teď je také správný čas na jemný peeling, ideálně určený přímo na ruce. Vyrobit si ho můžete i doma, budete potřebovat:

  • med
  • cukr nebo kávový lógr
  • kokosový olej

Vše smíchejte a ideálně uchovávejte v nádobce od krému nebo ve sklenici s uzávěrem. Dbejte ale na to, aby peeling nebyl příliš hrubý.

Rada na závěr

O pokožku rukou a celého těla je potřeba pečovat nejen zvenku, ale také zevnitř. Prospěje jí dostatek spánku, omezení stresu a vyvážený jídelníček obsahující betakaroten a vitamíny C, D a E. Případně můžete vyzkoušet i vhodné doplňky stravy.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz