Jablka s potiskem a alkohol v akci: Velikonoční pomlázka z obchodů pro děti i dospělé

Jablka s potiskem Velikonoc nabízejí prodejny Albert Linda Michalčíková

Světlým okamžikem v této nelehké době jsou Velikonoce. Ačkoli koledníci kvůli koronaviru letos musí zůstat doma, vaše ratolesti sladké dobroty očekávají. Poradíme vám ty nejlepší tipy na sladkosti i jiné delikatesy, kterými v den pomlázky připadající na pondělí 13. dubna potěšíte nejednoho milovníka Velikonoc.

Přečtěte si také

Podle čeho vybírat kapra, aby vám na Vánoce nezkazil požitek ze štědrovečerní večeře
Podle čeho vybírat kapra, aby vám na Vánoce nezkazil požitek ze štědrovečerní večeře

Čokoládová vajíčka jsou základ

V každé správné pomlázce pro děti by neměl chybět hlavní velikonoční symbol – vajíčko. Jako první se nabízí legendární a několika generacemi milované Kinder Surprise, které je na trhu už od roku 1968. Klasické čokoládové vajíčko s hračkou seženete nejlevněji v Kauflandu za 14,90 Kč. Pokud ale chcete opravdu zabodovat, sáhněte po Kinder Surprise Maxi. Stogramové vejce zabalené do velikonočního kabátku s obrázkem ovečky či zajíčka obsahuje nejen více čokolády, ale i větší hračku. V prodejnách Globus, Tesco i Billa ho nyní pořídíte v akci za 89,90 Kč.

Další variantou je Studentská pečeť dražé vajíčko s originálním mixem arašídů, rozinek a želé o hmotnosti 80 gramů. Nahradí tak klasickou tabulkovou čokoládu. Do velikonoční nadílky můžete přidat i mini vajíčka s náplní sušenek Mila, Horalky a Kávenky v dárkovém balení od Sedity. Zvolit můžete také vajíčka Merci s různými náplněmi od mléčné po nugátovou či velikonoční vajíčka Milka.  

V každé správné pomlázce by neměla chybět vajíčka Marika Habertová

Alternativou pro dospělé jsou vajíčka s alkoholovou náplní, k dostání jsou příchutě whisky, brandy, vaječného či třešňového likéru. Na trhu seženete i originální velikonoční kalendář, který obsahuje 10 figurek z mléčné čokolády.

Velikonoční balíčky pro malé koledníky

Děti nadchnete i velikonočními balíčky. Mezi nejpopulárnější patří ty, které nabízí mix čokoládových produktů a plyšové hračky. Koupíte je běžně ve svém obchodě.

Zvířátka, kam se podíváš

V obchodech se to nyní hemží také čokoládovými zajíčky. Kromě fialového zajíčka od Milky můžete zkusit i úplnou novinku – Kit Kat čokoládového zajíčka s klasickou chutí křupavých sušenek a mléčné čokolády. V Lidlu zase seženete 600g balení gumových zajíčků nebo želé ve tvaru zajíčků. A milovníky lentilek potěšíte lentilkovou pomlázkou nebo slepičkou.

Zdravá velikonoční nadílka

K dostání jsou ale i zdravější varianty oblíbených pochoutek. V dm drogeriích pořídíte bio čokoládové lízátko nebo špaldové sušenky s mrkví ve tvaru slepiček, zajíčků a dalších velikonočních motivů. Skvělou volbou je i směs oříšků a ovoce v Lidlu v akci za 39 Kč nebo tyčinky Mixit. Albert pak nabízí jablka s vypáleným přáním veselých Velikonoc. Cena za 1 kus je 16,90 Kč. 

Velikonoční akce v Lidlu Linda Michalčíková

Něco pro dospěláky

Pokud už máte děti odrostlé, udělejte si radost mezi sebou. Pány potěší pomlázkový pikantní salám od Kmotra nebo Panamský rum Heffron v nabídce Kauflandu za 199 Kč. Ženám zase vykouzlí úsměv na tváři perníkové srdce s nápisem Z lásky, které nabízí Penny, nebo velikonoční kaktus z Albertu.

Jak to vidí odborník? 

Alkohol k Velikonocům patří, zeptali jsme se proto analytika maloobchodních cen Petra Miklíka z Kupi.cz na to, jak s cenami alkoholu zamávají Velikonoce. V kategorii „tvrdého alkoholu“ je letos slevovým králem Fernet Stock, který se oproti loňskému roku v akcích nabízí pouze v balení 0,5 l. Průměrná akční cena se však zvýšila o 17 Kč na 133 Kč, avšak ty nejvýhodnější akce ho umožňují zakoupit za baťovských 99,90 Kč.

Těsně na druhém místě je Becherovka, nejčastěji také v balení 0,5 l. Oproti loňsku v akcích podražila o průměrných 6 Kč na 155 Kč, avšak ty nejvýhodnější akce jsou stejně jako loni od 149 Kč.

Bronzovou příčku obsadil rum Republica Exclusive Božkov. Nabízen byl v lahvích o objemu 0,5 l i 0,7 l. Menší balení za průměrnou akční cenu 234 Kč a větší za průměrných 301 Kč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz