Jablka s potiskem a alkohol v akci: Velikonoční pomlázka z obchodů pro děti i dospělé

Jablka s potiskem Velikonoc nabízejí prodejny Albert Linda Michalčíková

Světlým okamžikem v této nelehké době jsou Velikonoce. Ačkoli koledníci kvůli koronaviru letos musí zůstat doma, vaše ratolesti sladké dobroty očekávají. Poradíme vám ty nejlepší tipy na sladkosti i jiné delikatesy, kterými v den pomlázky připadající na pondělí 13. dubna potěšíte nejednoho milovníka Velikonoc.

Přečtěte si také

Zásoby dešťové vody na zahradě: K čemu všemu ji využít a jak o ni správně pečovat?
Zásoby dešťové vody na zahradě: K čemu všemu ji využít a jak o ni správně pečovat?

Čokoládová vajíčka jsou základ

V každé správné pomlázce pro děti by neměl chybět hlavní velikonoční symbol – vajíčko. Jako první se nabízí legendární a několika generacemi milované Kinder Surprise, které je na trhu už od roku 1968. Klasické čokoládové vajíčko s hračkou seženete nejlevněji v Kauflandu za 14,90 Kč. Pokud ale chcete opravdu zabodovat, sáhněte po Kinder Surprise Maxi. Stogramové vejce zabalené do velikonočního kabátku s obrázkem ovečky či zajíčka obsahuje nejen více čokolády, ale i větší hračku. V prodejnách Globus, Tesco i Billa ho nyní pořídíte v akci za 89,90 Kč.

Další variantou je Studentská pečeť dražé vajíčko s originálním mixem arašídů, rozinek a želé o hmotnosti 80 gramů. Nahradí tak klasickou tabulkovou čokoládu. Do velikonoční nadílky můžete přidat i mini vajíčka s náplní sušenek Mila, Horalky a Kávenky v dárkovém balení od Sedity. Zvolit můžete také vajíčka Merci s různými náplněmi od mléčné po nugátovou či velikonoční vajíčka Milka.  

V každé správné pomlázce by neměla chybět vajíčka Marika Habertová

Alternativou pro dospělé jsou vajíčka s alkoholovou náplní, k dostání jsou příchutě whisky, brandy, vaječného či třešňového likéru. Na trhu seženete i originální velikonoční kalendář, který obsahuje 10 figurek z mléčné čokolády.

Velikonoční balíčky pro malé koledníky

Děti nadchnete i velikonočními balíčky. Mezi nejpopulárnější patří ty, které nabízí mix čokoládových produktů a plyšové hračky. Koupíte je běžně ve svém obchodě.

Zvířátka, kam se podíváš

V obchodech se to nyní hemží také čokoládovými zajíčky. Kromě fialového zajíčka od Milky můžete zkusit i úplnou novinku – Kit Kat čokoládového zajíčka s klasickou chutí křupavých sušenek a mléčné čokolády. V Lidlu zase seženete 600g balení gumových zajíčků nebo želé ve tvaru zajíčků. A milovníky lentilek potěšíte lentilkovou pomlázkou nebo slepičkou.

Zdravá velikonoční nadílka

K dostání jsou ale i zdravější varianty oblíbených pochoutek. V dm drogeriích pořídíte bio čokoládové lízátko nebo špaldové sušenky s mrkví ve tvaru slepiček, zajíčků a dalších velikonočních motivů. Skvělou volbou je i směs oříšků a ovoce v Lidlu v akci za 39 Kč nebo tyčinky Mixit. Albert pak nabízí jablka s vypáleným přáním veselých Velikonoc. Cena za 1 kus je 16,90 Kč. 

Velikonoční akce v Lidlu Linda Michalčíková

Něco pro dospěláky

Pokud už máte děti odrostlé, udělejte si radost mezi sebou. Pány potěší pomlázkový pikantní salám od Kmotra nebo Panamský rum Heffron v nabídce Kauflandu za 199 Kč. Ženám zase vykouzlí úsměv na tváři perníkové srdce s nápisem Z lásky, které nabízí Penny, nebo velikonoční kaktus z Albertu.

Jak to vidí odborník? 

Alkohol k Velikonocům patří, zeptali jsme se proto analytika maloobchodních cen Petra Miklíka z Kupi.cz na to, jak s cenami alkoholu zamávají Velikonoce. V kategorii „tvrdého alkoholu“ je letos slevovým králem Fernet Stock, který se oproti loňskému roku v akcích nabízí pouze v balení 0,5 l. Průměrná akční cena se však zvýšila o 17 Kč na 133 Kč, avšak ty nejvýhodnější akce ho umožňují zakoupit za baťovských 99,90 Kč.

Těsně na druhém místě je Becherovka, nejčastěji také v balení 0,5 l. Oproti loňsku v akcích podražila o průměrných 6 Kč na 155 Kč, avšak ty nejvýhodnější akce jsou stejně jako loni od 149 Kč.

Bronzovou příčku obsadil rum Republica Exclusive Božkov. Nabízen byl v lahvích o objemu 0,5 l i 0,7 l. Menší balení za průměrnou akční cenu 234 Kč a větší za průměrných 301 Kč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz